DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

In memoriam I. - Betynka‚ Aronek

 

Obrazek

BETYNKA - trpasličí pudlík

Betynka byla náš první pejsek. Rodiče jí pořídili když mi byly 3 roky. Hned od začátku si vynutila místo v posteli.Když se rozvalila, bylo obtížné se už do postele vejít. Byla to čiperka, milovala běhání po lese a zároveň lenošení na gauči nebo na klíně.Když se jí něco nelíbilo, dokázala si udělat pořádek. Nedělalo jí ani problém sebrat v nestřeženém okamžiku něco ze stolu. V roce 2002 Betynka umřela ve spánku ve svém pelíšku. Bylo jí krásných 14 let.

Betynky fotogalerie 

 

                                  Obrazek    Obrazek             

 

BAK - dobrman

Báčka jsme si pořídili, když jsme se přestěhovali na vesnici. Byl to velký a statný pes, který se ničeho nebál a svojí rodinu si pečlivě hlídal. Miloval dlouhé procházky, hraní s míčkem a kousání do čehokoliv :o). Hrozně rád provokoval Betynku, která ho dokázala vždycky pěkně srovnat. Bohužel v lednu 2000 jsme o něj přišli když ho zastřelil myslivec. Báčkovi bylo teprve 6 let. Nikdy na něj nezapomeneme a vždycky nám bude moc chybět.

Báčkova fotogalerie

 

Obrazek   Obrazek

Obrazek

 

Aronek - dobrman

Aronek odešel náhle, jeho zdravotní stav se natolik zhoršil, že musel být 4.7.2010 uspán, rakovina byla silnější soupeř.

Obrazek       Obrazek

Obrazek

 

 

                      

O ARONKOVI:

Aron byl cca 12-letý dobrman černé barvy, kterého jsme si vzali z útulku asi ve dvou letech (konkrétně z psího domova v Řepnicích u Litoměřic).Všechno ale začalo, když nám utekl náš první dobrman Bak. Hledali jsme ho měsíc, bohužel marně. Posléze jsme se dozvěděli, že ho zastřelil myslivec.

Při jednom telefonátu do útulku, nám bylo řečeno, že dobrmana tam sice mají,ale že to náš není, protože nemá kupírované uši. Nicméně jsme se dohodli, že se na dobrmánka přijedeme podívat. Ani jsme se nemuseli dlouho rozmýšlet a nakonec jsme si odváželi týraného, podviživeného dobrmana, který byl  navíc agresivní k ostatním psům. 

Naštěstí některé povely uměl, takže je stačilo jen doladit, ale od agresivity jsme ho odnaučovali cca 4 roky. Pak už si psů nevšímal skoro vůbec (zajímali ho jen fenky), jen ho nesmíěl jiný pejsek vyprovokovat.

 

Po týrání mu zůstala křivá přední packa, která mu nebránila v běhání ani blbnutí s Deynou. Jen po delší procházce trochu kulhal. Aronek bydlel s mojí mamkou, nyní místo něj bydlí Deyna.

Povaha: temperamentní, tvrdohlavý a veselý pes, který poslouchal jen když se mu chce :o). Vůči dětem a malým psíkům byl klidný až flegmatický. Stejně jako Deyna miloval jízdu autem a pro "žrádlo" by udělal cokoliv.