DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Archiv 2014

Aktualizace roku 2014

 

7.září nás bohužel opustila Deyna, jednalo se o srdeční vadu DCM, Deyně jsme prášky prodloužili život o půl roku.

19.září se narodila naše malá Natálka a tak se mi život obrátil vzhůru nohama :)

Do konce roku 2014 už se toho moc nedělo, vše se točilo kolem Natálky a všichni, včetně psů jsme se museli této situaci přizpůsobit.

Caruška má odpočinek již delší dobu, pro Areska je pauza ve výcviku tak trochu nuda a vymýšlí o to víc kravinek :)

 

 

 

 

ČERVENEC

Tento měsíc už je pro mě poněkud náročnější vzhledem k počasí a tak i tréninky jdou stranou, spíš s Aresem odpočíváme a užíváme si na zahradě. Jediné a myslím, že poslední co jsme absolvovali, byli dva tréninky obran na začátku července v ZKO Mlazice na figuranta Vojtu Filipa. A jen díky skvělé partě lidí a mému příteli to bylo tak pohodové, já se nenadřela, protože mi všichni s tím černým drakem pomáhali a i Aresek skvěle spolupracoval :). Velké díky všem......

 

Fotky jsou TADY a TADY

 

 

 

VÍKEND V NĚMECKU

Poslední víkend v červnu jsme si udělali výlet do Německa k chovateli Arese. V sobotu jsme si i zatrénovali, zakousali přímo na Thomase, který Arese moc nešetřil :) a ukázal nám jak trénuje s mamkou Areska Kylie a sestrou Aimée. Večer jsme pak grilovali a užívali pohody. V neděli nás Thomas zhlídnul na stopě a dal nám užitečné rady :). Od manželky Thomase, Danielle, jsem dostala rady co se týká mimča, protože mají roční holčičku :). Byl to super pohodový víkend, který jsme si všichni užili :)

 

Fotky TADY

 

 

 

ČERVEN

Hned 1.6. jsme s Aresem vyrazili do Klánovic, kde se konala Bonitace DKČR. Ares jí zvládnul suverénně na jedničku a byl úspěšně uchovněn, s téměř ideálním kódem 5AZ/A, kde písmenko Z znamená neuzavřené tlapky, ostatní je jak má být, včetně povahy :)

ZÁKLADNÍ BONITACE DKČR - SPLNIL (5AZ/A)

Posudek: 3letý černý pes, téměř kvadratický, dobré výšky, středně silné kostry, samčí hlava s tmavým okem, kompl.chrup, volnější pysk, dobře nasazený krk, rovný a pevný hřbet, zaoblená záď, předhrudí pouze naznačeno, dobrá spodní linie, ocas nekupírovaný, bez zálomku, ještě korektní zaúhlení obou párů končetin, znaky čisté, tlapa neuzavřená, varlata souměrná. / Povaha: Výrazná sebejistota, ovladatelnost, temperament, lhostejná reakce na střelbu

 

O 14 dní později jsme se s zúčastnili závodu v kategorii ZVV1 a Ares obsadil 3.místo :). Fotky ZDE

 

 

 

 

KVĚTEN

Ares vom Stahlberg oslavil 27.5.2014 své 3tí narozeniny :) a zároveň si dal dáreček v podobě složené zkoušky ZVV1 (stopa 85b., poslušnost 95b., obrana 86b.)

 

 

DUBEN

Caramella Coldplay oslavila 24.4.2014 své 5té narozeniny :)

 

 

LEDEN - BŘEZEN

 

V lednu jsme se s Areskem zúčastnili NVP v Brně, kde v pracovní třídě získal ocenění V2, res.CAC. V únoru nás pak čekala výstava DUO CACIB, také v Brně, tady Aresek získal V1 CAC a stal se tak čekatelem Českého šampiona. Zkoušku máme, takže už nám zbývá pro dokončení 1x CAC a to příští rok. Caramella na této výstavě získala v třídě otevřené V1 CAC, res.CACIB :). Samozřejmě jsme poctivě cvičili a chodili na procházky. Ares se v březnu také zúčastnil závodů v kategorii ZM a tam se umístil na 3.místě.

FOTOGALERIE:

Fotky z lednového řádění ve sněhu najdete ZDE

Fotky z výcviku poslušnosti a obran v lednu TADY

Fotky z únorové procházky s celou smečkou jsou TADY

Březnové fotky jsou TADY a TADY

 

 

 

 

Rok 2014

Jistě se ptáte co plánujeme v tomto roce. Plánů bylo spousta, s Areskem jsme chtěli složit pár zkoušek, zúčastnit se nějaké výstavy a závodů a hlavně plánovali jsme jak českou tak německou bonitaci. Hold některé akce budeme muset vypustit a to z důvodu, že jsem na začátku tohoto roku zjistila, že čekáme přírůstek v podobě miminka :). Miminko by mělo přijít na svět v září, takže dokud to půjde, aktivity psí s Areskem budeme podstupovat co to půjde. Ale vše se musí samozřejmě přizpůsobit. Zhruba od července nebo srpna bude mít ale Aresek pauzu, zřejmě až do konce roku, od roku 2015 bych ale chtěla v aktivním výcviku a přípravě na IPO dále pokračovat.