DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Archiv 2012

 

 

KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

 

 

 

 

 

 

ŘÍJEN

 

Říjen byl pro nás ve znamení zkoušek a závodů. S Areskem jsme se 6.10. zúčastnili závodů v Krupce v kategorii ZZO. Pro Areska to byla závodní premiéra, kterou zvládl na jedničku a obsadil krásné 5.místo z 12ti závodníků. Pro mě to byl první závod po 5ti leté pauze :)

Den na to, tedy 7.10. nás čekali na našem cvičáku (ZKO Bukov) zkoušky dle MZŘ - IPO. Aresek nastupoval na zkoušku BH ve velmi rozverné náladě :). Zkoušku úspěšně složil s 50ti body (max.je 60).

 

V sobotu 20.10. nás čekali další závody, tentokrát opět na našem cvičáku. Já a Ares jsme nastoupili do kategorie ZM (poslušnost a obrana - beze stop). Aresek si vedl moc hezky a obsadil krásné 2.místo s body 43 poslušnost a 44 obrana (obojí max.50 bodů)

 

 

 

 

FOTKY ZÁŘÍ

 

Fotky z obran 5.9.2012 z Krupky TADY

 

Fotky ze speciální výstavy dobrmanů (Cara V1 CAC, Ares VD) ZDE

 

Fotky z výcvikového víkendu s Liborem Helleportem v Bystřici nad Pernštejnem TADY

 

 

 

 

VÝSLEDKY RENTGENŮ - Ares vom Stahlberg

 

V srpnu jsme s Aresem absolvovali rentgeny kyčlí, loktů a páteře. Musím říct, že snímkování nebylo vůbec lehké, protože Aresek "narkozu" moc dobře nesnášel a každou chvíli měl halucinace, nebo se nám budil. Takže snímků jsme dělali nepočítaně než jsme byli schopní vybrat ty nej. Na veterině jsme tedy strávili asi 6 hodin. Díky tedy především patří hlavně Areskovi, že to vydržel a neposlední řadě MVDr.Michálkovi a sestřičce Sabině, kteří místo do 19:00 pracovali do 22:30 a samozřejmě mojí mamce, která toto s námi absolvovala.

 

NO, A JAK TO DOPADLO?

Výsledky RTG přišli prozatím od vyhodnocovatele MVDr.Ekra (na Německé vyhodnocení kyčlí ještě čekáme):

 

RTG kyčlí - 0/0 - bez nálezu

RTG loktů - 0/0 - bez nálezu

RTG páteře - 0 - negativní

 

Hurááá, mám velkou radost :) 

 

 

 

 

NOVÉ FOTKY - VODNÍ HRÁTKY

 

Díky horkému srpnovému odpoledni jsem se s Aresem a Carou vydala k rybníku, aby si zablbli. Aresek jako správný temperamentní blázen řádil ve vodě jak splašený a moc se mu to líbilo. Cara naopak jako dáma smočila párkrát packy nebo šla jen po břicho, aby se neřeklo. Jinak si ležela na břehu ve stínu a hryzala klacek :). Já nakonec v honbě za fotkama skončila ve vodě taky :).

 

Fotky si prohlédněte ZDE

 

 

 

 

 

FOTKY SRPEN

 

FOTKY Z OBRAN 3.8. ZDE A Z 8.8. ZDE

 

FOTKY Z NÁVŠTĚVY U LÍBY (chovatelka Cary) TADY

 

FOTKY ARESKA VE 14ti MĚSÍCÍCH TADY  A SPOLEČNÉ FOTKY S CAROU ZDE

 

 

 

 

NÁVŠTĚVA Z NĚMECKA

 

Na víkend se za mnou přijeli podívat Areskovi chovatelé Thomas a Danielle Krank a přivezli s sebou mamku Kylie a sestřičku Aimée :). Areskovi přivezli dárek k narozeninám - super lehátko :). Nejdřív jsme jeli na oběd k mamce a pak se přesunuli vegetit na cvičák, Thomas nám ukázal spoustu triků, zacvičil si s Areskem, já si zacvičila s Kylie a večer jsme grilovali a užili si spoustu zábavy. Víkend to byl opravdu veselý. Já se hned pustila do trénování s Areskem podle toho jak mi ukázal Thomas a Areskovi se to tak zalíbilo, že jsem ho měla až nad hlavou, bohužel jsem to tedy odnesla i prokousnutým prstem, protože jsem nestačila uhnout, když si běžel pro pešíka :). V neděli ráno jsme ještě střihli s Thomasem stopu a kloubouk dolů před naší maminou Kylie, opravdu nám spadla brada :). Thomasovi se Areskův elán a to jak cvičí opravdu líbilo a z toho mám velkou radost.

 

Fotky z této super návštěvy TADY

 

 

ARES VOM STAHLBERG A JEHO PRVNÍ ZKOUŠKA

 

Začátkem července náš cvičák ZKO Bukov pořádal zkoušky dle KJ Brno. Vzhledem k tomu, že výcvikový tábor na který jsem měla odjet, se zrušil, přihlásila jsme Arese opravdu na poslední chvíli na zkoušku ZOP. Na plac jsme nastupovali poslední a pan rozhodčí nás poslal nejdřív na dlouhodobé odložení a pejsek, který šel před námi zatím cvičil ostatní prvky této zkoušky. Od rána pralo sluníčko a my jsme šli někdy v 11 hodin na řadu. TAkže Aresek si na odložení opravdu užil a díky sluníčku šel na poslušnost dost vyřízený. Kdo ho zná a ví jaký je to šílenec plný temperamentu, řekl by, že mi někdo vyměnil psa :). Takže přivolání a ovladatelnost na vodítku ještě zvládnul v pohodě i s očním kontaktem, u ovladatelnosti bez vodítka jsem ovšem Areska trochu ztrácela :). Sedni, lehni a vstaň bylo v pořádku,sedni sice na druhý povel,ale při tom vedru se mu ani nedivím. Skupinové cviky a chůze po nepříjemném materiálu v pohodě, u přenášení ani neprotestoval :). Celkové skóre je tedy 81 bodů, což je u první zkoušky moc hezké a já jsem spokojená. Aresek byl moc šikovný.

 

 

 

 

OBRANY V KRUPCE S LIBOREM HELLEPORTEM

 

V červnu přijel k nám do Ústí náš trenér Libor a v Krupce u Teplic, kam jezdím na obrany uspořádal obranářský víkend. Kromě Libora figuroval i Tadeáš a přijela figurantka Petra. Víkend jsme si max.užili a já si zahrála na hlídací tetu malé Marušky :).

 

Fotky z neděle TADY

 

 

 

KLUBOVÁ VÝSTAVA SADSKÁ 12.5.2012

 

Další výstavou, kterou jsme letos absolvovali byla klubová výstava DKČR. Počasí nám ze začátku moc nepřálo a pršelo, takže s Areskem jsme nastupovali do kruhu za vydatného mokra, ve třídě mladých nás bylo myslím 7, Aresek se opět moc hezky předvedl, hezky běhal a tuhle pro něj srandu si opravdu užíval. Aresek jde do všeho naplno a všechno dělá s nekutečnou radostí a elánem :). Nicméně oproti konkurentům, byl stejně jako na MVP v Praze tintítko a tak dostal od pana rozhodčího známku D. Musím říct, že pan rozhodčí nešetřil známkami VD a D ve všech třídách. Po pauze na oběd se počasí zlepšilo a začalo svítit sluníčko. Takže s Carou už jsem mohla nastupovat do třídy vítězů ve výstavním oblečení a ne v šusťákách jako s Areskem :). Cara dostala od p.rozhodčího známku V1 CAC a musím říct, že se mu moc líbila. V boji o klubového vítěze tudíž porazila 3 konkurentky :). Celou výstavu jsme si užili i díky tomu, že jsem po delší době viděla chovatelku Líbu a další známé :)

 

Fotky z výstavy jsou ZDE

 

 

 

 

Areskovi obrany v Žimu

 

Aresek si byl 7.5. zatrénovat na našeho předsedu ZKO Bukov Petra Kalinu, na fotky se podívejte TADY

 

 

MVP PRAHA

 

6.5. jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Praze, pro Areska to byla premiéra, kterou ale zvládnul bravurně. Neřešil halu, lidi ani psi, na to jaký je to divoch se vystavil moc hezky, stál nehnutě v postoji a čekal až to skončí, je to můj šikulka. Vzhledem k tomu, že je ještě mlaďonký, rychle vyrostl do výšky a je hubený, navíc pracovní typ dobrmana získal ve třídě mladých VD3. Popravdě u něj mi tato známka nevadí, nemám Areska na výstavy,ale na práci, spíš se potřebujeme ostřílet i v této oblasti,aby potom mohl do třídy pracovní a nebyl z toho vyjukaný, i když v jeho případě se o to nebojím :). Caruška jako ostřílený výstavní mazák měla všechno na háku, v kleci prospala celou dobu čekání :). Na posouzení šla totiž jako poslední a ve třídě otevřené vyběhala V1 CAC.  

FOTKY Z VÝSTAVY TADY

 

 

Venčení s Deynou :)

 

Po delší době jsme opět venčili s Deynou, na fotky z 2.5. se podívejte ZDE

Myslím, že vznikli moc hezké fotky naší smečky :)

 

 

FOTKY DUBEN

 

Fotky Arese a Cary z dubna ZDE

Fotky z obran v Teplicích ZDE

Fotky z řádění Areska a Cary po cvičáku 22.4 TADY

Směs fotek ze cvičáku 28.4. - 1.5. ZDE 

 

 

 

FOTKY ÚNOR, BŘEZEN

 

 

Fotky z 5.2. Arese a Cary TADY

Další fotky z domova ZDE

Fotky z obran 10.3. ZDE

Fotky z výcvikového víkendu s Liborem jsou TADY a TADY

 

 

 

 

Fotky jen tak z domova :o)

 

Pořídila jsem pár fotek z domova, Ares 8 měsíců, Cara skoro 3 roky :o) Fotky TADY

 

 

 

 

ROK 2012

 

Další rok je za námi. Byl veselý i smutný, ostatně jak to tak bývá :o). V první polovině minulého roku jsme se s Carou zůčastnily výstav, myslím, že velmi úspěšně. Na poli pracovním už to tak veselé nebylo a v podstatě jsme se věnovaly celý rok hodně napravování nežádoucích návyků spojených s reakcí na střelbu. Na začátku září Cara podstoupila kastraci z důvodu pravidelných falešných březostí, které opravdu bouřlivě prožívala a nebyla schopná jakékoliv spolupráce, stejně tak před i v průběhu hárání. Po kastraci si až do teď užívala sladkého nicnedělání, jen si blbla na obranách a to jí moc baví, pomalu se zas vrháme na poslušnost a musím říct, že pauza se vyplácí. Cara si navíc vrátila do své štěněcí rozverné nálady :o))).

Největší událostí minulého roku je ovšem náš přírůstek - Anděl s ďáblem v těle a malý terorista Ares vom Stahlberg. Areska jsem v srpnu importovala z Německa, z pracovní linie a musím konstatovat, že je opravdu moc šikovný. Je sice hodně dominantní a dá dost viditelně najevo, že už ho něco nebaví, ale jinak je to zlatíčko :o).Do všeho jde naplno, je to závislák a mám ho pořád za zády :o). S Areskem jsme se teď pustili do nácviku výstav, do teď jsem s ním netrénovala, ale věřím, že jelikož se hodně rychle učí, že i tohle ukočírujem.

 

Každopádně tento rok chceme navštívit pár výstav, aby se Aresek naučil co je třeba a jinak se budeme samozřejmě věnovat co nejvíc výcviku a doufám, že se nám zadaří i nějaká ta zkouška. Čekají nás samozřejmě pravidelné výcvikové víkendy s Liborem Helleportem a jelikož bude Areskovi v květnu rok, začneme plánovat i zdravotní vyšetření. Uvidíme, co nám rok 2012 přinese, doufám, že to budou jen pozitiva :o)