DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Archiv 2011

 

 

Fotky z Vánoc

 

Na fotky z Vánoc se podívejte ZDE :o)

 

 

 

 

 

 

PF 2012

 

Celé rodině a všem našim přátelům a jejich pejskům přejeme krásné a klidné prožití Vánočních svátků a do Nového roku hlavně hodně zdraví, lásky, štěstí a úspěchů v osobním, pracovním a kynologickém životě. Máme Vás všechny rádi :o). Hanka,Cara,Ares a Deyna

 

 

 

 

 

Trénink Praha

 

poslední letošní trénink s Liborem Helleportem byl v polovině  prosince v Praze. Opět se vše povedlo na jedničku a už teď se těšíme na další akce.

Na fotky se podívejte ZDE

 

 

 

 

Fotky listopad

 

na fotky z listopadové procházky s Deynou mrkněte ZDE, Aresek je tu 6ti měsíční, roste nám kluk jako z vody :o)

 

 

 

 

VÝCVIKOVÝ VÍKEND V JESENÍKU

 

V listopadu jsme opět absolvovali výcvikový víkend s Liborem Helleportem v našem oblíbeném Jeseníku. Víkend byl jak jinak než super, počasí vyšlo krásně a opět bezva parta lidiček. Maximálně jsme si to užili :-)

 

Na fotky se podívejte ZDE

 

 

 

 

 

 

NOVÉ FOTKY

 

Na nové fotky Areska v 5ti měsících se podívejte ZDE

 

Na fotky z návštěvy u babičky ZDE

 

A na fotky z procházky, kdy jsem venčila Deynu TADY

 

 

 

 

VÝCVIKOVÝ VÍKEND V BYSTŘICI

 

Týden po Polsku se konal víkend v Bystřici, kde jsme opět nemohli chybět, protože s Areskovou náturou se prostě flákat nedá :o)).

Jak jinak opět super.

 

Fotky ZDE

 

 

 

 

 

VÍKEND V POLSKU S LIBOREM HELLEPORTEM

 

Víkend od 23.9 - 25.9.2011 jsem opět s hafanama strávila v Polsku na výcvikovém víkendu pod vedením našeho trenéra Libora Helleporta.

Musím podotknout, že to byl opravdu super víkend se vším všudy - lidičky, počasí i výkony pejsků.

 

Fotky z Polska jsou ZDE

 

 

 

 

VÍKEND V JESENÍKU 9.-11.9.

 

PO PRÁZDNINOVÉ PAUZE OPĚT ZAČÍNAJÍ VÝCVIKOVÉ VÍKENDY S LIBOREM A TAK JSME NEMOHLI CHYBĚT V JESENÍKU, KDE UŽ TO DOBŘE ZNÁME. TENTOKRÁT SE MNOU, CAROU A ARESKEM JELA I MAMKA S DEYNOU. POČASÍ NÁM VYŠLO SUPROVĚ A CELÝ VÍKEND JSME SI MAXIMÁLNĚ UŽILI :O)

 

NA FOTKY Z TOHOTO VÍKENDU SE PODÍVEJTE TADY

 

 

 

 

CARAMELLA PO KASTRACI

 

 

NA FOTKY CARUŠKY PO KASTRACI A ARESKA SE PODÍVEJTE ZDE

 

 

 

 

Ares - 13 týdnů - nové fotky

5.9.2011

 

Na nové fotky Arese vom Stahlberg se podívejte ZDE. Roste jako z vody, sice trochu nesouměrně - zadní nožičky rostou rychleji než přední :o))) a taky už zkoušíme výstavní postoj, včera měl Aresek premiéru,ale raději by řádil, takže to asi nebude tak jednoduché jak s Caruškou :o)))

 

 

 

Caramella - kastrace

5.9.2011

 

Dnes je to týden, co Caramella Coldplay podstoupila u našeho pana veterináře kastraci. Vše dopadlo v pořádku, Cara snáší vše taky v pohodě a rána se krásně hojí.

Jistě se ptáte proč......

Toto rozhodnutí jsem učinila zhruba před půl rokem, a nebylo to pro mě příliš snadné. S Carou jsem měla velké plány, dokonce jsem si po ní chtěla nechat štěně, ale člověk míní a život mění. I když Cara prodělala jako štěně juvenilní formu demodexe a od té doby neměla sebemenší problémy, rozhodla jsem se, že štěňata mít nebude. Jenže její výkyvy před háráním a hlavně silně prožívající falešné březosti, kdy Cara moc nespolupracovala mě přesvědčili k tomuto kroku. Po psychické  a zdravotní stránce to pro ní bylo nejvhodnější řešení. Ještě dodám,že Caře na falešku nezabíralo nic - ani kapky ani homeopatika - po všem zvracela.

 

 

 

 

NOVÉ FOTKY A VIDEO

 

 

Fotky Areska prvních pár dní doma jsou ZDE

Na fotky Cary a Arese z obran se podívejte ZDE

Na fotky z návštěvy babičky a domácí řádění našich dobrmanů se podívejte TADY

Na trochu jinou obranu Caramelly se jukněte ZDE

a odkaz na VIDEO z obran TADY

 

 

 

 

 

NOVÝ ČLEN RODINY - ARES VOM STAHLBERG

 

 

V Sobotu 13.8. jsem si z Německa přivezla desetitýdenního černého raubíře. Náš nový přírůstek se jmenuje Ares Vom Stahlberg a je to náš malý terorista (tak ho zcela přesně nazval chovatel Thomas) :o). Ares se zatím jeví jako velmi seběvědomý a suveréní pejsek.

Cestu autem (trvala cca 5 hodin) zvládl bravurně, celou cestu spal a velmi rychle se adaptoval. Cara je z něj u vytržení a pořád spolu řádí.

Na pár fotek Areska se podívejte ZDE a na jeho mámu Kylie von Utgard, kterou jsem měla možnost vidět v akci najdete ZDE.

 

Areskův chovatel Thomas a jeho manželka Danielle jsou moc fajn lidičky a těším se až Ares trochu povyroste a budeme moct přijet na návštěvu :o)

 

 

 

 

 

Pár fotek Cary a Deyny ještě z hlídání najdete ZDE

 

 

Hlídáme Deynu

8.8.2011

 

Mamka odjela na dovču, a tak se Deynynka nastěhovala na 10 dní zpátky k nám. Prvních 10 minut koukala sice nevěřícně, ale pak se tak rychle zadaptovala, že jsem to ani nečekala :o)). Holky řádí samozřejmě jako dřív, občas se může zdát, že se během chvíle povraždí, ale to mají jen takové bojové hry :o)). Jinak jsou to moje šikulky, v neděli jsme byly na cvičáku a Deyna si připoměla jen takovou lehkou obranu, kvůli zádům a holka to nezapoměla a šla do toho naplno a srdíčkem jako dřív :o)))

 

Fotky ze cvičáku ZDE

Fotky z dnešní dvouhodinové procházky ZDE

 

 

 

TÁBOR LUKOVÁ 2011

 

První týden v červenci jsem s Carou strávila tak jako minulý rok na výcvikovém táboře v Lukové u Lanškrouna. Počasí první dny sice moc nevyšlo, ale pak se umoudřilo a na cvičení bylo parádně.

Každé ráno probíhaly střídavě stopy a poslušnost,potom obrany a odpoledne zase obrany, mezitím jsme povinně odpočívali :-D. Caruška celý týden trénovala na zkoušku ZM, ovšem s očekávaným háráním odmítala stopovat,takže jsem šla tak trochu do mdlob. Za to si Caruška oblíbila malou boxeří holčičku a vydržela by s ní dovádět hodiny :-D

No na zkoušku jsme nastoupily, stopou jsme prošly v pohodě, poslušnost taky v pohodě,jen při odložení nevydejchala střelbu a odešla,bohužel se mi jí nepovedlo přivolat na potřetí a tak nám to pro tentokrát nevyšlo.

Nicméně týden jsme se maximálně užily,nabraly hodně nových poznatků a viděly se spoustou známých lidiček :-)

 

Na fotky se podívejte ZDE, ZDE A ZDE

 

 

 

 

Výcvikový víkend v Bystřici,aneb Víkend s Bouvierem

 

Na víkend od 8.-10.6 jsem se moc těšila, protože jsme opět jely na výcvikový víkend s Liborem Helleportem do kouzelného autokempu v Bystřici nad Pernštejnem. Víkend se povedl, Cara byla moc šikovná a počasí super.

 

Na fotky z víkendu se jukněte TADY

 

 

 

 

MVP LITOMĚŘICE

 

V neděli 22.5.2011 jsem s mamkou a Carou vyrazila do Litoměřic na mezinárodní výstavu psů. Jezdíme sem každý rok,protože to máme skoro za bukem :-). Na výstaviště jsme po předchozím upozornění na kolonu dorazily včas, vyzvedly všechny potřebné papíry a rozložily stanoviště.

Po zjištění,  že je před námi asi 60 Bernských salašníků, jsem dostala šok, i proto, že čekání v tom úmorném vedru bude nekonečné. Navíc kruh byl na zámkové dlažbě bez stínu. Odpoledne přišli na řadu konečně dobrmani,proto jsem se s foťákem přesunula ke kruhu. Pan rozhodčí to bral celkem šmahem,dával hodně na pohyb,proto se vystavovatelé v tom vedru opravdu naběhali dost. Ani jsem se nenadála a najednou byl posuzován hnědý pes - náš kamarád Achnin Am Ebony Queen. Po něm šla fenka ve třídě mladých a pak my. Měla jsem to jen tak tak, ale stihla jsem si Caru připravit a tak jsme naběhly do kruhu společně s naší konkurentkou. V postoji jsme se moc neohřály, za to jsme naběhaly snad sto jarních kilometrů. Cara se snažila  a tak jsme získaly V1 CAC a v závěru ještě res.CACIB. Tím Cara splnila výstavní podmínky pro tituly Český šampion a Klubový šampion. Ještě zkouška a bude to kompletní :-)

 

Fotky z výstavy najdete ZDE

 

 

 

 

 

KLUBOVÁ VÝSTAVA DOBRMANŮ

8.5.2011

 

 

 

V sobotu 7.5. jsme s Carou vyrazily směr Praha Klánovice na Klubovou výstavu pořádanou DKČR. Po příjezdu jsem se přivítala se všemi z naší Coldplay rodinky (na KV přijela Marcela s maminkou a Dhilayou a Míla, Honza a jejich Diggory) a pozdravila se všemi známými. Ještě před začátkem jsme si s Carou vlezly do kruhu zatrénovat, no popravdě Cara vyváděla to co neměla,poskakovala a tak, no nebyla tři čtvrtě roku na výstavě, tak moje nervy zase dostaly zkoušku. V pořadí jsme byly ze všech dobrmanů předposlední (celkem 49 jedinců) a měly tam dvě konkurentky,o to víc jsem si říkala, co ta moje modelka předvede a zda-li pak mě třeba nebude při klusu chytat za nohu :o). Odpoledne na nás přišla řada, vpluly jsme do kruhu spolu s konkurentkami. Nejdřív přišlo společné kolečko v klusu, pak kontrola zubů a pak jednotlivé posouzení v postoji, já před Caru hodila "frolica" a ta vyšvihla postoj jak panenka a ani se nehla, paní rozhodčí posuzovala pečlivě a dlouze. Pak jsem s Carou opět oběhla kruh a bylo to. Po posouzení třetí fenky v naší třídě jsme opět museli běhat a ani nevím kolik koleček jsme uběhly :o). Mezitím uprostřed kruhu přistály pořadová čísla, ke kterým jsme doběhly a měl být znovu postoj, Cara opět nezklamala a stála jak panenka. Zatím jsme stály u čísla 2 a musím říct, že krve by se ve mě nedořezal, pak paní rozhodčí zavelela, abych se přesunula na č. 1 a blahopřála mi, bylo to doma - Cara získala v třídě Otevřené V1 CAC. Následovaly závěrečné soutěže a boje o tituly. Já a Cara nastupovala do kruhu o Klubovou vítězku hnědých fen s konkurentkou Fatimou Extra Elite (ta získala V1 CAC v Mezitřídě), je to moc hezká fena, tak mě tak problesklo,že tam jdu jen do počtu :o)). Nicméně po postavení do postoje, kdy se opět Cara ani nehla a sledovala "frolica" před sebou, začalo běhat zase několik koleček v klusu, paní rozhodčí pečlivě sledovala pohyb a pak najednou bum a už mi blahopřála, ano Cara se stala i Klubovou vítězkou hnědých fen, získala obr pohár a pytel krmení. Byla jsem štěstím bez sebe :o)). Za chvíli nás navíc ještě volali do kruhu o titul BOB (vítěz plemene). Sešlo se nás tam 6 - psi i feny dohromady. Nejdřív se pesani předvedli v postoji, to Cara ještě stála, pak rozhodčí ukázala na 3 co zůstanou v kruhu a MY byly mezi nimi!!! :o) Po běhání se šlo znovu do postoje, ale to už Cara ztrácela koncentraci a už jí to moc nebavilo. Nakonec titul BOB získal hnědý pes EL CID Extra Elite, moc gratulujeme. Já jsem nad míru spokojená a na Carušku moc pyšná :o))))).

 

FOTKY Z VÝSTAVY ZDE

 

Cary posudek:

Chrup - chybí P2 vlevo dole (předloženo potvrzení o plnochruposti); Celkový dojem silný a suchý; Velikost a postava - střední a kvadratická; Srst a barva - krátká, hustá a intenzivní; Znaky a pálení - správná veliost, tmavé; Hlava a temeno - správná délka a pohlavní výraz, korektní; Horní linie a čelní stop - rovnoběžný a správný; Nosní linie korektní; Spodní a horní čelist - silná; Pysky korektní s dobrou pigmentací; Oči oválné, dobře posazené; Barva očí střední; Krk správné délky; Hřbet korektní; Záď téměř rovná; Hloubka hrudníku velmi dobrá, korektní předhrudí; Šířka hrudníku velmi dobrá, dobře klenutý; Břišní linie mírně vytažená; Úhlení předních končetin dobré, nadloktí korektní; Lokty a nadprstí - volné, korektní; Postoj končetin přímý (rovný, vzpřímený),tlapy těsně uzavřené; Úhlení zadních končetin a kolena - velmi dobré a korektní; Zadní nadprstí a tlapy korektní, těsně uzavřené; Silná Kostra, vyvážený chod, volná nezávislá (svobodná) povaha.

Celková známka: V1 CAC, Klubový vítěz fena hnědá

 

 

 

 

 

Obranářský víkend v Praze

 

Ve dnech 30.4-1.5. se opět konal obranářský víkend s Liborem Helleportem v Praze Kobylisích. Počasí nám přálo, takže to byl víkend opravdu příjemně strávený :o).

 

Fotky ze soboty  ZDE  a z neděle ZDE

 

 

 

 

VELIKONOCE

25.4.2011

 

Velikonoce jsme strávily s Carou u mamky, Igora a Deyny, užily spoustu legrace a vyšupaný od Igora jsme byly všechny :o). Cara nejdřív nevěřícně koukala, co si to Igor dovoluje a pak se mu do pomlázky zakousla a bylo :o)). Jinak u nás byly Velikonoce ryze odpočinkové.

MMJ. CARUŠKA V NEDĚLI 24.4. OSLAVILA SVÉ DRUHÉ NAROZENINY, HNĚDULKO VŠE NEJ - MÁME TĚ RÁDI.

 

FOTKY Z PROCHÁZEK JSOU TADY A JEŠTĚ TADY

 

 

 

NOVÉ FOTKY DUBEN

 

NA FOTKY DEYNY A CARY Z DUBNA SE PODÍVEJTE ZDE

 

 

 

 

Výcvikový víkend v Jeseníku s Liborem Helleportem

11.4.2011

 

Víkend jsme s Carou strávily na obranářském výcviku v krásném prostředi hor, v Jeseníku. Jedním slovem super - počasí vyšlo, Cara byla šikovná, Péti osrstěný naháč Gepa objevil kouzlo revírů v terénu a tak to vypadá, že se zaměří na záchranařinu. Zkrátka celý víkend vládla spokojenost :o)

 

Na fotky se podívejte ZDE

 

DNY DOBRMANA - CARAMELLA COLDPLAY - BŘEZEN 2011

 

 

DNY DOBRMANA 25-27.3.2011

30.3.2011

 

Dlouho se tu nic nedělo, to proto, že bojuju s falešnou březostí Carušky, ale i proto, že nějak nezbývá čas. Nicméně trénink nezanedbáváme a proto jsme s Carou vyrazily opět na Dny dobrmana do Polska. Cesta v pátek byla klidná a trvala 3,5 hodiny. V Polských Miroslawicích kam jsem dorazila ve 13:00 už čekali dvě známé tváře a s nimi jejich dobrmanky. Holky se chvilku proběhly a pak už dorazil i Libor s figurantkou Petrou, za chvíli hlavní šéf Magda se kterou jsem na DD bydlela. Na jednom pokoji jsme měly stabilně 3 dobrmanky a 4 klec byla první den obsazena malou fenkou NO a druhý den potrhlou dobrmankou Malinou. Magda mimo své fenky Buky (Nicotine Nuby Akagera) přivezla i její sestru Logan (Nesca Naira Akagera), kterou jsem dostala na starost já. Logan poletí v květnu za svou novou paničkou do Anglie. Je to doslova mazel a pořád se na člověka sápe, no je to zlatíčko :o)). 

V pátek odpoledne začali obrany, pro nás rozkousáním na úvaze, na klínu, aby si Cara upevnila zákus a testovaly jsme její nervíky, respektive Libor testoval a Caruška byla moc šikovná a všechno ustála :o))), ono když se Libor zadívá stojí to za to a málokdo to ustojí :o))). Logan kousala na kůži a hlavně byla ještě trošku zmatená z cesty autem a z tolika lidí a neznámého prostředí, takže na ní se muselo pomalinku polehounku.

V sobotu ráno se začlo poslušností,kde mě Caruška moc mile překvapila, protože se opravdu snažila a šlo jí to. Logan šla na poslušnost poslední a učila se hlavně motivaci a chůzi u nohy a taky byla moc šikovná, naučila jsem jí taky aby si u nohy sedala a povel lehni, a u přivolání ke mě, aby si předsedla,  nebylo to samo 100%, na to víkend nestačí,ale Logan je moc milá a velmi chápavá fenka.

Po poslušnosti byla první série obran, Caruška si zopakovala vyštěkání, zákusy a naučila se útěk dle IPO. Pouštěčky byly naprosto luxusní :o)). V druhém kole jsme se vrátili po dlouhé době k rukávu, takže Cara pilovala pevnost zákusu na rukáv a když hnědulka zjistila,že o rukáv snadno přijde, když ho nebude pořádně držet, začla se pořádně snažit a bylo to, zákusy na rukáv taky super.  Jen to počasí, celou sobotu pršelo s občasnými přestávkami,ale byla zima. Po obranách jsem si šla odpočinout všechny tři dobrmanky jsem nechala v pokoji vypuštěné - no co ty dělaly, škoda mluvit, nechat je, ta to tam celé zboří :o))), Cara si nejvíc sedla s Bukou,takže zatím co ty se tam okusovaly a řádily, Logan se sápala na mě a chtěla se mazlit :o))). Pak všechny usnuly a byl klid.

V neděli jsme se probudily do mrazivého rána, já vzala ven Caru a Logan a i ty dvě se venku tak rozblbly, že jim plac skoro nestačil :o)). Pak opět poslušnost, obě holčičky opět moc šikovné a po poslušnosti obrany na dvě kola, v obou Cara trénovala útěk, a já byla moc spokojená,jak jí to jde.

Pak už se jen balilo,uklízelo a odjíždělo domů, Cara si tak zvedla seběvědomí, že řve na všechno a na všechny, když se jí něco nelíbí :o)).

Takže, když bych měla zhodnotit celý víkend, řeknu jedním slovem SUPER.

 

Fotky si prohlídněte ZDE a pokud program dovolí, zpracuji i video.

 

 

Venčení s Babune

10.3.2011

 

V pondělí 7.3. odpoledne jsem vyrazila za Irenou a její černou dobrmankou Babune (Catya Collete z Helfštýna). Vyrazily jsme všechny na velkou procházku a venku strávily 3 hodiny. Počasí nám přálo, krásně svítilo sluníčko a holky se opravdu vyřádily. Já a Irena jsme se viděly poprvé, takže jsme kecaly a kecaly, jak jinak než o dobrmáncích. Caruška se chovala vzorně, na každé přivolání byla hned u mě, no řekla bych že se před novou kamarádkou zkrátka předváděla jak je šikovná a poslušná :o))))). Cara doma padla do postele, ani jsem jí nemohla probudit, aby se šla najíst :o)). Po jídle ve spánku pokračovala až do rána, ani jsem o ní nevěděla.

 

Fotky z procházky jsou ZDE

 

 

Páteční odpoledne

4.3.2011

 

Dneska jsem měla volno, takže program byl jasný. Dopoledne jsme lenošily doma a odpoledne nás čekala práce a sice ve formě tréninku stopy. První stopa před měsícem byla katastrofa, dneska byla minimálně o 1000% lepší, Cara se snažila, nosánek měla hezky u země, lomy měla taky moc hezké, jen ty předměty - zatím zalehává na povel, jinak by to prosvištěla,ale protože je počasí čím dál lepší, stopičky zintenzivníme a už se na to moc těším. A počasí nám přálo i dnes, krásně svítilo sluníčko, tak jsme s Caruškou ještě couraly po louce.

Prostě super odpoledne :)

 

Fotky najdete ZDE

 

 

 

NABITÝ VÍKEND V PRAZE

28.2.2011

V sobotu 26.2. jsem s Carou vyrazila na členskou schůzi DKČR do Šestajovic u Prahy. Dorazily jsme včas, se všemi se pozdravily (Cara samozřejmě musela všechny co kolem ní prošli patřičně přivítat :o) ). Na schůzi jsem jela mimojiné i proto, že se zde rozdávaly poháry za minulý rok těm, kteří se svým dobrmánkem splnili podmínky pro udělení titulů Klubový šampion mladých, dospělých, veterán, Klubový šampion práce a Klubový kombi šampion. Cara splnila minulý rok v červnu podmínky pro Kl.šampiona mladých. Po schůzi jsme se ještě co by hrdí majitelé vyfotili s poháry a rozloučili se :o).

Pro mě a pro Caru ale den nekončil, byla jsem domluvená s Karolínou, že s našimi dobrmánky vyrazíme na procházku. S Kájou jsme si psaly zatím jen po internetu, ale na schůzi jsme se seznámily osobně :o). Takže se naskákalo do aut a vyrazily jsme do Hostivaře na procházku ve složení já a Cara, Karolína, její maminka Dáša a jejich dobrmanky Sendynka (Baby Brittannica di Brittasgang) a malá Sárinka (Agamba Anibag) a v neposlední řadě Jana a její Agbárek (Cesarion Halit Paša). Cara si tříměsíční Sárku zamilovala, Caru si oblíbil Agbárek, Sendynka zas provokovala Agbárka,aby se věnoval výhradně jí a malá Sára stihla skotačit se všemi :o). No podívaná to byla úžasná a ty dvě hodiny co jsme v Hostivaři strávili utekly jako voda :o). Cara pak sebou v autě plácla a vyřízená spala až do Roudnice, kam jsem jela přespat k babičce, protože do Prahy jsme se vracely i v neděli. Původně jsem měla jet ještě do Kobylis na obrany, ale ty jsem prošvihla a Cara byla stejně unavená. Jsem ráda, že se takhle vyřádila. Každopádně doufám, že si takovou procházku zase zopakujeme :o).

Ještě jednou Káje a její černo-hnědé smečce děkuju za super strávené odpoledne a musím podotknout, že při jízdě autem za vámi z Hostivaře se mi naskytl opravdu úžasný pohled do kufru, kde se zmítaly rvoucí se dobrmanky, nechápu že toho neměly dost (kord Sárinka) :o)))))

V neděli ráno jsem od babičky vyrazila do Kobylis, kde se konaly obrany s Liborem Helleportem, se kterým spolupracuji na výcviku Cary. Celý den byl super, obě jsme si to užily. Cara se snažila, dávala o sobě patřičně vědět už od chvíle, kdy jsem jí vypustila z auta. Moje šikulka byla chválená, jak jí to jde (jen panička jí to občas zkazila) a já spokojená. Domů jsme přijely obě unavené, Cara opět prospala celou cestu a po příchodu do bytu se jen přesunula do postele, kde vesele pokračovala, dokonce i na krmení jsem jí musela budit :o))).

 

NA FOTKY ZE SOBOTY SE PODÍVEJTE TADY

NA FOTKY Z NEDĚLNÍCH OBRAN TADY

 

 

 

ARONEK

V sobotu 26.2.2011 by náš Aronek oslavil 13té narozeniny. Broučku vzpomínáme

 

VÝCVIKOVÝ VÍKEND JESENÍK

 17.2.2011

 

11.- 13. února jsem s Carou vyrazila na další akci pořádanou Liborem Helleportem, se kterým spolupracuji hlavně v oblasti obran. Tento víkend byl první letošní akcí a další nás co nevidět čekají. Cara dělala pokroky, hlavně co se týká pouštěček,což mám velkou radost.

Já se také činila - jako fotograf :o) a proto je z celého víkendu velká galerie, tu najdete TADY

 

 

NOVÉ FOTKY

17.2.2011

 

První únorovou neděli jsme všichni (tedy já a Cara, mamka, Igor a Deyna) strávili v Roudnici u babičky. Holky se chovaly slušně, po obídku jsme dali kafčo, roládu a poklábosili. Pár fotek se samo udělalo.

V pondělí jsem měla volno a jelikož krásně svítilo sluníčko, vytáhla jsem Caru na pořádnou procházku, foťák opět nesměl chybět.

 

Výsledek z obou dnů najdete ZDE

20.01.2011

Jak jste se mohli dočíst, Caramella následkem úrazu přišla o zub P2 vlevo dole. Proto jsem zaslala žádost o uznání plnochruposti na Dobrman klub ČR, kde mi plnochrupost uznali. Má žádost putovala i do Německého dobrman klubu, poradci chovu panu Norbertu Daubemu a dnes mi přišlo vyhodnocení. A jsem velmi šťastná neboť i v Německu Caramelle plnochrupost uznali :o)

14.01.2011
 
Dnes přišlo z Německa vyhodnocení Caruščiných kyčlí - výsledek HD A, tudíž bez nálezu, hurááááá

 

 

První výcvik v tomto roce

12.01.2011

V neděli jsme opět vyrazily s Carou na náš cvičák - poprvé v tomto roce. Obvykle jezdím autem, kvůli různým proprietkám, které potřebuji na obranu a k výcviku - a že toho je :o)))), ale i  kvůli Caře, kterou radši nechávám v autě než v kotci.

 Tentokrát jsme ale musely pěšky, protože cvičák máme na kopci a kvůli sněhu bylo nemožné se tam autem vyškrábat. Výcvikové pomůcky jsem omezila na minimum, baťoh hodila na záda a i tak jsem myslela,že mám plíce ještě doma :o)). Cara si samozřejmě cestu užívala a čmuchala po stopách zvěře. Úspěšně jsme na cvičák dorazily, ale pochodování po place bylo kvůli sněhu hodně obtížné, takže jsem si s Carou uděala  pár koleček chůzi u nohy  a pak se zaměřila na aport,který jsme docela zanedbávaly,ale holčička se snažila a já byla spokojená.

Po pauze se šlo na obranu, trénujeme dle výcvikového plánu od Libora Helleporta pouštěčky a vyštěkání a opět musím říct. že jsem byla spokojená.  Takže dobře zužitkovaná neděle :o)).

Domů jsme obě přišly unavené a Cara okamžitě odpadla, takže díky další volné neděli tento týden opět vyrážíme :o))

 

 

 Jaký byl rok 2010 a co nás čeká letos...

V roce 2010 zahájila Cara svou výstavní kariéru (samozřejmě se zúčastnila pár výstav i v roce 2009, ale to byla třída štěňat a dorostu). V únoru 2010 jsme se odebraly na DUO CACIB do Brna, kde si Cara vyběhala známku V1 CAJC ve třídě mladých a v konkurenci své černé sestřičky a o něco staršího psa i titul Nejlepší mladý :o). V květnu si na MVP v Litoměřicích vyběhala opět V1 CAJC a titul Junioršampion ČR byl na dosah. O měsíc později se tak stalo na klubové výstavě DKČR, kde Cara nejenže získala V1 CAJC a Klubový vítěz mladých, ale splnila tak podmínky pro udělení titulů JUNIORŠAMPION ČR A KLUBOVÝ ŠAMPION MLADÝCH. V srpnu Cara nastoupila už do Mezitřídy na výstavě v Mladé Boleslavi, kde získala V1 CAC, res. CACIB a stává se tak čekatelkou Českého šampiona. Samozřejmě jsme se neflákali ani na poli výcviku a tak kromě návštěv našeho cvičáku, jsme absolvovali tábor v Lukové, po kterém i nadále spolupracujeme s Liborem Helleportem a jezdíme s ním na různé výcvikové akce. Cara v Lukové složila zkoušku ZZO a na podzim zkoušku BH. Také Cara podstoupila vyšetření loktů a páteře, obojí negativní a vyšetření kyčlí na jejichž vyhodnocení stále čekáme.

To Deynynka se celý rok flákala a i nadále bude, protože kvůli spondyloze nemůže cvičit. Proto nás buď na naších akcích jen doprovázela nebo jí hlídala mamka. Pro mě znamenal minulý rok povýšení v práci a stěhování kanceláře do nových prostor, zvykání si na novou pracovní dobu a pracovní víkendy. Zvykla jsem si rychle a ani ty pracovní víkendy nejsou tak hrozné :o)).

 

Rok 2010 ovšem nehýřil jen veselými a pozitivními okamžiky byl pro nás i velmi bolestivý a smutný. Jistě víte proč - v červenci nás navždy opustil náš milovaný Aronek. I když je to už půl roku, při psaní o něm se mi stále vhání slzy do očí. Jeho místo nahradila Deyna, která pomohla mamce ten velký stesk překonat. Holky si zvykly na odlouční poměrně rychle, pro mě tato změna byla o něco horší, ale věděla jsem, že Deyna bude mít u mamky větší klid, který potřebuje, kvůli jejím psychickým stavům. Naše akční výlety na ní byly moc.

 

Další peckou po odchodu Aronka a odstěhování Deyny bylo to, že si Cara na cvičáku urazila zub P2 vlevo dole. Stalo se jí to v kotci, kdy v mé nepřítomnosti zuřivě rvala za mříže. Proto nosí nyní do kotce košík. A začlo martýrium ohledně uznávání plnochruposti. Naštěstí rentgen ukázal zbytek kořene, takže žádost putovala nejen na DKČR, kde mi plnochrupost uznali,ale i do Německého dobrman klubu. Trochu jsem se Německa bála,ale komunikace s nimi byla v pohodě, byli velmi vstřícní a začli se mou žádostí zabývat rychle. Zaplatila jsem 60 Euro poplatek a teď již čekám na výsledek.

 

To byl výčet největších událostí roku 2010, ať už byly radostné nebo méně radostné až špatné, měly asi svůj význam a stát se měly. Bez překážek se neobejde nikdo - bohužel!!!

 Obrazek

A co nás čeká v roce letošním:

Od února začíná naše výcvikové klání s Liborem Helleportem v Jeseníku, pokračujeme v březnu Dny Dobrmana v Polsku, na konci května nás čeká víkend v Bystřici a první týden v červenci strávíme opět v Lukové. Další výcvikové akce na sebe nenechají jistě čekat. Samozřejmě máme v plánu nějaké výstavy a chtěla bych dokončit Českého Šampiona. Snad se zadaří. Plánuji s Carou taky další zdravotní vyšetření a ráda bych složila nějakou tu zkoušku, tak uvidíme. Dál bych ráda nastoupila na mezinárodně uznávanou bonitaci ZTP, ale nevím jestli to bude tento rok na Slovensku nebo si počkáme na rok 2012 v ČR.

Deynynka si samozřejmě bude dál užívat sladkého nicnedělání a vypadá to, že jí v létě budu týden hlídat, to bude bengááál :o)))

 

Snad jsem na nic nezapoměla a pokud ano, dozvíte se to včas v Novinkách .o))