DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Archiv 2009‚2010

 

 

Silvestr 2010 a Nový rok

02.01.2011


Silvestr. Co k němu říct, my jsme nikdy v rodině nijak bujaře tento den neslavili a tak tomu bylo i tento rok, jen s rozdílem, že byl bez Aronka, za to s Cároškou, která se minulý rok spíš věnovala právě Aronkovi a řádila s ním, navíc jí bylo 8 měsíců, takže docela rychle odpadla po procházce a byl klid. Tento rok nám Caruška dávala zabrat, a ukazovala zač je toho dobrman :o)). Abych ale opět neskákala sem a tam, začnu od začátku.

Dopoledne jsme se s Carou sebraly a odjely k mamce, kde jsme zůstávaly i na Nový rok. Navíc jsem byla domluvená s holkama z práce, že si s nimi přijdu připít. U mamky jsem poobědvala, vzala Caru a pěšky se vydala do města do práce, kde už se pomalu zavíralo a dělala se inventura.  Caruška hned po příchodu všechny přivítala, opusinkovala a pomalu všechno prozkoumávala. Já a kolegyňka jsme zatím připravily občerstvení a šampaňské, pak  jsme se všechny uvelebily, bouchly láhev a užívaly pohody. Cara obcházela nás všechny podle toho, kdo zrovna něco jedl, dělala psí oči a ukazovala jak jí hrozně trápím hlady. Po třetí sklence šampáňa :o)) nás vyzvedl kolegyňky Péti přítel - figurant Tadeáš, kterého Cara miluje a tak byla celá nadšená, když ho viděla u dveří. Ten nás pak odvezl na Skřivánek, kde mamka bydlí. K mamce jsem to vzala ještě oklikou, aby se Cara proběhla, za to velmi z vesela, jelikož ty tři skleničky mi docela dost rychle stouply do hlavy. Domů jsem vplula jak velká voda, v dobré a velmi veselé náladě :o))), takže mamka šla ze mě do kolen a velmi se bavila :o)). Pohotově mě vyrazila zase ven, že jdeme projít znovu holky a musím říct, že ten čerstvý vzduch mě probral :o)))

Pak už to u nás probíhalo jako každý rok, v rodinném kruhu u televize jsme baštili dobroty, popíjeli a bavili se. Já jsem zůstala věrná kole s rumem, mamka a Igor si pochutnávali na portském a na stole byly připravené domácí chlebíčky, cukroví a sušené ovoce. Tuto pohodu ovšem neustále narušovala moje milovaná Carušová, která nedokázala pochopit, že ty dobroty jsou pro nás a né pro ní a tak nejdřív nenápadně,ale velmi rychle sebrala kus cukroví, které se tedy odložilo do výšky na komodu, aby k němu nemohla. V dalším jí vypočítaném okamžiku, zabořila čumák do sušeného ovoce, takže to taky putovalo pryč, a tudíž na stole zbyly už jen ty chlebíčky. Podotýkám, že Cara byla najedená, jednak jí v práci pořád něčím ládovali a po procházce dostala masíčko se zeleninou, ale jak jsem o Caře prohlásila, je to kyselina a chlebíčků se rozhodně nechtěla vzdát :o))). Já mezitím řádila, že je to mrcha a stůl není samoobsluha, a aby koukala zalézt na pelech a hnípat. Caruška sice poslechla a na pelíšek se odebrala a chlebíčky hybnotizovala a myslela si, že jim narostou nožičky a odebéřou se jí do tlaminky. Nic takového se samo nedělo, ale Caruška vyčkávala a pak už to nevydržela :o))), vyskočila ke stolu, ukradla chlebíček jen tak za přední zoubky a chtěla zdrhat, jenže obloha na chlebíčku jí spadla na zem, mezitím vyskočila mamka,aby to ze země sebrala a dala to dojíst Deyně. Cara neváhala a zatím co mamka sbírala z koberce zbytky chlebíčku, ukradla přímo před mamkou další a hned vzápětí třetí a poslední, ale to už měla i s pohlavky :o)))). No nicméně jsme se tomu zasmáli, protože Cary vítězoslavný pohled neměl chybu. Spokojená si zalehla a celý večer spinkala, ani rámus petard jí nijak nevyvedl z míry.

Druhý den ráno, na Nový rok jsme vyrazily na procházku, holky řádily s balonky, já fotila a celý den jsme lenošili u televize. Od rána jsme s mamkou perlily různými přebrepty, Igor převrhnul co mohl, málem vysypal jídlo z talíře a Caramellka opět zkoušela, jestli jsme nezměnili názor a ze stolu tu samoobsluhu neudělali :o))). No zkrátka celý den jsme řvali smíchy a vůbec měli tak nějak veselo. Mimochodem tentokrát mi Caruška stihla olíznout kus vánočky u snídaně a odpoledne ukradla opět kus cukroví :o))). Ona vůbec pojala ty dva dny velmi provokativně, protože u mamky nesmí ani na gauč, ani do postele, ovšem i tu postel si vyzkoušela :o))).  Jediná Deynynka byla za ty dva dny vzorná, užívala si nového pelíšku a pozorovala dění kolem sebe, vždycky se přišla pomazlit a zase se šla spokojeně rochnit :o))).

 

Fotky z oněch dvou dnů jsou TADY

 

 

Jak jsme prožili Vánoce 2010

25.12.2010
 

Obrazek


Vánoce jsem tradičně jako každý rok trávila u mamky a Igora - poprvé bez Aronka. Ale abych nepředbíhala, začnu pěkně od rána. Říkám si, že by ani snad nebylo možné, aby se mi něco nestalo :o)). Tentokrát mi "Štědré" ráno okořeníla Caruška, která se na procházce rozhodla, že se zabaví po svém. A tak si začla běhat na louce, čmuchala po stopách a nějaké moje "ke mě" jí absolutně nezajímalo, ba naopak, dokonce měla hroznou radost z toho jak se začínám vztekat a proto mě ještě víc provokovala. Asi po hodině jsem se sebrala a že jdu z louky pryč zpět k domovu s ujištěním, že to hnědý stvoření mě odejít nenechá a poběží za mnou, jako na potvoru jsem s sebou neměla ani pamlsky. Ale opět mi dokázala, že se mýlím a zůstala stát na louce a koukala jak odcházím - zůstala jsem v šoku :o)). Tak jsem asi deset minut volala, pískala a doufala, že tam nebudu stát do večera. Za mnou se mezitím objevila osoba, která mířila po cestě k domovu a to byla pro Caru výzva. Rozeběhla se z louky směrem ke mě, ale přeběhla mě a šla si vítat cizí osobu. No to už jsem šla do kolen. Dopadlo to dobře a asi po další čtvrt hodině jsem tu hnědou mrchu lapila :o)). Pak už se neslo vše v duchu Vánoc, odjela jsem sbalená s Carou k mamce, kde letos byla i babička z Roudnice se svým pudlíkem Domčou. Psiska se po chvíli srovnali, Deyna kosila jak Caru tak Domču - hold paní domu no :o))). Koukali jsme na pohádky, jedli cukroví a užívali Vánoční pohodu. V šest hodin jsme zasedli ke Štědrovečernímu stolu a dosud hrající si psiska jako kdyby věděli o co jde, zalehli a byl klid. Po večeři jsme se rozložili u stromku a předávali si dárky - nejvíc jich dostali samožřejmě psi :o)). Celý večer se vydařil a my šli spokojeně asi po půlnoci spát.

První svátek vánoční jsme kromě venčení strávili u televize a pohádek, holky tradičně blbly, Caramella pojala dobroty na stole jako samoobsluhu a v nestřeženém okamžiku si posloužila cukrovím, vánočkou a tak :o))).

Na fotky z prvních Vánočních dní se koukněte TADY, bohužel z venčení nemám žádné, protože nám počasí nepřálo, sněžilo a dost foukal vítr,ale i tak je jich dost :o)))

 

 

Vánoční návštěva

20.12.2010

Před Vánocemi nás přijela navštívit babička (mamči mamka) z České Lípy spolu s Helčou (mamky ségra) a jejím synem Tomáškem. Největší radost měla opět Caruška, která byla štěstím bez sebe, že tu má tolik lidí a dítě na pusinkování :o))). Užili jsme si spoustu legrace, předali dárečky, poobědvali, dali kafčo a dobroty a den byl ta tam. Na fotky se můžete kouknout ZDE

 

 

Caruška si sněhu opravdu užívá

20.12.2010
Ve čtvrtek jsme vyrazily s Caruškou na procházku s naší kamarádkou Kettynkou, holky se ve sněhu vážně vyblbly, samozřejmě foťák nesměl chybět, takže na jejich řádění se koukněte ZDE a sobotní odpoledne jsme pro změnu strávily u mamky, takže venčení s Deynou bylo více než jasné, než jsme došly na louku, byly holky na zabití, tak se těšily, že obě bojkotovaly naše snažení dávat jim povely,aby šly pomalu atd. Dobrmanky praštěný :o)))). Fotky s Deynou jsou TADY

 

 

Nové fotky Caramelly

08.12.2010

Konečně jsem se dostala k aktualizaci, takže na fotky Cary z listopadového mrazivého rána se podívejte ZDE a na sněhové fotky  ZDE

 

 

Obranářský víkend v Praze

22.11.2010


Poslední obranářský víkend se konal v sobotu a v neděli 20-21.11.,ale my jsme vyrazily do Prahy už v pátek opět v sestavě já, Cara, Péťa a Gepík. K místnímu cvičáku jsme dorazily asi kolem páté, tam na nás už čekal Tadeáš . Vyrazili jsme tedy všichni k penzionu asi 400 m od cvičáku, ubytovali se a okolo šesté vyrazili směr OC Letňany :o)).

Do penzionu jsme se dost vyřízení pochodováním po Letňanech vrátili v deset večer a já padla za vlast :o)).

V sobotu ráno v devět  byl sraz na cvičáku, Libor po úvodním slovu zahájil výcvik a šlo se obranařit, já byla mezi posledními, takže času na focení bylo spousta. Potkala jsem se tam s kamarádkou Hankou a její kolií Costarikou a přijela si zatrénovat a podívat se na nás i Líba s Fínou. Počasí v sobotu se nám celkem vydařilo, ráno sice sprchlo,ale zima nebyla, ovšem cesta do areálu cvičáku byla jedno velké bahno, proto jsem parkovala před areálem, ale jaksi mi nedošlo, že když mám Caru v autě a půjde se na obrany, že bych na to mohla škaredě doplatit :o)). No Caruška nezklamala, vyřítila se z auta, samozřejmě věděla o co jde a já se za ní klouzala bahnem, jak mě táhla ke vstupu na cvičák, honem honem, už aby tam byla, ale jak jsem se tak za ní klouzala, netušila jsem co mi ta mrcha provede a tak místo aby se u vchodu zarazila a čekala až za ní zabrzdím, vtáhla mě dál po cestě do lesa :o)))). Samozřejmě celé osazenstvo se náramně bavilo, když viděli za plotem jen prosvištět mě v kšiltovce pokračující nedobrovolně až do lesa a řvoucí na mého splašeného, nadupaného a na obrany natěšeného miláčka, ať okamžitě zastaví nebo jí zabiju :o))))).

No nakonec to dobře dopadlo, na obrany jsme se bez úhony dostaly :o) a to hned na 3 kola, jen podotknu, že celé tohle divadlo se opakovalo pokaždé :o))).

Po obranách jsem svištěla honem zpět do penzionu, abych ze sebe udělala dámu, protože jsem měla lístky na muzikál Baron Prášil a spicha s mamkou na parkovišti v centru Prahy. Večer se vydařil, muzikál byl super a opět musím konstatovat, že po takhle prožitém dni jsem byla tuhá během vteřiny. Samozřejmě Caruška taky, ta se vzbudila akorát, když se šlo ven na povinné venčení a když měla dostat masíčko.

 

V neděli se jelo stejným systémem, akorát  jen na dvě kola, my jsme v sobotu i v neděli trénovali hlavně pevnost zákusu, pouštěčky a vyštěkání. Oproti soboti se ale nekřesťansky ochladilo, sice nesprchlo,ale foukal studený vítr. Na cvičák už jsme přijeli zbalení,abysme pak jen vyrazily směr Ústí. Asi v půl třetí celá akce skončila, my se pomalu začli loučit a domlouvat, že se po Novém roce zase sejdem na takovéhle parádní akci a jelikož je ZKO Kobylisy poměrně blízko a figurant Láďa má Liborovu školu, určitě nás můžou čekat během prosince na nějaký ten trénink :o))). Musím konstatovat, že byl tento víkend opět super, ostatně jako každý, který jsme absolvovaly a proto už se těším na leden 2011 až to zas vypukne :o))).

 

Fotky z víkendu jsou ZDE, ale pozor je jich fakt hodně :o))

 

 

 

Nové fotky listopad

15.11.2010

Na fotky holek ze společného venčení se podívejte ZDE

 

A na fotky z venčení s kamarádkou Kettynkou TADY 

 

 

Dny Dobrmana

09.11.2010


V pátek ráno jsme vyrážely s Péťou, Carou a Gepíkem do Miroslawic v Polsku, kde se konaly DNY DOBRMANA pod vedením Magdy Bracky a Libora Helleporta. Jeli jsme přes Německou dálnici, jenže nějakým neodpatřením, jsme najely na jinou :o))), ale včas jsme to zjistily a vrátily se na tu správnou :o)). Po příjezdu jsme se ubytovaly a v 15:00 začlo první kolo obran. Caruška byla nažhavená jako nikdy, těšila se až zabije syčáka :o)), no sotva jsem jí udržela.

Druhý den se začínalo poslušností, hlavně se probírala motivace a rychlost cviku, no Magda mě pěkně proháněla :o)))). Po poslušnosti 2 kola obran, na těch jsme pilovali hlavně pouštěčky a klidnili Carušky nervovou soustavu. Pak následovala pauza asi 3 hodiny, které jsem využila návštěvou u Magdy, aby mi ukázala celou smečku. No zážitek to skutečně byl a po cestě jsme se pěkně nasmály.

Po pauze, kdy si Carča dokonale odpočinula,přišlo poslední kolo obran, tohoto dne. Mimojiné jsme testovali Carušky zákusy na úvaze a musím říct: "Klobouk dolů", je to prostě holka šikovná, Libor jí na úvaze pořád chválil, jak je tohle pro psa těžké a ona je fakt super, nakonec jí zvihnul na chvilinku do vzduchu a ona držela jak pitbull, prostě spokojená Carušová :o))).

 

V neděli ráno opět poslušnost, potom kolo obran, balení, oběd a hurá domů. Nemohla jsem neochutnat dršťkovou polévku, neboli Flaky volove :o)). Byl to opět super víkend se super lidičkama. A jelikož tam byli převážně Poláci, naučila jsem se i trochu Polsky :o))), takže po příjezdu domů jsem mamce vyprávěla něco česky něco polsky :o))))))

 

Fotky z víkendu jsou ZDE

 

 

Výcvikový víkend v Jeseníku

01.11.2010


Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili do Jeseníků v sestavě já, Cara, Péťa a Gepík na výcvikový víkend. Nejrychlejší cesta vedla kousek přes Polsko, dle internetu jsme měli jet cca 4,5 hodiny, ovšem dnes se nemůžem spolehnout na nic, jelikož cesta nám nakonec trvala 6 hodin a to podotýkám, že jsme nebloudili a jeli téměř najisto :o)))).

Na místní cvičák jsme dorazili okolo čtvrté odpoledne, to už byly obrany v plném proudu. Se všemi jsme se přivítali a hned nás Libor hodil na plac, abychom se po té cestě protáhli :o))).

Večer jsme se přesunuli na  ranč, kde bylo zajištěno ubytování,ale po mrazivé noci, jsme se další den přesunuli do penzionu a tam strávili v teple zbytek pobytu. Celé dny jsme trávili na cvičáku a trénovali, bylo to zkrátka super.

V sobotu odpoledne jsme si po výcviku udělali ještě výlet do Priessnitzových lázní, kde jsme prošli celý areál a ochutnali lázeňské oplatky.

V neděli ráno nás čekal ještě jeden trénink obran a pak hurá domů. Celý víkend jsme si nármně užili, přiučili a rozfázovali Carušky výcvik. Počasí nám vyšlo úžasné, celý víkend svítilo sluníčko - i když foukal vítr, bylo teplo a příjemně.

 

Na fotky z víkendu se podívejte ZDE

 

 

Výcvikový víkend 15.-17.10.2010

19.10.2010


V pátek jsem sbalila Caru, věci a vyrazila vyzvednout Péťu s Gepíkem. Společně jsme se pak vydali na cestu na Moravu, konkrétně kousek za Bystřici nad Pernštejnem, do autokempu "Autokemp na Kopci". Po příjezdu jsme se přivítali se známými tvářemi z tábora v Lukové, ubytovali se a hned začal trénink obran. Caruška byla po cestě odpočatá,takže ta šla do všeho naplno :o).

V Sobotu ráno jsme začali poslušností, po 15ti minutové pauze obrany a ve 14 hodin oběd, po obědě jsme měli hodinku siestu a pak další kolo obran, Cara byla ve svém živlu a každé kolo obran si užívala naplno, ovšem asi nejvíc se jí líbilo, když jí figurant utekl do lesa a ona ho tam zadržela, pak si rukáv - kořist fakt užívala a nikomu ho nechtěla dát :o).

Nedělní ráno opět patřilo poslušnostem a hlavně přivolání za ztížených podmínek. Nejdřív jsme pustili 2 pesany společně (pro jistotu s košíkem), pak dokonce 4 a to bylo překvapení, když se všichni vybodli na nějaké ke mě, hraní s ostatními je přece lepší :o)))), no nakonec se zadařilo a pejsky jsme zdárně odvolali :o))). Po poslušnosti opět následovala obrana, poslední kolo a tady už pesani kousali pro radost, dělali se jim u toho blbynky,aby si to pořádně užili. Po obranách jsme zašli na oběd, sbalili se a frčeli zpět k domovům.

 

Celý víkend byl super, sešli se opět prima lidičky a odnesli jsme si všichni spoustu cenných rad. S Caruškou máme rozpracovaný trénink a už teď se těšíme na další akci, tentokrát to bude v Jeseníku od 28. - 31.10. Huráá, už aby to bylo.

 

Na fotky z víkendu se podívejte ZDE

 

 

Deyna - nové fotky

18.10.2010

 

Obrazek

 

 

Deynynka si umí udělat pohodlí. 

U mamky, kde natrvalo žije má své křeslo a patřičně si ho užívá. Na její fotky z domova se podívejte  ZDE :o)

 

 

Zdravotní výsledky Cary

14.10.2010

Caramella Coldplay v září podstoupila vyšetření páteře - spondyloza, vyšetření loketních (DLK) a kyčelních kloubů (DKK).

Včera přišlo oficiální vyhodnocení spondylozy a loktů:  

DLK - 0\0 (bez nálezu)

Spondyloza - 0 negativní

Na vyhodnocení DKK z Německa ještě čekám

 

 

Nové fotky z 12.10.

14.10.2010

Obrazek

 

Fotky z ranního venčení s Caruškou najdete ZDE a fotky z venčení s Deynou jsou TADY

 

 

Caramella Coldplay - nová zkouška

03.10.2010

Caruška dnes úspěšně složila zkoušku BH

 

 

 

MVP Mladá Boleslav 29.8.2010

29.08.2010

Caramella dnes na MVP v Mladé Boleslavi získala v Mezitřídě ocenění V1 CAC a v klání o titul Cacib byla druhá (ze 4), tedy získala titul Res.CACIB.

Album od Líby z celé výstavy najdete ZDE

 

 

Tábor Coldplay 2010

25.08.2010


V úterý 16.8. jsme s Caruškou vyrazily směr Česká Kubice. Čekala nás 3hodinová cesta, která se ještě protáhla o hodinu, kdy jsme čekaly v koloně v Lovosicích i v Praze. Nicméně za vydatného deště jsme zdárně dorazily na místo, asi ve 13:30. Na místě už byl Aleš s Archiem a minutku po nás dorazila i Denisa s Danečkem (Diesel Coldplay). Pětiměsíční prcek si padl s Caruškou do oka a tak si společně zařádili v lese. Chvili po nás dorazila i Líba, společně s Magdou a Marcelou. Z auta se vyřítily 4 dobrmanky, Cara nevěděla koho má vítat dřív, tak vítala všechny velmi bouřlivě :o)). Po nás ještě dorazila Gabča s Markusem a Berry. Po řádném přivítání jsme začali připravovat ležení, což nám naši miláčci chtěli překazit - asi se jim spaní pod širákem zdálo lepší a každou chvíli nám proběhli stavějícím se stanem. Jen co jsme stany postavili začlo opět slabě pršet a takhle to vypadalo celý den. Takže se všichni navezli do klubovny ke kafi a čaji. Navečer se počasí uklidnilo takže jsme se vydali na první stopu. Všechno se natáčelo a večer se probírali chybky a rady.

 

Ve středu ráno jsme opět vyrazili na stopy, tentokrát jsme ale jeli na  lepší terén. Cara šla poprvé 300 kroků dlouhou se 2 lomy a téměř bez pamlsků a zvládla to skvěle, je to moje šikulka. Po stopách následovala na cvičáku poslušnost. Během dne přijížděli další účastníci - Pavla, David a jejich Diabolla, Míša a Drago, Standa s Brixem, Míla, Honza a Diggory, Marek, Lukáš a jejich Dasha a samozřejmě nesměli chybět Ivanka, Honza (Superalfa) a Bohemka - po domácku Berunka či Myšina :o))). Na večer přišel Péťa Kopta - figurant a šlo se a obrany. A jelikož nebyl klín, šla Cara poprvé kousat na rukáv, holčiča moje se nezalekla a kousala jak o život. Potom během celého pobytu děsila v lese houbaře - zřejmě si chtěla vyzkoušet jestli se jí budou bát i ostatní vetřelci než jen ten jeden co si do něj může kousnout :o)). Večer se opět probírali videa pořízená během dne a protože Superalfa nenechal nic náhodě, přivezl s sebou projektor a všechno se promítalo ve velkém.

 

Ve čtvrtek nás čekala návštěva Chovatelské stanice Od Policie. Tam jsme se dozvěděli jak vypadají povahové testy štěňátek, celkový chod stanice, prošli jsme si ji a pomuchlovali pár chlupáčů. Po příjezdu na cvičák proběhla opět poslušost a navečer obrany. V klubovně se pak opět promítalo.

 

Páteční ráno jsme začínali opět stopama, tentokrát nás bylo o mnoho víc, takže zkušenější odjeli ještě dál na jiné terény. Já se štěndama a začátečníkama zůstala na středečním térenu. Všem to šlo moc hezky, měla jsem z vás radost. Caruška měla opět dlohou stopu se dvěmi lomy, ale tajně posilněná nakradenými granulkami u jiného stanu se v polovině poblila a bylo. Já byla v šoku :o), nicméně její touha po čuchání nakonec zvítězia a Cara stopu došla bez problémů :o)). Pak se opět cvičila poslušnost a večer jsme si vyzkoušeli co je Coursing. Cara v prvním kole moc nevědela co po ní chci, tak jsem běžela s ní, po druhé už si zaběhala sama a moc se jí to líbilo. Chytit a zabít střapec je prostě zábava :o).

 

Sobotní den patřil závodům, dospěláci měli tzv. Adult cup a mláďata Junior cup. Tyto cupy se sestávali  z vědomostního testu od Aleše a následně poslušnosti. Bodíky se pak sečetli a vzešli z toho konečné výsledky. Caruška měla moc hezkou poslušnost, jen u Aportu si řekla, že se mi v tom vedru na to může víte co :o)). Každopádně po sečtení našich bodíků se Cara umístila na krásném 3.místě a dostali jsme pohár. Odpoledne byl závod v Coursingu a tam si Cara vyběhala 2.místo a nakonec byla Noční zkouška odvahy. To se za pořádné tmy jde s pejskem k lesu, kde čeká syčák, pes dostane kousnout, trošku se vydráždí a syčák utíká do lesa kde se schová, pes ho tam musí najít a psovoda upozornit. No Cara si vedla samozřejmě super, jen panička jí to zkazila, místo povelu Dávej pozor jsem jí říkala hledej syčáka :o))), což je špatně, protože při normální procházce říkat nebudu že. Cara ovšem syčáka našla, takže si vybojovala krásné 3.místo :o)). Ceny byly úžasné a bylo jich hodně :o)).

 

V neděli ráno v den odjezdu jsme si ještě střihli stopičku, zabalili věci a pobyt zakončili v místní restauraci. Celkově to bylo prostě super.

 

Moje fotky najdete ZDE

 

 

Fotky srpen

25.08.2010

Fotky ze srpna najdete ZDE, na fotkách s Caruškou najdete i babiččina pudlíka Domču

 

 

Vzpomínka

04.08.2010

Dnes je to přesně měsíc, kdy jsme museli nechat uspat Aronka

 

 

 

 

Výlet s dobrmánky :o)

29.07.2010


Ráno jsme vyrazili na výlet do Olřichova u Teplic ve složení Já s Carou, Pavla s Izou a Míla a Honza s Gorečkem. Psiska řádili, ráchali se v potoce, Goreček nám předvedl jak krásně umí plavat a všichni se náramně vylítali. Počasí nám přálo, nebyl ani hic ani zima, ke konci procházky nám sice trochu sprchlo,ale to nám jako správným pejskařům nevadio a pesům už vůbec ne :o)). Všichni jsme si výlet užili a už teď se těšíme na další. Caramella odpadla hned jak vlezla do auta a sotva dolezla domů :o)))

Z výletu vzniklo spoustu fotek a Honzík natočil i video. Super!!!

 

Moje fotky najdete ZDE, fotky od Honzy a Míly jsou TADY, video TADY a fotky od Pavly ZDE

 

 

 

Venčení s Deynou

24.07.2010


Po odchodu Aronka bylo mamce natolik smutno, že mě poprosila jestli bych jí nezkusila dát Deynu, jestli si zvykne. Jiného pejska mamka zatím nechtěla, bála se, že nebude mít dostatek času na výchovu a Deyna už vychovaná a vycvičená je. Nejdřív jsem z toho nebyla moc nadšená, nejdřív odchod Aronka a teď ještě dát Deynu :o). No nakonec jsem souhlasila a byly jsme domluvené, že pokud si Deyna nezvykne poputuje zpět.  Výhodou je, že Deyna u mamky v bytě vyrostla, takže nešla do žádného cizího prostředí a mamku miluje. Navíc její psychika a nervíky se s věkem začly zhoršovat, takže mi bylo doporučeno klidnější zacházení. No po 14 dnech to vypadá, že Deyna u mamky zůstanu natrvalo, je patřičně opečovávána a to se jí samozřejmě líbí a užívá si to. Asi největší obavy jsem měla z toho jak to vezme Caruška, ale holky si nás tak dobře rozdělily, že jsem to ani nečekala. K mamce jezdím s Carou každou volnou chvíli, a že je to velmi často :o))) a chodíme venčit,aby byly holky spolu. Včera jsem na jedno takové venčení vzala foťák.

 

Fotky najdete ZDE

 

 

 

Procházka s Izinkou

20.07.2010

Z Teplic za námi přijela hnědá kupírovaná fenka Isolda Halit Paša. Cara s Izou se náramně vyřádily, byly jsme na Střížáku, kde je i rybník. Cara se nenechala 2x pobízet a v rybníku se vyráchala, Iza byla opatrnější a spíš na Caru koukala ze břehu :o))). Pavlí ještě jednou děkuju, že jste přijely, snad si to příští týden zopakujeme. Fotky z procházky najdete ZDE

 

 

SBOHEM ARONKU!

10.07.2010
 

Obrazek

 


Aronkovi bylo sice už 12 let, což je na dobrmana úctyhodný věk, ale i tak na tento věk nevypadal. Během jednoho měsíce se jeho zdravotní stav začal zhoršovat, podezření bylo nejprve na záda, Aronek začal špatně chodit, nechtělo se mu ze schodů. Proto dostával prášky na bolest, což mu trochu ulevilo, ale vždycky na pár hodin. Posledních 14 dní už jsme ho ze schodů snášeli a dumali s veterinářem co s ním, bylo nám doporučeno i neurologické vyšetření v Praze - zatím jsme však pokračovali v dosavadní léčbě. Poslední týden Aronek už odmítal jídlo, jen pil a i to pomalu omezoval, začínal i zvracet a nic v sobě neudržel. V pátek v den mého odjezu na tábor zvraceli i krev. Po ultrazvuku, jsme zjistili, že problém zřejmě nebude v zádech ale v ledvinách. Aronek proto musel na kapačky, aby se pročistil. Na kapačku jsem s ním šla ještě já, a pan veterinář mi sdělil výsledky krve, které se dělaly ráno. Aronek měl buď rozsáhlý hnisavý zánět nebo rakovinu. V sobotu dopoledne s ním šla ještě mamka na kapačku, ta už ale Aronkovi neulevila. Proto se veterinář rozhodl, že mamku pošle na kliniku v Ústí,aby Aronka otevřeli a zjistili, zda je tam skutečně hnisavé ložsko, které by šlo vyjmout a mohl by tu ještě nějakou dobu v pohodě být. Operace se nakonec neuskutečnila, Aronkův stav se natolik zhoršil, že paní doktorka na klinice po ultrazvuku konstatovala, že jedna ledvina již nepracuje vůbec a druhá přestává. Mamce bylo sděleno, že by Aronek na kapačkách vydržel ještě měsíc než by padnul vysílením a to by bylo akorát trápení. Proto jsme musely udělat to nejtěžší rozhodnutí a Aronkovi ulevit. Na uspání jsme byli objednaní na druhý den - na neděli. Proto jsem se v neděli ráno sebrala a z výcvikového tábora odjela zpět do Ústí. Na jeho poslední cestě jsem chtěla být s ním a hlavně s mamkou. Aronek nyní již odpočívá na zvířecím hřbitově u Roudnice nad Labem. Odchod Aronka je pro nás ještě velmi bolestivé a těžko se mi o tom píše. Rakovina byla silnější soupeř.

 

Broučku je tu bez tebe moc smutno, dávej na nás ze shora pozor.

 

 

LVT Luková

10.07.2010
 
Cara složila svou první zkoušku - ZZO


V pátek 2.7. jsme odjížděli na tábor do Lukové v sestavě já, Cara, Deyna, kolegyňka Péťa a její Gepík. Po 4hodinové cestě, na které jsme tak trochu i bloudili jsme nakonec zakotvili na místě, rozložili stany, věci a šli spinkat. V sobotu si nás výcvikáři rozdělili, řekli co a jak a mohlo se začít pracovat. Cara si doslova užívala obranu, kde se naučila vyštěkání, celkem pouštěčky a zákusy měla jak blázen. Na stopách se naučila soustředění a lomy a na poslušnosti jsem dostala cenné rady já :o)).

 

Ráno obvykle probíhaly poslušnosti a stopy (na střídačku), dopoledne obrany a večer taky obrany. Během dne jsme odpočívali, hráli karty nebo byli se psema u potoka. Vedra byla úmorná, takže se stejně nedalo nic moc dělat, jen jeden den nám tu sprchlo.

Celý týden hrozně utekl, pomalu se blížila dnešní sobota a s ní zkoušky. Já pořád váhala jestli nastoupím nebo ne, nakonec jsem si řekla, že to zkusím a tak se i stalo. S Carou jsme nastupovali na plac poslední, po všech poslušnostech. Přivolání se povedlo, sice mě tak trochu minula, ale srovnala to, ovladatelnost na vodítku šla bez problému, díky únavě byly obraty na místě trochu vlažnější,ale byly. Sedni a lehni bez problémů a odložení za pochodu taky pomalejší,ale nakonec se k zemi složila :o)). Pak se šlo na aport, což mě dostávalo do infarktové situace, protože Caruška aport miluje,ale taky miluje, když s ním může zdrhnout :o). No po vyslání vyběhla, sebrala aport a hurááá pádila ke mě, sice si nesedla, zůstala stát,ale důležité, že byla u mě :o)). Na poslední cvik dlouhodobé odložení už jsem odcházela uvolněnější,ale dobrmáně prostě umí překvpavit. Těsně před koncem cviku se milá dáma zvedla, což mě pěkně namíchla, ale zkoušku jsme stejně zvládli, hurááá :o))). Cara je po tom týdenním maratonu hotová, takže jsem se divila, že tu zkoušku dala, je to moje holka šikovná :o)).

 

Moje fotky z tábora v Lukové najdete ZDE, odkaz na fotky od Magdy z Polska (CHS Akagera) jsou ZDE.

 

 

 

 

 

Klubová výstava dobrmanů 12.6.2010

13.06.2010
 

Obrazek


V sobotu ráno po šesté hodině jsem s Carou vyrážela do Sadské na Klubovou výstavu dobrmanů. Měla jsem trochu obavy, abych nezabočila někde kam nemám a nebloudila což občas bývá moje specialitka, ale do cíle vždycky dojedu :o)). Na místo jsme dojely na první pokus :o), já jsem rozložila klec a sezení a šla ještě Caru vyvenčit. Ta na sebe upozornila hned na začátku, kdy se vřítila do areálu a chtěla se se všemi pozdravit. Po krátkém boji jsem jí zavřela do klece a šla jí pro vodu, kterou mi hned vyrazila, já dostala spršku a mladá dáma lítala po areálu spokojená, jak mě převezla :o)). Takže když se mi jí podařilo odchytit a strčit zpět na místečko, byl klid a pak už se jen čekalo. Asi za hodinku mě přijeli podpořit Líba a majitelé 3-měsíčního Diggoryho Coldplay Honza s Mílou. Aby nám to čekání utelko, vzali jsme pesany trochu vyblbnout.

Asi v jednu hodinu jsme šli do kruhu, vedro bylo příšerné, takže Caruška nebyla moc nadšená, že po ní chci klus, ale snažila se. Pak se šlo do postoje a paní rozhodčí Brožová si Caru pečlivě prohlížela. Výsledek:      V1 CAJC + Klubový vítěz mladých. Caramella tak splnila podmínky pro udělení titulu      JUNIORŠAMPION ČR A KLUBOVÝ ŠAMPION MLADÝCH.  

Mám z toho obrovskou radost, holčičko moje mám tě moc ráda :o).

 

Na fotky z celého dne se podívejte ZDE a další ještě přibudou.

 

 

Slunečný víkend

07.06.2010


Počasí o víkendu nám opravdu přálo, v sobotu ráno jsem podnikla s Deynou a Carou dlouhou procházku, ze které jsou fotky ZDE.  Šly jsme i okolo velké louže plné poctivého šedého bahna, do kterého Caruška zahučela minulý týden celou hlavou, takže když se vynořila, byla jak Fantomas. Tentokrát po doporučení, že jedna pleťová maska jí stačila a pod pohrůžkou vykoupání ve vaně, si bahení lázeň rozmyslela. Doma po snídani a po odpočinku jsme se sbalily a odfrčely k mamce na obídek, kde jsme zůstaly až do večera. Po obídku jsme s mamkou a Aronkem vyrazili na prochajdu, fotky jsou ZDE a pak už se jen u kafíčka a výborného rebarborového koláče odpočívalo a probírali se novinky. Večer jsem se vrátila s holkama domů, jelikož v neděli ráno jsme frčeli na chvíli na cvičák a pak znovu k mamce. Program byl stejný jako v sobotu, po obědě procházka a pak relax. Na fotky z nedělní prochajdy jukněte ZDE. Tentokrát jsem jela domů dřív, holky padly za vlast a probudily se až ráno :o))

 

 

Fotky z venčení s Aronkem ještě z dubna

07.06.2010

Na fotky z konce dubna, kdy jsme byly venčit s Aronkem se podívejte ZDE, nefotila jsem je vlastním foťákem ,takže trvalo trochu déle než jsem je stáhla do PC :o)

 

 

MVP Litoměřice 23.5.2010

23.05.2010


Do Litoměřic jsme vyrážely v sestavě já, Cara, mamka a Deyna. V pohodě jsme zaparkovaly, přesunuly se k našemu kruhu, rozložily sezení a šly se cournout po výstavišti. Holky nadšené z tolika psů na vodítkách řádily a nevěděly na kterou stranu zamířit dřív :o). Cestou jsem koupila Carušce klec, aby měla kde vegetit a šup zpátky ke kruhu. Tam se mezitím posuzovali Černí teriéři, takže jsme se v klidu usadily a čekaly až na nás přijde řada. Dobrmani tentokrát byli v hale, navíc v kruzích byli koberce jen uprostřed, aby se neřeklo, takže běh v kruhu na kluzké dlažbě nebyl nic moc. No pořadatelé se opět vyznamenali. Dobrmanů bylo přihlášeno celkem 20, ale dostavilo se jich míň, takže než jsem se nadála, šla jsem na řadu. Caru jsem měla nejdřív postavit, takže jsem před ní hodila balonek, ale pan rozhodčí šel a kopnul ho mimo kruh, takže jsme obě zůstaly docela v šoku. Pak se šlo běhat , Caře se hned při prvních krocích rozjely ťapky na dlažbě a samozřejmě v místě kde skončil míček se snažila dostat za ním, ale umravnila jsem jí. Potom kontrola zoubků, opět postoj a konečný výsledek. Caruška stála v postoji moc hezky, soustředěně :o). Pak mi pan rozhodčí podal ruku, sdělil výsledek V1 CAJC a já byla moc spokojená. Do soutěže o Nejlepšího mladého jsem nastupovala ještě s jednou fenkou, která tento titul nakonec získala, měla výraznější předhrudí a to rozhodlo, konkurentce ještě jednou gratulujeme :o). S Caruškou jsem si vyzvedla medajli, zabalily jsme sezení a příjemně unavené odjížděli směr Ústí.

 

Na fotky z výstavy se podívejte ZDE a Cary stručný posudek níže (podotýkám,že někteří měli posudek ještě stručnější :o)) ) :

 

Typická představitelka plemene, méně předhrudí, jinak bez vady, standartní postoj, pohyb, osrstění.

 

 

Svod mladých

08.05.2010


Celou sobotu jsme strávily s Caramellou a Líbou v Sadské, kde se konal Svod mladých pořádaný Dobrman klubem ČR.

Přihlášených bylo celkem 35 psů a my měly číslo 27, takže na řadu jsme šly až po pauze na oběd. Cara se mezitím zabavila procházkou a hraním s míčkem, případně s peškem. Pak přišla ona chvíle kdy nás zavolaly do kruhu. Poradkyně chovu paní Brožová zavelela, aby jsme udělaly kolečko v klusu, pak přišla kontrola zubů a výstavní postoj, který pro Caru trval neskutečně dlouho, protože se muselo pečlivě prohlédnout jestli má vše co má mít, jakou má postavu, barvu, pálení atd. Paní Brožová si ještě šla Carušku prohmatat, ta byla štěstím bez sebe, že si jí všímá někdo cizí a tak mohla ukázat i svou milou a přátelskou povahu :o). Dostaly jsme moc hezký posudek a čistý kód 5C. Mám velkou radost. Díky čistému kódu jsem se mohla s Carou zúčastnit ještě závěrečné soutěže o nejlepšího psa a fenu svodu. Z fen tuto soutěž vyhrála moc hezká černá fenka a já jsem moc ráda, že jsem se této soutěže mohla zúčastnit taky, protože i když se Cara nestala nej fenkou svodu, byla to pro ní nová zkušenost :o)

 

Cary posudek ze svodu:

13ti měsíční hnědá fena.Dobré výšky, rámce, středně silné kostry, dobré ucho. Tmavé oko vzhledem k barvě, volnější spodní víčko, kompletní chrup. Hlava dobře modelovaná, poněkud volnější koutek. Ušlechtilý krk, výrazný kohoutek. Rovný pevný hřbet, výborná záď. Naznačené předhrudí a výborná spodní linka, dobré zaúhlení obou párů končetin. Postoj i chody v pořádku. Přátelská

 

Fotky Cary ze svodu najdete ZDE, ZDE a ZDE

 

 

 

 

Nedělní výletování

03.05.2010


V neděli 2.5. jsem vzala Caru a Deynu a vyrazila směr Praha, kde se konala výstava psů. Tentokrát jsem ale Caru nehlásila a jely jsme jen na kukačku a hlavně vyzdvedávala jsem tu novou výcvikovou vestu. Už při příjezdu na parkoviště holky spustily koncert jak se těšily a přestaly až když jsem je vypustila z auta. Na výstavě jsem se potkala se známýma lidičkama, takže jsem pokecala, podívala se na ostatní dobrmany a zamířila ke stánkům pro nějaké ty mlsky. Holky samozřejmě opět natěšeně koukaly kde by co zdlábly, lákadel bylo až až, takže stánkům, kde byly na zemi vzorečky krmiv jsem se cíleně vyhýbala, jinak by to byla ostuda :o)). U jednoho stánku jsem ovšem misku přehlídla a než jsem se nadála odletěla jsem za holkama, které se pustily do krmení a celou misku doslova vyžraly na posezení. Samozřejmě kolemjdoucí se bavily :o)).

Pak už jsem se vydala zpátky směrem k parkovišti a holky spokojeně zalehly do auta a příjemně unavené okamžitě usnuly. Byla jsem domluvená s Líbou, že při zpáteční cestě se u ní zastavím. Když  jsem dorazila na místo, Caruška se samozřejmě hned vrhla ke štěndům a Deyna mě pohledem doslova vraždila a když se k ní náhodou nějaké štěně vydalo, znechuceně se obrátila, odešla a byla z nich dost nervózní, takže si ani pořádně neodpočinula a pořád pochodovala sem a tam i když už byla v jiné místnosti. Caru jsem samozřejmě od štěňat bemohla dostat :o))). Deynynku jsem nakonec asi hodinku před odjezdem dala do auta, aby si aspoň trochu odpočinula. Domů jsme dorazily všechny příjemně unavené. Na fotky z Caruščina blbnutí se štěňátky se podívejte ZDE

 

 

Caramella oslavila svoje 1.narozeniny

25.04.2010
 
Glitter Graphics, Myspace Graphics, MySpace Glitter Graphics, MySpace Glitters, MySpace Goodies, Myspace Codes at www.MyGlitterSpace.com


Caruška měla 24.4. svoje 1.narozeniny.  Ten rok utekl jako voda a z malého trhlého štěnda vyrostla velká trhlá slečinka, s kterou se opravdu nenudíme. Začátek našeho soužití nebyl úplně nej, Cara prodělala jako štěně juvenilní formu demodexu,ale naštěstí jsme se toho pomocí koupelí během dvou měsíců zbavily a od té doby je všechno v pohodě. Absolvovaly jsme pár výstav a Cara je momentálně čekatelem Junioršampiona ČR, tak doufám, že ho úspěšně doděláme :o). Angažujeme se i na cvičáku, kde jsme se teď zaměřily hlavně na obrany, aby to už nějak vypadalo :o). Caruška je jinak pěkný číslo, obvykle musí mít "poslední slovo" a neustále vymýšlí nějaké lumpárny. 

K narozeninám dostala plyšového sloníka a  mňamky a samozřejmě tvarohovou baštu o kterou se rozdělila s Deynou a Aronkem. Odpoledne jsme podnikly ještě společnou prochajdu a protože dopoledne holky řádily na cvičáku a moc si neodpočinuly, padly hned po příchodu za vlast :o)))

Na fotky z dneška se podívejte ZDE

 

 

Výlet za štěňátky

13.04.2010


K Líbě jsme dorazily kolem druhé hodiny, s námi jela i Caramella. Deyna doma odpočívala, protože si v sobotu ráno ošklivě namlátila, bolely jí záda a kulhala na přední packu, takže byla celkově mrzutá.

U Líby jsme se potkaly s budoucí majitelkou ocáskaté holčičky, Marcelou a její maminkou a asi pět minut po nás přijela Míla s Honzou, kteří se vezmou pejska. Všichni jsme hned zavítali k mimískům a mazlili a mazlili. Caruška chtěla taky ke štěňátkům, takže jsme jí dvě vyndali a ona byla v sedmém nebi. Pořád je očuchávala a nechala se od nich různě okusovat :o).

Pak jsme se všichni přesunuli na kafe, čaj a výborný koláč a přitom probírali novinky. V tom Cara začla pochodovat po pokoji a kňourat, no samozřejmě chtěla ke štěňátkům, takže se svolením Líby jsem jí k nim pustila a neváhala fotit. Cara je okamžitě všechny očmuchala, nechala se tahat za cecíky, za pysky a dávala pozor,aby na některé nešlápla a jakmile se štěnda začala rvát a některé víc kníklo, honem ho běžela zkontrolovat. Mezi štěndy našlapovala opravdu opatrně, až jsem se divila, protože Cara je temperamentní blázínek. Když si někdo z nás vzal mimí na ruku, hned vyskočila na zadní a štěně kontolovala. Je to moje šikulka.

Ve finále jsme pomohly s mamkou Líbě štěnda vyfotit v postoji a chystaly se k domovu. Dveře do baráku byly otevřené, takže jsme předpokládaly, že Cara lítá venku s Kelly a Fínou,ale krutě jsme se spletly :o). Cara se v nestřeženém okamžiku vrátila k miminkům a my jsme jí tam odtud nemohly dostat. Nakonec přece jen odjela s námi domů :o)))

 

NA FOTKY Z VÝLETU SE PODÍVEJTE ZDE

 

 

Velikonoce

07.04.2010
 

Obrazek


Velikonoční víkend jsem s holkama trávila jak jinak než u mamky. Neděli jsem si ale zpestřila výletem u Líby, která má doma 10 malých dobrmánků. Jela se mnou jen Cara, Deyna si užívala s mamkou doma a v klidu. Po příjezdu se Caramella vrhla ke štěňátkům, aby zjistila co to je za divná stvoření :o)). Miminka z ní byli přímo nadšení, ona  z nich taky, strkala k nim hlavu a trpělivě držela, když jí žužlali ucho a různě se po ní sápali. Cara se mnou nejela jen tak,ale brala jsem jí s sebou cíleně, protože se blíží svod mladých, na který se chystáme a k tomu je potřeba fotka v postoji, navíc Caramelle bude za 14 dní rok a Líba má lepší foťák, takže jsme byly domluvené, že vyrazíme na prochajdu k Labi, kde jí vyfotíme. Na procházku jsme tedy vyrazily v sestavě Já, Líba, Cara, Kellynka a Fína. Holky běhaly a blbly, fotily se na kmenu rozřezaného stromu a pak přišlo ono focení. Musím říct, že Líba se fakt rozjela a nafotila toho opravdu dost, takže bylo z čeho vybírat :o)). Cara si zahrála na modelku a moc jí to na fotkách sluší. Ostatně posuďte sami - fotky jsou ZDE.

Mise focení byla splněna, takže jsme pokračovaly v procházce a Caruška nám jí zpestřila :o), byla tak rozdováděná, že vlítla do Labe v domění, že si smočí paciny,ale nečekala, že je tam hloubka - po pravdě ani já - a tak skočila šipku a zahučela do vody úplně celá. Já už schazovala baťoh a vestu, že budu skákat za ní a zachraňovat, ale holčička to zvládla sama a hned jak se vynořila, tak doplavala ke břehu a sama vylezla :o))). Sama to nečekala,ale oklepala se a šlo se dál. Po procházce jsme daly ještě kafe, vyfotily štěňátka a já s Carou jela k domovu.

Doma (u mamky) nás bouřlivě vítali Aronek s Deynou, ale tentokrát spolu neřádili jako obvykle, Cara jim dala košem a šla vyspávat :o))

I v pondělí byli pesani extra hodní a celý den - kromě procházek - odpočívali. Musíme je moc pochválit.

Na fotky z Velikonoc se podívejte ZDE

 

 

 

Víkend s Aronkem

28.03.2010

Víkend jsem strávila s Deynou a Carou u mamky a Aronka, jelikož jsme slavili moje narozeniny a všichni jsme si společně strávené chvíle užili. Cara a Aron to samozřejmě doma pěkně rozbalili, takže jsme je museli krotit :o).

Fotky holek z pátku odpoledne a soboty ráno najdete ZDE

Fotky ze sobotního odpoledne jsou TADY a z nedělní ranní procházky ZDE

 

 

Procházka s Gepíkem 21.3.

22.03.2010

V neděli přijela kolegyňka Péťa a šli jsme společně venčit. Cara s Gepíkem řádili jak pominutý,takže vypadali spíš jak bahňáci.Deyna se k nim občas přidala,ale spíš se držela u nás :o).Do vany šli po procházce ale všichni,Cara mě za to patřičně nesnášela :o))).I když bylo počasí proměnlivé - chvíli slunce,chvíle dešťová přeháňka,jednou dokonce obojí,takže jsme viděli i duhu - jsme si procházku náramně užili.   FOTKY Z VENČENÍ NAJDETE ZDE

 

 

Fotky březen

22.03.2010


V březnu se nic mimořádného nestalo, holky stále řádí - někdy víc než je zdrávo, takže mi občas vstávají vlasy na hlavě a musím počítat do deseti :o). Deyny nej zábavou je momentálně rabování odpadkového koše, celé 4 roky jí odpaďák nezajímal a najednou jí to chytlo, takže je v plánu koupě bytelnějšího, do kterého se nedostane. Caruška si pro změnu oblíbila kradení bot, které suším pod topením, i když naposledy má na svědomí lodičky, které jsem si připravila do divadla. Odskočila jsem si na záchod a lodičky byly bez špičky. Takže boty jsou odklizeny do bezpečí, ale to by nebyla Cara aby si nenašla náhradu :o), naposledy ze stolu sebrala mobil, který už tak má v sobě dírky po zubech. No zřejmě ví, že k narozeninám dostanu nový, tak to chtěla urychlit,abych ho dostala dřív :o). A v neposlední řadě si ze stolu sebrala foťák, zřejmě, abych jí už konečně přestala fotit.

 

Jinak obě holky mají teď trochu marod očíčka - alergie (zatím nevím na co, ale něco jim vadí doma, protože venku mají očka v pohodě), takže momentálně kapeme kapičky. Cara když vidí, že se blížím s velmi známou lahvičkou, prchá :o)).

Samozřejmě jsem s nimi byla na veterině, kde se holky rovnou zvážily, Deynynka standartně 31 kg a Caruška 33,5 kg, navíc Cara už je větší než Aronek. Líbo ve smlouvě mám fenku dobrmana, ne mamuta :o))))). Jsem zvědavá, na jaký cifře se to zastaví :o).

 

BŘEZNOVÉ FOTKY NAJDETE ZDE

 

 

 

 

Nedělní výlet za Líbou

28.02.2010

Obrazek

Nedělní odpoledne jsem strávila s Deynou a Carou u Líby v Borku. Vzaly jsme holky ven, Fínka tentokrát zůstala doma, protože bude mít co nevidět štěňátka a tak se Cara vyblbla aspoň se svojí maminou Kelly. Po procházce jsme si daly kafčo a Líby úžasný borůvkový koláč - ví že ho miluju :o) 

 

Cara a maminka Kelly:

Obrazek

Deyna:

Obrazek

Cara a Kelly:

Obrazek

Cara

Obrazek

Cara:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cara a Deyna:

Obrazek

zleva maminka Kelly Černý Trůn a její dcera Caramella Coldplay:

Obrazek

hnědulky zleva - Cara, Kelly, Deyna:

Obrazek

Deynynka:

Obrazek

 

 

Aronek oslavil 12-té narozeniny...

26.02.2010

Obrazek

 ....a my mu přejeme hlavně hodně zdraví a plno lumpárem, které s Carou vymýšlejí. Aronek dostal hračku, spoustu pamlsků a tvarohový dortík, samozřejmě se s holkama rozdělil a aby to nebylo Caruš a Deyně líto, dostala každá taky hračku :o). Na fotky z dnešního večera se můžete podívat ZDE

 

 

Caramella Coldplay - 10 měsíců

25.02.2010

Obrazek

Včera 24.2. bylo Caramelle 10.měsíců. Je to pořád střelená puberťačka, neustále vymýšlí nějaké lumpárny a provokuje Deynu. Jinak před týdnem mělo naše zlatíčko 32 kg, tak jsem zvědavá kam až to vyleze, protože i když je Cara kyselina, tak má postavu akorát, no nechme se překvapit :o)))).

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

Fotky z procházky

25.02.2010

Na fotky z minulého týdne z procházky se můžete podívat ZDE. Některé fotky s vyceněnými zuby vypadají jako kdyby se měly holky co nejdřív zabít, ale ve skutečnosti je to hra a moc je baví se takhle provokovat :o), takže při pořizování fotek nebyl zraněn žádný dobrman :o))))

 

 

Fotky z obran

14.02.2010

Jelikož Deynynka stále marodí s infekcí močového měchýře a bere antibiotika, chodím na cvičák jen s Carou. Dneska se navíc vydařilo i počasí, takže nechyběl foťák a při obranách jsme byly nafoceny. Za fotky moc děkuju Janičce od Noddíka a prohlédnout si je můžete ZDE

 

 

BARFujeme

13.02.2010


Na tento způsob krmení jsem přešla, když byla Cara cca 4 měsíční štěndo. Předtím baštila stejně jako Deyna granule (superprémiovku), ale nebylo to ono. Navíc jí granule neprospívali na srst. Mohla jsem sice vyzkoušet spoustu jiných značek,ale na doporučení jsme zkusily masíčko. Caramella je kyselina, takže syrové maso a syrovou zeleninu zdlábla snad jedním hltem, Deyna masíčko taky zhltla hned, ovšem na zeleninu se tvářila jako kdybych jí chtěla otrávit a tak jí dostala vždycky míň než Cara. Postupem času jí ale zachutnala, navíc když viděla, že Cara jí zbytek zeleniny v misce vždycky zblajzla, tak už zeleninku nevyhazovala a obě mají misky vždycky vymetené :o). A musím říct, že jim to opravdu svědčí. A co holky vlastně baští konkrétně:

K snídani jsou to kuřecí srdce, krky, křídla, žaludky, skelety nebo jogurt (příp.tvaroh) s ovocem- nejčastěji banán a jablko, v létě i švestky a jiné lépe dostupné ovoce. Cara ovoce miluje, nejvíc asi banán a mango, Deyna jablíčka a meloun.

 

Odpoledne holky dostávají hovězí maso hrubomleté, zelené i normální dršťky, hovězí s droby, lososa, krůtí maso a hovězí jazyk a to vše se syrovou zeleninou. Většinou to je salát (hlávkový, ledový) nebo čínské zelí, mrkev, rajčátka, brokolice, kvéták, příp.pórek.

 

Na přilepšenou občas dostávají např. tuňáka (nebo sardinky) ve vl.šťávě, sýr cottage, celé vajíčko i se skořápkou (do odpolední dávky masa) nebo mozzarelu.

1x týdně dostanou do krmení mořskou řasu, jinak z vitamínů baští Canvit multivitamín, Canvit Chondro a lososový olej na srst. V tomto zimním období jsem přidala ještě přírodní šťávu z Aloe Vera na posílení imunity a obranyschopnost.

 

A JAK TO VYPADÁ PŘÍMO V MISCE SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE

 

Více o této metodě krmení najdete na těchto webových stránkách

 

 

 

DUO CACIB BRNO 2010

09.02.2010
 

Obrazek


Kvůli počasí jsem vyrážela už v pátek dopoledne. Výstava se sice konala v Brně,ale byla jsem domluvená s Magdou - majitelkou Cary sestry C´Est La Vie, že víkend strávíme u ní a její rodiny v Břeclavi (asi 30 minut od Brna), takže se budou moct holky vyblbnout a my pořádně pokecáme. K Magdě jsem dorazila po druhé hodině odpolední, všichni jsme se přivítali, Magdy maminka raději prchla do práce (ani se jí nedivím), protože Cara a Celi vtrhly do baráku jak velká voda :o). Rychle jsme se tedy zbalily a vyrazily na společnou prochajdu. Venku holky řádily asi 2 hodiny a pěkně se unavily, takže večer zalehly a byl celkem klid.

 

V sobotu 6.2. ráno jsme s Magdou a Carou nasedly do auta směr Brno, v koloně aut na výstaviště jsme stáli asi hodinu, nakonec zdárně zaparkovaly a letěly do naší haly, kde na nás čekala Líba, Lenka s Cary ségrou Caishou a Gabča s Markusem a Black Berry. Posuzovat se začalo se zpožděním, z naší sestavy šla první Caisha, která měla ve své třídě mladých 1 konkurenci a odnesla si  V1 CAJC, druhá šla na řadu Black Berry, která v mezitřídě získala V1 CAC, no a pak jsem nastoupila já s Carou, která se vždycky moc hezky předvádí, tentokrát si však řekla, že mi to pěkně osladí a že si radši budeme hrát, takže místo krásného klusu, který opravdu umí, předvedla poskakování, navíc mě u toho laškovně chytala za nohu, takže jsme oprávněně dostaly ve třídě mladých VD1. Cara byla šťastná, že se vyblbla podle svých představ, já v šoku co to tu trubku napadlo, hold puberta se v ní nezapře. Po výstavě jsme nakoupily nějaké věcičky, pamlsky, najedly se a vyrazily zpět do Břeclavi. Cara se cestou prospala, takže jsme vyrazily ještě na procházku,aby se unavila i Celinka. Mimochodem Caruška dostala venku ještě opakovací lekci v klusu, aby si napravila v neděli reputaci. Večer jsme všechny usnuly na gauči :o).

 

V neděli 7.2. jsme už zaparkovaly normálně, v žádné koloně nestály a znovu se přivítaly s celou sobotní sestavou. Jako první šla do kruhu zase Caisha, které tentokrát konkurence nedorazila, takže vyběhala znovu V1 CAJC a stává se tak čekatelkou Junioršampiona ČR. Black Berry měla v mezitřídě 2 konkurence a přesto získala V1 CAC, navíc v boji o CACIBA skončila druhá, tudíž má res.CACIB. No a z naší sestavy jsem nastupovala opět já s Carou v mírně infarktovém stavu, jak to dnes dopadne. Caruška však nezklamala, ve třídě mladých se předváděla tak jak to umí a zaslouženě získala V1 CAJC. V závěru jsme nastoupily do kruhu ještě o Nejlepšího mladého jedince plemene, kde jsme měli konkurenci v podobě naší černé sestřičky Caishy a černého psa Dirka (o 8 měsíců starší). Pan rozhodčí nás nejdřív nechal proběhnout, pak postoj, pak zase kolečko a když mě zastavil a gratulovat mi, nevěřila jsem vlastním očím. Ano Caruška se stala Nejlepším mladým, radost byla opravdu veliká, hlavně po té zpackané sobotě. Pak rozhodčí nás nechal ještě běžet vítězné kolečko za potlesku přihlížejících, opravdu krásný zážitek. Nakonec nás vyzvaly do kruhu ještě o titul BOB, kde zvítězil černý pes Grind Restless heart. Díky titulu CAJC se i Cara stává čekatelkou Junioršampiona ČR (chybí jí 2 tituly Cajc nebo 1 Cajc a 1Cac). Díky ocenění nejlepší mladý jsme ještě čekaly na odpolední závěrečné soutěže, kde se vyhlašoval titul BIS Junior, do užšího výběru jsme sice nepostoupily,ale i tak jsem ráda, že jsme mohly reprezentovat plemeno dobrman :o). Po příjezdu  z výstavy jsme šli opět na prochajdu ze Celinkou. U Magdy jsem zůstávala až do pondělka,abych domů jela vyspaná a fit.

 

V ponděli jsem dorazila do Ústí okolo druhé odpoledne, u mamky si vyzvedla Deynu, která je nemocná, bere antibiotika a tak zůstala v pohodlí domova, kde si to náramně užívala.

 

Fotky z procházky a řádění Cary a Celinky najdete ZDEfotky z výstavy TADY (za nedělní fotky z kruhu moc děkuji Nadě od Agena :o) )

Víkend jsme si opravdu užily, Magdi ještě jednou díky za azyl a společnost na výstavě, Leni, Líbo a Gabčo, díky za podporu za kruhem :o)). Doufám, že se zas brzy uvidíme.

 

Procházky ve sněhu

30.01.2010

Holky sníh  milují a neskutečně v něm řádí. V pátek odpoledne se docela dost oteplilo, takže holky šli bez bundiček a dneska ráno jsme se probudily do slunečného dne. Takové teplo už ale nebylo a tak tentokrát bundy dostaly. Hned jak jsem holky vypustila, začla jejich tradiční ´´bojová hra´´, kterou tak trochu odnesla Cary bundička, takže jsem musela zašívat. Každopádně sluníčko bylo velmi příjemné :o). Na obou procházkách nesměl chybět foťák a na fotky jukněte ZDE

 

 

Caramella Coldplay - 9 měsíců

30.01.2010

24.1. bylo Carušce 9 měsíců. Fotky v postoji, které jsme fotili dnes na cvičáku najdete ZDE. Jinak je Cara pořád stejné třeštidlo a neustále provokuje Deynu - hlavně venku - a i když je puberta v plném proudu je poslušná a moc učenlivá.

 

 

Nové fotky leden

13.01.2010

Jelikož se Carušce asi blíží hárání, nenechala jsem nic náhodě a objednala hárací kalhotky, na internetu jsem objevila krásné červené, tak se můžete podívat jak jí sluší, dál na fotkách uvidíte jak měly holky mazlivou a ňufňaly se spolu. Cara taky dostala termo obleček na zimu,tak ho taky hned musela vyzkoušet, obě holky mají stejný, takže kdo je měl problém rozpoznat doteď, tak je nepozná vůbec :o)))). A jelikož Cara nebyla spokojená se svým pelíškem a zničila si ho, dostala "za odměnu" plastový, tak jsem zvědavá jak se jí v něm bude chrnět. FOTKY JSOU ZDE

 

 

Domácí pohoda

30.01.2010

Pár nových fotek najdete ZDE

 

 

Silvestr a první novoroční den

01.01.2010
 

Obrazek


Ve čtvrtek odpoledne jsem sbalila holky a vyrazila k mamce, kde jsme slavili Silvestr. Po příjezdu jsme vyrazily na prochajdu, aby se pesani utahali, protože jsem měla trochu obavy, jak budou reagovat na petardy. Navíc jsem byla s mamkou domluvená, že u nich přespíme, abych nemusela jet domů a tady pejskové nesmí ani na gauč ani do postele, což byla zkouška hlavně pro Deynynku, Cara nevyžaduje spaní v posteli, ta kde si usetele, tam zůstane :o). Po procházce dostali pesani kostičky, zalehli na pelíšky a my se uvelebili na gauč ke chlebíčkům, kolou s rumem a dalšimi dobrůtkami. O zábavu jme měli postaráno, protože mamky přítel Igor, co slovo, to perla :o)), takže jsme skoro nepostřehli, že Caruška prošla okolo stolu a nabídla si chlebíček :o)). Když jsme rozsvítili, koukala na nás výrazem, no co musela jsem ochutnat jestli jsou dobrý :o))). To by hold nebyla Cara, aby nám to nezpestřila :o). V půl jedenáctý jsme je šli ještě naposledy vyvenčit, než začnou bouchat petardy, protože jsem neměla tušení jak bude Cara reagovat. Hned jak jsme vylezli ven ale přímo za barákem někdo začal práskat, takže jsme to měli z první ruky. Cara a Deyna koukaly trochu  vyplašeně, ale jakmile jsem vytáhla piškoty, tak je zajímaly akorát ty. Po venčení pesani zalehli a na nás čekal tataráček a topinky, mňam, taková pozdní večeře :o)).  O půlnoci začaly petardy bouchat, Aronek sice trochu vrčel, ale mamka si k němu sedla a tak jenom koukal, holky ty to na férovku prospaly, za což jsem ráda. Spát se šlo asi ve tři ráno, holky zůstaly na zemi, Deyna sice zkusila jestli jí do postele nevezmu, ale když viděla, že ne, tak si taky lehla do pelíšku. Probudili jsme se do zasněženého rána, když nám v osm udělal Aronek budíček. Ven jsem vzala holkám míčky na šňůrce, takže bylo o zábavu postaráno, navíc měly ze sněhu opravdu radost. Po dvouhodinové procházce zaslouženě odpadly. Tak jsem rovnou zůstala i na oběd :o). Pak se šlo samozřejmě na odpolední prochajdu, kde jsme potkali stafordku Madlu, Cara si s ní padla doslova do oka a vyřádily se spolu dokonale. Takže Silvestr i Nový rok byl prostě super :o)))

 

Na fotky z Novoročního dne jsou ZDE.

 

 

Víkendové focení

27.12.2009

Na fotky ze slunečné sobotní procházky se podívejte ZDE a fotky z mrazivé nedělní procházky s Aronkem jsou TADY

 

 

Vánoce 2009

24.12.2009
 

Obrazek


Štědrý den jsme pojaly opravdu odpočinkově, pořádně jsme se s hnědulkama vyspinkaly :o) a koukaly na pohádky. Ve tři hodiny odpoledne jsem holky naložila do auta a odjela k mamce, u které probíhala vánoční večeře a rozdávání dárečků. A protože naši dobrmáci jsou extra temperamentní, vyrazili jsme všichni na pořádnou prochajdu, aby se utahali. Holky jako vždy blbly ostošest a nakazily tím i Aronka, který jako notorický útěkář musí být na vodítku a nahánět ho někde po Ústí, navíc na Štědrý den, by na mě bylo už opravdu moc. Mamka za ním tudíž občas vlála :o), ale popravdě jsme se vyřádili všichni :o). Došlo i na společné focení a jelikož je přesně dnes Carušce 8.měsíců nechybí ani fotky v postoji. Po procházce pesani dostali kostičky a celý večer byl klid. My se mezitím navečeřeli, rozdali dárečky a usadili se k televizi. Psiska dostali plno pamlsků, hračku, holky cestovní deky a Aronek fleecovou deku na pelíšek :o). Asi v deset jsem se s holkama sbalila a odjela domů. Jsem ráda, že se celý večer vydařil. Fotky z procházky i z vánočního večera najdete ZDE

 

 

 

Venčily jsme s dobrmánkem

13.12.2009

Na sobotní odpoledne jsem byla domluvená na společném venčení s Tomášem a jeho hnědým dobrmanem Rockym. Naposledy jsme spolu byli venčit, když  jsem ještě neměla Carušku a tak jsem doufala, že se všichni pořádně vyřádí. Rockymu je  1,5 roku a tak je to taky ještě takové třeštiprdlo. No procházka byla super, potkali jsme koně, za kterým se Rockýsek ještě běžel podívat, takže jsme museli volat a pískat,ale vrátil se a s Carou pokračovali v blbnutí. Holky domů přišly totálně zabahněný a hurá i unavený :o)), takže další procházka bude co nevidět. Nafotila jsem pár fotek, ale světlo nic moc. Ke zkouknutí jsou ZDE

 

 

Spondyloza :o(

26.11.2009

Deyna o víkendu na obranách několikrát zakňučela bolestí, navíc v sobotu večer chodila nahrbená a napadla na zadní nohu, proto jsem jí objednala na rentgen páteře, který jsme včera absolvovaly. Deyně byla diagnostikována Spondyloza - má srostlé 3 bederní obratle (čtvrtý,pátý a šestý).

 

 

Jak se Caramella viděla se sestřičkama

24.11.2009
 

Obrazek


Celé setkání má na svědomí Irča - majitelka Apolenky :o). Z osmi holčiček se sešlo šest rozdováděných sedmiměsíčních raket - Capolla (Apolenka), ocáskatá Casille (Silly), Cayenne, C´est La Vie, Caisha a samozřejmě my :o). Díky Lence - majitelka Caishy, jsme měli i oplocený běhací plac v podobě její velké rovinaté zahrady. Lenka bydlí cca 1km od Líby, tudíž jsme dorazily nejdřív k Líbě a pak se celá skupina kromě Silly přesunula k Lence. Sillynka dorazila až na místo trochu později než my ostatní. Lenka má doma kromě Caishy ještě dva pesany Cora a Grifa, které na střídačku vypustila, takže kluci byli mezi tolika ženskými ve svém živlu. Holky si samozřejmě dávaly do těla, některé to přehnaly, takže jsme je kolikrát od sebe odtrhávaly, jak si vjely do kožichu a nebudu lhát, že se Cara s radostí přidávala, aby těch rvaček bylo víc. No hold ještě nepochopily, kde je ta hranice :o). Ovšem nejvíc si padla do oka s Casille a ty se spolu teda vyblbly. Asi v půl pátý odpoledne se všichni pomalu rozloučili a já a Magda (majitelka C´est La Vie) jsme se ještě přesunuly k Líbě. No kecaly jsme ještě do půl osmý a pak odjely domů. Caramella padla za vlast už u Líby a pak pokračovala v autě, doma se přivítala s Deynou, která tentokrát s námi nejela, nechtěla jsem riskovat, že přijde k nějakému kousavému zranění od těch piraň :o). Přece jen se vždycky nachomítne tam kam nemá a s Carou ve smečce tvoří tandem, který se neustále provokuje :o). Po večerní procházce pak Cara ve spaní vesele pokračovala. 

Byla to opravdu super prožitá neděle a doufám, že nebyla poslední :o)

 

Moje fotky z nedělního setkání najdete ZDE.

 

 

Nové fotky holek a společné venčení s Aronkem

16.11.2009

 

Obrazek

Včera dopoledne jsem fotila Deynu a Caru doma, výsledek je ZDE. Asi v půl jedné jsme se všechny sebraly a jely k mamce, která nás pozvala na oběd (byla svíčková, mňam). Před obědem jsme vzaly pesany ven, aby byl klid a při té příležitosti jsem udělala společné fotky. Na vycházkové album mrkněte ZDE

 

 

Caramella Coldplay - 6 měsíců

24.10.2009
 

Obrazek


Caramelle je dneska 6 měsíců, má cca 26 kg a na výšku už přetostla Deynu, v kohoutku má něco kolem 65 cm. Fotky z dnešního odpoledne najdete ZDE, nedivte se Deynynky ozdoby na boku, to si holky včera hrály na bojové plemeno. Cara skočila v běhu Deyně na záda, zatla pacičky a chtěla jí zoubkama zastavit, jenže Deyna s sebou cukla a tak má kromě drápanců na zádech ještě vyrvaný kus kůže. Byly jsme na šití, jelikož to měla hluboké, takže se šil jak vnitřek, aby se neudělala kapsa tak kůže. Ovšem ani tohle zranění nebrání holkám v tom,aby řádily dál, takže jsou momentálně kroceny  .

 

 

Deyna a Caramella nové fotky

09.10.2009

Obrazek

Konečně jsem našla čas,abych holky vyfotila. S mamkou jsme je vzaly na procházku a myslím, že se fotky povedly. Caramella je tam ve věku 5-ti měsíců (mimochodem váží 24 kg a měří skoro 63 cm) a Deyna v čerstvých čtyřech letech.       

Fotky jsou ZDE

 

 

Klubová výstava MSDK 19.9.09

20.09.2009
 
Obrazek


V pátek večer jsem s Carou dorazila do Borku k Líbě, kde byla už i Jana s Gormem. Po přivítání jsme dostaly baštu, včetně Cary a pomalu se chystaly na kutě, protože jsme měly v plánu vyjíždět opravdu brzo. V sobotu  ve čtyři hodiny ráno jsme vyjížděly směr Frýdlant nad Ostravicí ve složení: Líba jako řidič, Jana jako spolujezdec ve předu, já s Carou a věcma vzadu a v kufru se příjemně rozvalovali Fínka s Gormem. Kupodivu cesta ubíhala rychle a tak jsme byly na místě kolem osmé hodiny, přičemž výstava začínala v deset. Na místě už čekali Ivanka s Honzou a Bohemou Coldplay, všichni jsme se přivítali a pomalu se šli usadit a připravit ke kruhu. První šli na řadu hnědáci,  já a Cara konkrétně čtvrté. Ve třídě Baby s námi byla ještě jedna hnědá holčička, paní rozhodčí nejdřív posoudila nás, koukla nám na zoubky, nechala nás proběhnout a pak jsme stály v postoji, Caruška se paní rozhodčí zdála trochu smutná, ale jakmile jsem vytáhla míček, ožila. To už byla posuzovaná naše konkurentka. Pak jsme musely běžet ještě dvě kola, aby paní rozhodčí mohla rozhodnout, která z nás to vyhraje. Caruška se převedla moc hezky, krásně běhala, jen v postoji se na chvíli nahrbila. Po závěrečném běhu nám bylo popřáno k vítězství se známkou Nadějná 1 a dostaly jsme plaketku k vítězství v naší třídě. Měla jsem opravdu velkou radost. Pak už nastupovaly ostatní z naší výpravy, nejdřív Bohema (Mezitřída: VD2), pak Gorm (Otevřená: V2, res.CAC) a nakonec Fínka (Pracovní V1 CAC). Pak probíhaly soutěže, my jsme všichni nastoupili ještě do soutěže o Chovatelskou skupinu. Tam jsme sice neuspěli,ale i tak jsme si to všichni užili. Pak proběhlo ještě společné focení a hurá domů. Za Brnem jsme zastavily, aby si mohla Líba trochu odpočinout, daly jsme si kafe, vyvenčily pesany a asi za hodinku jsme pokračovaly dál. V sedm hodin odpoledne jsme dorazily do Borku, vybalily věci a ještě zajely k Lence, která hlídala Líbě dětičky a má naší sestřičku Caishu. Všichni jsme pokecali, dali klobásku a uháněly zpátky. Během půlhodinky jsme padly do postele a v tu ránu byly tuhé. V neděli ráno jsem se pomalu zbalila, rozloučila a uháněla domů. U mamky jsem si vyzvedla Deynu, která s námi na výstavě nebyla. Aronek tentokrát Carušky kouzlu neodolal a doslova se na ní vrhal, až jsme ho musely krotit, celou jí oslintal a jí se to samozřejmě líbilo, takže poprvé došlo k tomu, že Caruška mohla být  u mamky puštěná na volno. Doufám, že to Aronkovi vydrží a bude jí mít pořád takhle rád.

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

MVP Mladá Boleslav 30.8.09

30.08.2009
 
Obrazek
 


Do Boleslavi jsme dorazily chvilku po osmé, v pohodě zaparkovaly a já se letěla přihlásit ke kruhu 26, kde mi řekli, že dobrmany přesunuly do kruhu 17, takže jsem hodila otočku a během chvíle byla nahlášená. Posuzování mělo začít v 9:00 a hnědáčci byli na řadě jako první, já a Cara jsme konkrétně měly nastoupit třetí. Do kruhu jsem vlupa ani nevím jak, pan rozhodčí chtěl nejdřív vidět postoj, pak nás nechal proběhnout, podíval se Carušce na zuby a prohmatal jí tělo a pak jsme musely stát v postoji dokud jsme nedostaly posudek. Caruška se chovala vzorně, v postoji se soustředila a to že na ní pan rozhodčí sahá důkladně jí vůbec nerozhodilo. Myslím, že si celé posuzování dokonce užívala, hlavně, že dostala piškotky   a jako  známku nám dal pan rozhodčí Dostál VN1.

U kruhu jsme ještě chvíli zůstaly, potkaly jsme se tam s naší sestřičkou Capollou, takže si holky ještě zablbly. Pak jsme se sebraly a šly projít stánky, Caruška se nechala vyfotit u Brit stánku, já vyzvedla nový pelíšek, nakoupily jsme plno pamlsků a pomalu se chystaly k odjezdu domů. Celou výstavu mi dělala společnost mamka, která si nechtěla nechat ujít Carči první výstavu, jela s námi i kolegyně Péťa s peruánem Gepíkem a na skok se přijela podíval Líba, které moc děkuju, že mi přivezla rodokmen. Psiska v autě zalehli a spali až do Ústí, Cara byla úplně hotová, dokonce jsem se bála, abych jí z výstavy k autu nemusela nést. Už je to docela těžký :o). Nicméně jsme hned jely k mamce na obídek, byla svíčková, mňam. Cara během minuty spala a při odjezdu domů jsem jí skutečně musela poponést, protože nešla vzbudit, k autu šla už sama, ale tam se okamžitě natáhla a opět spala :o).

Deynynka zůstala tentokrát v pohodlí domova, aby Carušku nerozptylovala a za to dostala spoustu pamlsků. Zatímco Carča doma pokračovala ve spaní udělaly jsme si s Deyuškou dlouhou prochajdu,aby se vyřádila.

 

 

Caramella Coldplay 4.měsíce

27.08.2009
 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

Výcvikový tábor Coldplay

23.08.2009


V pátek 14.8. jsem s Deynou a Carou odjely do České Kubice na tábor, který pořádala Carušky chovatelka Líba. V narvaném autě a s dvouhodinovým zpožděním jsem v Praze chytla objížďku, která nás zpozdila ještě o půl hodiny, ale jinak cesta probíhala klidně, v Plzni byl provoz trochu hustší,ale ani tam jsme nebloudily. Před Horšovským Týnem se obě holky probudily a začal Carušky koncert, doprovázený Deynynky řevem, jak si Caru chtěla srovnat a zároveň mým řvaním, že jestli toho hned nenechají, tak je vysadím a poběží za autem . Hned jak to bylo možné jsem zastavila,aby jsme se všechny protáhly a napily. Pak holky zase zalehly a zbytek cesty byl v pohodě. Když jsem vyjížděla, myslela jsem, že dorazíme poslední, ale naopak jsme byly na místě první. Hned jsem se přivítala s Janinou od Gorma a Kačkou, zaparkovala a vyrazily jsme k místnímu rybníku. Deynu jsem minulý rok učila plavat,ale moc jí to nechytlo, tak jsem si říkala, že tam nevleze. Ovšem Janičky kouzlu a Gormíkovu plavacímu kroužku neodolala a šup byla ve vodě. Párkrát předvedla tzv. parník,ale během chvíle plavala jak profík. Od tý doby je z ní doslova vydra. Při odchodu od jezera jsme cestou potkaly Ivanku, Honzu a jejich Bohemu Coldplay. Pak se postupně sjížděly ostatní táborníci: Irena s rodinou a Capollou Coldplay, kteří byli bohužel jen na víkend. Další přijeli Míla, Honza a jejich Cayenne Coldplay, Gabča a Black Berry Coldplay,  Líba s Afrikou a Kelly a její kamarád Aleš s dobrmanem Archiem a stafordem Bobešem a Magda se C´Est La Vie Coldplay. Všichni jsme se přivítali, rozbili stany a šlo se do hajan. V sobotu ráno jsme se vypravili na stopy, nejdřív jsem šla s Deynou, která šla moc hezky, pak přišla na řadu Carča, které jsem našlápla 40 kroků rovnou stopu a nebylo to špatný. Pak jsme si procvičili poslušnost  a následoval oběd, po kterém jsme šli relaxovat opět k vodě. Na večer přijela figurantka Jana a šlo se na obrany. Štěňátka se do toho pustily s vervou a moc jim to šlo. Původně jsem myslela, že nastoupíme s Deynou na zkoušku,ale nakonec jsem dospěla k rozhodnutí, že to pro ní bude čistě relaxační týden, protože obrana před táborem nedopadla zrovna nejlíp, tak Deynynka kousala čistě pro radost a aby si to pořádně užila. Nakonec byla super grilovačka.

 

V neděli se režim tak trochu opakoval, ráno stopy, Cara tentokrát 100 kroků rovná stopa a šlo jí to báječně, fakt jí to baví a líp se soustředí, když je stopa delší. Pak poslušnost, ovšem po poslušnosti přinesl Aleš kynologický test a musím říct, že u některých otázek jsem s zapotila. Na oběd jsme tentokrát vyrazily do Pizzerie v Babylonu a pejsky v rámci socializace vzali s sebou, ty se svalili na dřevěnou podlahu a celý oběd prospali.Odpoledne jsme opět trávili u rybníka, Deyna plave jak o život i do hlouby, hlavně, že si uloví svůj tenisák, dokonce jsem zkusila i jestli mě vytáhne z vody, chytla se jí za obojek a ona mě krásně táhla, je to šikulka. Caruška je k vodě zatím rezervovanější,ale když jí odnesu do vody, plave ke břehu skoro sama, jen jí jistím ze zadu,ale věřím, že jí to brzy chytne jako Deynu. Večer opět proběhly obrany.

 

V pondělí jsem vyrazila na stopu jen s Caruškou. Pak přijel svazový figurant Martin Skřenek. Miminka šli zvlášť a dokonce dělaly i útěk, moc se jim to líbilo. Po štěňátkách přišli na řadu dospěláci. Na oběd jsme odjeli na Folmavu do restaurace Český Les. Jen jsme zasedli, začalo pršet,tak se pár vyvolených včetně mě vydalo zpět do tábora,aby zkontrolovaly jestli nenapršelo do stanů a případně je zavřely. Odpoledne se stále honily mraky a blesky, tak jsme se přesunuli do klubovny, kde jsem povídali a pili vínko.

 

V úterý ráno přijel odborník na výcvik z Německa, pan Sigmund Gilch. Udělal nám přednášku na téma stopy, protože má jinou techniku, kterou jsme si mohli vyzkoušet. Po obědě se na každého kouknul při poslušnosti a poradil jak a co vylepšit,aby to pejsek co nejlíp pochopil a bavilo ho to. Pak přijel další figurant na kterého šla tentokrát jen Cara a Deyna měla pohov. Večer se opět grilovalo masíčko.

 

Ve středu přijel pan Roman Konšel z chovatelské stanice Policie ČR, který nám povídal o etologii a chování psů, povídal nám i o práci v chs, jak povahově testují štěňátka a zodpovídal naše různé dotazy. Bylo to opravdu super a příští rok máme slíbenou exkurzi. Odpoledne jsem šli zase k rybníku a pak přijela paní z Agility klubu Domažlice a mohli jsme si i potrénovat. Deyna si to jen oživila a běhala jak o život, úplně jí zářily očíčka. Carušce to taky moc šlo, tunely si proběhla poprvé a když zjistila jaká je to sranda, tak je pak probíhala úplně sama.

 

Čtvrtek patřil hlavně zkouškařům, takže přijel opět figurant Martin Skřenek, který byl i na zkouškách, nejdřív si zakousali štěňata, pak nezkouškaři a nakonec zkouškaři, kteří mezitím byly na stopách a jeli naostro poslušnost. Odpoledne jsme už relaxovali.

 

V pátek byl relax naopak pro zkouškaře, já šla hned ráno na stopu s Deynou a pak i s Carou, střihla si poslušnost a probíraly se výstavy. Odpoledne se sekala a hrabala tráva a připravovalo pohoštění.

 

Sobota patřila zkouškám a odpoledne opět relax. Ovšem byl spestřen speciální obranou, kterou připravil Aleš. Přinesl dýmovnice a já s Deynou a Jana s Gormem jsme šli zkusit jak se na to budou pesani tvářit. Ani s jedním to nic neudělalo a pěkně si oba kousli. Bylo na nich vidět, že je to baví a to je hlavní. Odpoledne jsme ještě fotily válející se dobrmany v trávě a večer proběhla oslava zkoušek, grilovačka, tancovalo se a pilo a byla prostě pohoda.

 

V neděli jsme postupně balili a odjížděli k domovům. Já a Líba jsme odjížděli poslední, po půl dvanáctý. Domů jsme s holkama dorazily okolo třetí hodiny a od tý doby holčičky odpočívají a nabírají síly a už teď se těšíme na příští rok, až se takhle zase sejdeme užijeme si společně týden s našimi dobrmánky.

 

FOTKY Z TÁBORA JSOU ZDE

 

 

Výlet u Líby a setkání se sestřičkama

02.08.2009

 

Obrazek

Sobotu jsme pojaly jako celodenní výlet u Líby a tak jsme v deset hodin ráno vyrazily do Borku.Líba při té příležitosti pozvala na návštěvu i ostatní ségry mojí Carušky. Dorazily jsme před polednem, holky se hned přivítaly s maminkou Kelly a poloségrou Fínou. Cara s holkama hned začla řádit, hlavně s Fínou a Kellynka je u toho spíš kontrolovala :o). Já a Líba jsme  zatím probraly plno věcí a Deyna nám u toho asistovala, je to zkrátka závisláček. Před druhou hodinou dorazila Lenka s naší sestřičkou, černou Caishou, které doma říkají Cash. S Carou si hned padly do oka a začaly si hrát - samozřejmě po dobrmanským :o). Asi za půl hodiny dorazila další sestřička - Capolla, po domácku Apolenka nebo Api. Ta se chvíli rozmýšlela jestli si má jít s těmi raráškami hrát a pozorovala je z bezpečného úkrytu pod stolem. Pak to ale rozjela a přidala se k holkám. Všechny si oblíbily jedno místečko na zahradě - takový čtverec, kde je místo travičky písek. Umíte si jistě představit, jak holky vypadaly. A Cara se tam naučila hrabat. :o) Po čtvrté hodině obě černé holčičky odjely a Cara se svalila na deku jak pytel brambor a během chvilky byla tuhá. Okolo sedmé dorazila další naše sestřička - hnědá Celeste s ocáskem. To je teda rachejtle. Ani jsem jí nemohla pořádně  vyfotit, jak rychle běhala a skákala, mimochodem i po Caramelle, která se sice vyspala,ale tolik sil načerpat nestačila :o) a tak aspoň Celestýnku kousala v leže. Párkrát se ale s Týnou proběhla a zařádily si v křoví. Asi za hodinku a půl odjela i Celestýnka. Já s holkama jsme se taky zbalily, rozloučily a s výsluškou v podobě báječného ostružinového koláče uháněly domů. O holkách jsem v autě ani nevěděla, obě to zalomily a Caru jsem musela před barákem budit. Sotva se vyčůrala a doma pokračovala ve spánku až do rána. Mimochodem jsme domů dorazily v půl jedenáctý v noci :o).

Jsem ráda, že jsem viděla ostatní sestřičky i s jejich páníky a těším se na ostatní, se kterými se sejdeme za 14 dní na táboře. Líbo moc děkuju za oběd a za koláč :o) a taky za fotku Carušky zoubků :o) :

Obrazek

 

 

Fotky z řádění holčiček najdete ZDE

 

 

Cara 3 měsíce a Deyna - nové fotky

31.07.2009

Obrazek

Jak jsem včera slíbila, dnes vkládám nové fotky. Najdete je ZDE.

Jsou i z dnešní procházky, na které jsme se potkaly s pitbulem Helmutem, který naprosto okouzlil Caru, řekla bych že to pro ní byla láska na první pohled :o) a následně se stafordí 5 ti měsíční holčičkou Pesou, se kterou se na procházkách potkáváme a holky vždycky řádí.

 

 

Máme za sebou poslední očkování

22.07.2009
Obrazek

Poslední očkování je za námi, tentokrát Caruška dostala i včeličku proti vzteklině. Celou proceduru proležela, dokonce i teplotu jí sestřička měřila v leže :o). Pak spápla pár piškotků a mohly jsme domů. Je to prostě šikulka, nic jí nerozhází. A teď to nejdůležitější, vážíme 13,35 kg :o). Mám z ní radost.

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Deyna

Obrazek

Obrazek

 

 

Caramella Coldplay 12 týdnů

19.07.2009

Obrazek

 

Fotky Carušky ve 12-ti týdnech najdete ZDE. Příští týden jdeme na očkování, tak jsem zvědavá kolik bude vážit, minulý týden měla skoro 12 kilo. Žere jako protržená a lítá ještě víc :o).

 

 

Nové fotky

17.07.2009

 

Obrazek

Učíme chodit u nohy a povel zůstaň. Sedni a lehni umíme i bez pamlsku a rozumíme i povelu čekej. Jinak stále se Carušce líbí krást utěrky a košík s kolíky na prádlo. Na cvičáku jsme byly podruhé na kruhové obraně a tentokrát se Cara zapojila opravdu s vervou, až jsem jí musela tu kůži páčit z tlaminy,aby si taky užili ostatní štěnda. Samozřejmě nemůžou chybět fotky, najdete je

ZDE 

Jsou z rozmezí 12 - 16.7.09.

 

 

Caramella Coldplay - 11 týdnů

11.07.2009

 

Obrazek

Caramelle je 11 týdnů, roste opravdu do krásy, je čím dál šikovnější a samozřejmě se to nemůže obejít bez lumpáren :o). Obzvlášť si oblíbila kradení utěrky na nádobí a okousávání lišty od lina a vždycky když jí vynadám, udělá takový kukuč, že byste jí odpustili úplně všechno. Fotky Carušky jsou ZDE, najdete tam samozřejmě i Deynynku.

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

Přijela nás navštívit Cary sestřička

11.07.2009
 

Obrazek


Na sobotu jsem se moc těšila, byla jsem totiž domluvená s páníky malé Cayenne Coldplay, Honzou a Mílou, že se na nás přijedou podívat a půjdem na procházku. Sraz jsme měli ve 14:00 u Baumaxu odkud jsme se vydali na Střížák, kde se mohly holky pořádně vyblbnout a taky, že se vyblbly. Ségry se hned na sebe vrhly a začala mela, museli jsme na ně ze začátku volat,abysme se vůbec někam hnuli :o). Deyna si Cayušku očuchala a udělala výraz typu: "Jé, další skřet, doufám, že nejde k nám domů" :o) a pak si našla klacíček a měla o zábavu postaráno, takže jí štěňata moc nezajímala. Za to malé holčičky to rozjely a chvílemi jsme je museli krotit. Po louce jsme došli až k rybníku, kde ale bylo dost bláta a kaluží, takže následovala otočka, holčičkám už střídavým rvaním a honěním stejně docházely síly a tak jsme to vzaly pomalu k autům. Po cestě jsme je ještě vytahovali z křoví do kterého se skutálely při jedné ze "rvaček" :o). Rovnou jsem Honzu využila,aby vyfotil Carušku v postoji, to víte trénovat se musí :o). Jakmile jsme dorazili k autům Carča se svalila skoro pod něj, napila se a odpočívala, Deyna zalezla do auta a čekala na odjezd, měla toho taky dost. Carča za chvíli ožila, tak se ještě holky trochu pohonily, Míla vyfotila ještě jednou Caru v postoji a mohli jsme vyrazit k domovům. Jsem ráda, že Honza s Mílou a Cayuškou bydlí v Duchcově, což je autem asi půl hodinky od Ústí a tak se můžou holky vídat. Caya je moc hezká, trochu světlejší než Caramella, takže je na fotkách rozpoznáte a Honza s Mílou jsou moc fajn. Už teď se těším na další prochajdu, tentokrát je řada na nás, takže se za nedlouho vydáme do Duchcova.

 

Fotky z procházky ZDE

 

 

 

Caramella Coldplay 10 týdnů

06.07.2009
 

Obrazek


Carušce je už 10 týdnů, roste jako z vody a je to čím dál větší ďáblík. Je hodně šikovná a chápavá. Za pamlsek udělá téměř cokoliv, dokonce i sedni, lehni a vstaň :o) a pokud nemá žádný větší rušivý element, přiběhne na povel ke mě a krásně předsedne. V sobotu jsme byli v České Lípě u babičky, kde Carča ukořistila tácek a moc si s ním vyhrála, je to naše hračička a v neděli se byla poprvé podívat na kruhové obraně.Nejdřív se tvářila jako co jí ten figurant obtěžuje, ona chce žužlat jetel, ale pak když před ní začal poskakovat a cukat hadrem tak Caruška ožila a začala se přetahovat. Pak dostala kořist (hadr) za odměnu a vítězoslavně si ji nosila. Stále učíme postoj, někdy se krásně vypne a je z toho postoj jak fík a někdy jí to moc nebaví a je nahrbená, takže vždycky čekám na správný okamžik,abych jí to neznechutila. Samozřejmě nesmí chybět fotky, takže TADY se na ně můžete podívat. Níž je Caruška v postoji.

 

Obrazek

Obrazek

 

 

Deyna a Caramella Coldplay - nové fotky

02.07.2009

Obrazek

Konečně jsem nezapoměla a vzala foťák ven a vyplatilo se, myslím, že vznikly moc hezké fotky. Kromě fotek z procházky najdete v albu i fotky z domova. Venku se mi podařilo Carušku navnadit, aby zůstala stát v postoji - taky se mi to podařilo, takže si zaujatá jiným pejskem nechala srovnat paciny a dokonce jsem jí stihla i vyfotit. Není to samozřejmě ještě dokonalé,ale na to, že stála úplně sama, se postoj myslím povedl, je to prostě naše modelka :o).  Fotky si prohlídněte ZDE

 

 

Caramella Coldplay 9 týdnů

28.06.2009


Caramelle bylo 9 týdnů, takže jsme v pátek vyrazily na druhé očkování. Caruška celou dobu ležela a nehlo s ní ani když jí měřili teplotu, a ani když jí očkovali. Moc jsem se těšila na to až malou zvážíme, byla jsem mile překvapená, Cara váží 9 kg. Ale není to žádná kulička, je akorát, protože je pořád v pohybu a hlavně roste jako z vody.

Sobotu jsme měli kromě štěněčí školky volnou, takže jsme docela odpočívaly, i když holky zase řádily a já honem brala foťák,abych je vyfotila. Po dobu kdy jsem cvičila štěňátka, byla Carča v plátěné "kleci", takže jsme k tomu měli i koncert. Caruška si zkusila jak vypadá svět z kladiny a jak jsem zjistila, výška jí fakt nevadí.  Na fotky se podívejte ZDE.

No a v neděli ráno jsme vyrazily tentokrát pěšky znovu na cvičák. Cesta vede lesem, je tam plno klacíčku a tak byly holky ve svém živlu, Cara se začíná opičit po Deyně a začíná si je taky nosit. Foťák jsem měla opět s sebou, v lese sice bylo trochu horší světlo,ale něco jsem nafotila, výsledek ZDE, na cvičáku mi pak holky zapózovaly a vznikla z toho krásná fotka:

 

Obrazek

 

 

Jak si hrají dobrmanky

25.06.2009

Jak si hrají dobrmanky v deset hodin večer se můžete podívat ZDE, holčičky to zase rozjely :o). \Nelekejte se vyceněných zubů, to je u těchto úžasných tvorečků zcela normální :o) a ač se může zdát, že Deynynka cení na Carušku až moc často, je to vždycky v rámci hry a malá hnědule jí velmi ráda sekunduje :o).

 

 

Nové fotky holek

24.06.2009

Nové fotky Deyny a Carušky v akci najdete ZDE. Caruška roste jako z vody a napadají jí čím dál větší kraviny,ale je to zlatíčko, když jdu do práce tak už neštěká. S Deynou řádí jak černá ruka mafie a pak spolu vegetí na jednom pelíšku. Ty dvě pozorovat fakt stojí za to, je to lepší než televize :o)

 

 

Caramella Coldplay - 8 týdnů

19.06.2009

Caramella má mnoho temperamentu, tak jsem jí i Deyně dneska věnovala plyšáky  z mého dětství. Musím říct, že jsem jim udělala opravdu radost, protože Cara si okamžitě řekla, že je musí přeprat a tak se do nich s vervou pustila. Zkoušely jsme i postoj, zatím se nám to moc nelíbí,ale mi to natrénujem a to pak budete koukat :o). Na fotky se podívejte ZDE

 

 

CARAMELLA COLDPLAY - fotky

17.06.2009

Fotky Caramelly najdete ZDE. Pár jich je už na webu,ale jsou tam i nové a z dnešní návštěvy mamky, která přivedla i Aronka, ten stále z Carušky není moc nadšený,ale už se odvažuje si jí i očuchat :o).

 

 

 

DEYNA A CARA

15.06.2009

Fotky z dnešního rána. Deyna a Cara spolu řádily na jednom pelíšku. Jinak dneska jsem vezla auto do servisu a Caruška musela jet se mnou, protože včera zůstala chvíli doma a řvala na celý barák, což je samo normální když se to učí, ale Deynynka jí do toho doplňovala vytím a myslím,že by mi brzo ráno sousedi moc nepoděkovali :o). Po návratu nás Deyna obě vítala a důkladně zjišťovala jestli jsem Carušku nevyměnila. Byly moc roztomilé :o)

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

malá Caramella Coldplay je doma

13.06.2009
 

Obrazek


Včera odpoledne jsme s mamkou a Deynou vyrazily směr Borek za Líbou, konečně nadešel den, kdy k nám přijde malý hnědý mimi. Po příjezdu se na Deynynku nahrnulo osm holčiček a ta z toho byla tak vyjukaná, že radši prchala. Chvíli po nás dorazila další rodinka, přijeli si pro malou hnědou Celebrity. Holčičky se nadlábly a totálně odpadly, takže jsme měli čas vyřídit formality, dostaly jsme instrukce a výbavičku do začátku. S Celebrity se pak vydali k domovu a my si s Líbou daly ještě kafe, pokecaly jsme a taky se pomalu zvedaly. Ještě jsme nechaly holky vyvenčit a něco nafotily. Pak jsem je připoutala do auta a sedla si mezi ně. Deyna byla ze všeho ještě vykulená, tak po Caře párkrát vylítla,ale pak zalehly a prospaly celou cestu. U mamky se po příjezdu Caramella seznámila s Aronkem, ten byl mimochodem velmi znechucený. Já se pak s holkama vydala směr Bukov a říkala jsem si:" Tak a budem moct jít do hajan". Ale to jsem se spletla, protože holky to doma pěkně rozbalily. Deyna se velmi rychle vžila do situace, že je doma nová hračka  a i když ještě po malý občas vyjede, je to spíš výchovné a dává jí tím najevo, že je tam kápo ona. Nicméně jsme šly spát o půlnoci a vstávaly na čůrání jen jednou a pak až ráno. Caramella je velmi zvukový štěňátko, když se jí něco nelíbí, začne ječet, když si jí Deyna nevšímá, sedne si doprostřed místnosti a ječí :o). Dneska ráno se láskyplně pošťuchovaly v posteli, takže věřím, že to bude všechno v pohodě. Deynynka si zvyká velmi rychle a myslím, že z nich bude ve finále skvělá dvojka. Večer jsem ještě stačila natočit dvě videa, tak je vložím během dneška. Zatím se můžete podívat na fotky.

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 
 

 

 

Akce kulový blesk

06.06.2009

V pátek u nás v rodině proběhla akce kulový blesk - stěhovala jsem se totiž do svého nového bytečku. Stěhovat jsme začali cca v 17:30 a skončili ve 22:00. Ale to mě ještě čekalo všechno uklidit,abysme se s Deynou měli kde vyspat. Takže ve finále jsem zalehla ve 2hod. ráno. Uf ale je to za mnou. Deynýna si zvyká na nové prostředí a obě se zabydlujeme,protože za týden už tu bude naše malá hnědulka. Aronek zůstal s mojí mamkou, protože si na jakékoliv změny těžko zvyká a mamku bere spíš jako svojí paničku, i včera mu bylo divné kam mu s Deynou odjíždíme a chtěl s námi,ale dneska už si užíval, že má maminu jen pro sebe. Naštěstí jsem se neodstěhovala daleko, takže se budeme vídat víc než často :o)).

 

 

Štěňátka 5 týdnů

31.05.2009
 
naše malá Caramella Coldplay

Obrazek


Nedělní odpoledne jsme strávily u Líby v Borku, tentokrát se se mnou na holčičky jela podívat i mamka. Hned ve dveřích se na nás sesypalo osm rozdováděných štěňátek, kterým se náramně líbily naše nohavice a boty. Caruška byla nadšená když jsem si jí vzala do náruče a hned mě začala vesele olizovat, pak zkusila jestli by mi nešel ukousnout nos a pak zase chvíli blbla se ségrama. Holčičky pomalu odpadávaly, tak jsme si šli dát kafe, Caru jsem vzala s sebou a ta mi po chvíli usnula na klíně. Když se probudila šoupla jsem jí zpátky k sestřičkám,abych si mohla sníst polévku, kterou Líba mezitím nandala na stůl. Po obědě jsme šli holčičky - jednu po druhé - vyfotit v postoji, v sedě a vyfotit hlavičku. Všechny byly moc šikovné a tudíž vznikly parádní fotky. Jak jsem holčičky postupně nosila sem a tam, ostatní se na mě vždycky vrhly,takže mě mamka s Líbou musely párkrát vysvobodit, bylo to opravdu pokoukání, jen jsem vlezla do ohrádky, sesypaly se na mě, čaply mi nohavice a já nemohla udělat ani krok . Ona to ani tak není ohrádka,ale spíš výběh, protože samotná porodnice už jim nestačí. A že se tam vyřádí.

Čas je ovšem neúprosný a u štěňátek ty hodiny hrozně utíkají. Takže když se přiblížil náš odjezd stačila jsem natočit ještě video, rozloučit se a hurá domů. Caramella ještě zkoumala mojí bradu a ve finále se mi do ní zakousla, a to fakt bolelo.

Na moje fotky se podívejte ZDE a na jednotlivě vyfocené holčičky jukněte na Líby stránkách ZDE.

 

 

Víkend plný dojmů

17.05.2009
 
 
Obrazek


V pátek odpoledne jsme s Deynou vyrazily směr Borek za Líbou. Po příjezdu jsem se seznámila s Magdou - další čekatelkou na štěndo - černou holčičku. Je moc fajn a určitě se budeme vídat na výstavách , na což se obě už teď moc těšíme. Samozřejmě jsme hned zavítaly k holčičkám. Za chvíli dorazila i Jana s Gormem, tak jsme vyrazily na cvičák, já a Magda na kukandu, Líba s Janou na trénink. Fíně i Gormovi to moc šlo. Zpátky jsme se vrátily za tmy a netrvalo dlouho a přijeli i Markus s Gabčou a Black Berry. Všichni jsme se bouřlivě přivítali a opět se šlo za holčičkama. Nechtějte vědět kdy jsme šli spát,ale bylo to opravdu dost pozdě . V sobotu ráno po snídani jsme se všichni vydali do Sadské, kde probíhal Svod mladých. My tam jeli podpořit dvě dětičky z B vrhu - Black Berry a Brightona Buxe. Oba byli úspěšní a dostali krásný posudek. Berry byla navíc úžasně předvedená, stála v postoji jako socha - to bylo pokoukáníčko, musíme to odkoukat. Deyna se chovala vzorně, s ostatními dobrmánky se očuchávala a občas to vypuklo v divokou hru. Obzvlášť s Buxem pořád laškovali, moc se mu líbila. S Gormísem si Deyna taky padla do oka, takže když jsme šli s Janičkou na procházku, oba do sebe různě žďuchali a nechali se spolu krásně vyfotit . Do Borku jsme se vrátili po 15:00 hod., naobědvali se, někteří si šli lehnout, dokonce i Deyna mě vyměnila a šla odpočívat s Magdou do postele,ale byla jsem ráda, že chvíli leží. Navečer se přijela na miminka podívat Jíťa z chs Ebony Queen, jsem ráda, že jsme se seznámily. Před spaním jsme dali ještě holčičkám piškoty s mlíčkem (rozmačkané na kašičku), ty se nadlábly, nechaly se pomuckat a šlo se do hajan. V neděli se opět jelo do Sadské, kde se konala Bonitace. Tentokrát jsme fandili Fíně a Gormovi, kteří uspěli a tudíž jsou oba chovní. Počasí se nám opravdu vydařilo, svítilo sluníčko, bylo nádherně. Deyně jsem postavila boudičku, sobě židli a i když jsme se stěhovali pořád do stínu, spáleným ramenům jsem neunikla . Celá akce probíhala rychleji než svod, takže jsme odjížděli dřív. V Sadské se s námi rozloučili Markus s Gabčou, kteří to mají do Mnichova přece jen dál. Po příjezdu se Líba pustila do vaření a my ostatní šli zkontrolovat a obstarat holčičky. V pátek jim byly 3 týdny, takže s pomocí Jany a Magdy jsem nafotila každou zvlášť. Jak vyrostly se podívejte ZDE. Pak jsme se najedly, daly si kafčo a zmrzlinu a protože bylo tak nádherně, dostala Líba nápad, že vezmem na chvíli miminka ven. Na travičce se jim moc líbilo a "běhali" sem a tam . Postupně holčičky začaly na sluníčku usínat, takže jsme je přenesly zpátky a ještě pomazlily. Pak jsme se všechny rozloučily a uháněly k domovům.

 

Líbo moc děkuju za skvěle prožitý víkend, za to jak ses o nás krásně starala a už se těšíme na další návštěvu.

 

Jinak holčičky rostou jako z vody a každý den je na nich vidět. Jsou moc roztomilé, úplně k sežrání :o)). Za celý víkend mám spoustu fotek, které si můžete prohlídnout ZDE (je to z celého víkendu). Nejvíc je samo nafocená hnědulka s červenou mašličkou, která jí tentokrát neměla,ale nebojte, 100% jí poznáte - je totiž skoro všude a při venkovním dovádění jí už zase měla nasazenou  .

 

 

Štěňátka

26.04.2009

NÁŠ NOVÝ PŘÍRŮSTEK JE NA SVĚTĚ!

Štěňátka se narodila v pátek 24.4. - samé fenky, která z nich to nakonec bude, se rozhodne kolem 5-6 týdne i když favoritka by tu už byla a sice hnědá holčička s červenou mašličkou - prý je to už teď největší rarach :o). Jak feňulky rostou můžete sledovat na stránkách Líby - CHS COLDPLAY

 

 

Velikonoční ranní a odpolední procházka

13.04.2009

Na dnešní ranní procházku jsem si vzala foťák a udělala jsem dobře. Dobrmani se chovali vzorně a spolupracovali při focení. Doma se pak nechali vyfotit s Velikonoční nadílkou. Pro Aronka to bylo sice velké lákadlo,ale vydržel to a vše zůstalo bez úhony.

Na fotky se podívejte ZDE

 

Krásné slunečné odpoledne se taky vydařilo, pesani úžasně pózovali a vyšli z toho krásné fotky. Deyna se každou chvíli válela, což je její oblíbená činnost, když je takhle nádherné počasí.

Na fotky z odpolední procházky se podívejte ZDE

 

 

Včerejší výlet u Líby

13.04.2009


Včera jsme se po cvičáku vypravily s mamkou a Deynou za Líbou do Borku. Chtěla jsem ještě vidět Kellynku před porodem do kterého jí zbývá 14 dní. Po příjezdu jsme se všichni přivítali, u kafíčka probrali nenarozená štěňátka a vyrazily na procházku kolem Labe. Deyna se i vykoupala, sice jsme jí museli trochu přemlouvat,ale touha po klacíčka byla silnější a tak do Labe vlezla. Potom jsme se usadily na trávě, Deyna se pořád válela a Kelly s Fínkou lovily myšičky. Bohužel mi došly ve foťáku baterky tak moc fotek nemám, ale něco málo jsem nafotit stačila. Po procházce jsme se rozloučily a pádily domů. Teď už budu  jen čekat na narození  štěňátek 

 

Fotky jsou TADY

 

 

 

Březnové fotky

29.03.2009


S Deynou se budeme v dubnu stěhovat do našeho nového bytečku a jelikož budeme mít kopec Střížák (pro nezasvěcené je na tomto kopci náš cvičák) cca 5 minut od baráku už teď chodíme na cvičák touto cestou a Deyna je štěstím bez sebe,běhá sem a tam a fakt si to užívá, je to úplně jiná procházka než kterou jsme chodili doteď a na cvičáku jsme během 15 - 20 minut. Na běžné venčení to bude samozřejmě taky super.

 

Na fotky z procházky na cvičák a následně z obrany se můžete podívat ZDE.

Nakonec nám přišla naproti mamka s Aronkem, který se focení taky nevyhnul. Jen pro upřesnění, Aronek se se mnou a s Deynou nestěhuje, zůstává u mojí mamči, ke které víc tíhne a navíc už dědula těžko snáší jakékoliv změny. A aby Deynynce nebylo smutno a měla rovnoceného soupeře na běhání a blbnutí přibude k nám štěňátko.

 

 

 

Co je nového....

25.02.2009


Delší dobu jsem sem nepsala žádné novinky, jelikož jsem už měsíc bez internetu.

V lednu se toho u nás moc nedělo, jen jsem nafotila pár fotek našich dobrmánků ve spacích polohách, jsou moc roztomilí. Fotky ZDE . A taky se podívejte na fotky jak se byla Deynynka ukázat u mě v práci. Fotky jsou TADY

 

V únoru, konkrétně 7.2.  jsme vyrazily na mezinárodní výstavu do Brna v sestavě Já, Deyna, Péťa s Alfíkem a kolegyně z práce taky Péťa. Cesta ubíhala rychle, jen nás sem tam přepadla mlha. V autě jsme měli pěkně veselo, jelikož Deyna měla pelíšek v kufru a půl cesty nám zpívala a na zadních sedačkách mírně, nýbrž vesele atakoval Alfík mojí kolegyňku, ta byla ovšem poučena už předem, tak se statečně bránila a ustála to jen s oslintanými vlasy a obličejem . Já jsem ovšem měla z celé naší výpravy úkol nejdůležitější a sice vystavit Alfíka. V třídě dorostu jsme se sešli tři a my jsme skončili druzí se známkou nadějný. Byla to moje i Alfova premiéra, ale musím ho pochválit, byl moc šikovný. Na další výstavy se proto hojně připravujeme a nenecháváme nic náhodě.

Fotky z výstavy ZDE

 

Jinak víkendy jako obvykle trávím na cvičáku, v sobotu ve štěněčí školce a v neděli jako cvičící nebo pomocný výcvikář. Posledních 14 dní to bylo ovšem pro Deynynku spíš rekreační, jelikož si natrhla koleno a bylo to na 2 stehy, tak musela mít klidový režim a já se navíc doléčovala z chřipky,ale už jsme obě fit a v tréninku už nám nic nebrání.

 

No a největší novinkou je, že Líba nakryla v Polsku Kellynku a za měsíc budeme vědět jeslti se krytí povedlo. Pak by se koncem dubna měl narodit náš nový přírůstek 

 

 

 

 

Silvestr a Nový rok

01.01.2009


Oslavu Silvestra jsme letos pojali velmi odpočinkově a v rodinném kruhu. Aronek každý rok snáší petardy docela bouřlivě a lítá z pokoje do ložnice a štěká, letos nám ovšem ukázal, že je pan pes a že ho nějaký rachot nerozhází. Párkrát si sice zavrčel a štěknul, ale většinu petard prospal. Je to samozřejmě i stářím, jelikož Aronek většinu dne prospí a je i víc unavený, přece jen skoro 11 let je už docela dost. Ovšem temperament stejně nezapře a když dostane amok,nehádal by mu tento věk nikdo. Deyna je na střelbu zvyklá ze cvičáku takže ta se vůbec neprojevovala a spala.

Dnes ráno jsme si udělali novoroční procházku a foťák nesměl chybět. Jelikož docela dost mrzlo dostali dobrmáňáta kabáty a Deyna v něm blbla a lítala jak splašená a dělala na mě nájezdy pokaždé když jsem jí chtěla vyfotit, takže mám i běhací fotky :o). Po procházce se Deynynka začala projevovat ještě u snídaně, povídala nám a krásně u toho špulila tlaminku, je to prostě zvukový dobrman, jak jí nazval pan rozhodčí u říjnových zkoušek.

 

Na fotky z procházky se můžete podívat ZDE