DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Archiv 2007‚2008

PF 2009

29.12.2008

Obrazek

 

KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍ SVÁTKŮ A V NOVÉM ROCE HODNĚ RADOSTI S VAŠIMI ČTYŘNOHÝMI KAMARÁDY

 

 vánoční obrázek - Vánoční stromeček

 

 

VÁNOCE

25.12.2008


Štědrý den začal povinným focením u vánočního stromečku. Byl u nás i mamky přítel Igor takže nechybí rodinné foto :o)). Pak jsem se snažila naaranžovat pesany,ale ukázalo se, že to nebude lehký úkol. Deynynka docela i spolupracovala,ale Aronek se rozhodl, že mi to pěkně osladí. Každou chvíli se zvedal, takže v záběru byla většinou jen černá šmouha :o), ale mě to samozřejmě neodradilo a nakonec se fotky povedly.

Pak začaly přípravy na Štědrý večer, který jsme slavily s Péťou Alfíkovou a jejím synem Mírou. Alfík zůstal doma a dostavil se až po vánoční nadílce.

Péťa k nám během dne navezla dárky a měly jsme co dělat,aby jsme je všechny pod stromeček dostaly :o)).

V půl šesté se se vší parádou dostavili Péťa s Mírou a večeře mohla začít. Pak už následovalo rozbalování dárečků, které jsme si všichni opravdu užili. Největší dárek letos dostala Deyna od Péti) a sice nový pelíšek, které připomíná malé letiště :o). Ten se jí tak zalíbil, že se do něj okamžitě svalila. Ode mě pro změnu dostali nové krásné obojky se svými jmény, pamlsky a hračky. Deyna se svou hračkou dokonce i spala :o))

Ovšem co by to bylo za Vánoce, kdyby se nám nestal nějaký karambol. A že jich bylo. Pesani dostali každý půlku rohlíku,ale Aronek ho ani nekousal a ten se mu šprajcnul v krku a začal se dusit. Pak se mamka před večeří polila naštěstí už vychladlým olejem, když chtěla umýt pánev. Aby toho nebylo málo, já jsem se polila červeným vínem :o). Ovšem Aronek nám dal zabrat nejvíc, jelikož byl celý večer bez nálady a ani neasistoval při rozdávání dárečků. Všimli jsme si, že není ve své kůži,ale říkaly jsme si, že je jen unavený. Jenže po večerní procházce se Aronkův stav zhoršil, začal se ježit, klepat, bylo vidět, že ho bolí břicho a ve finále i zvracel. Potom se přestal klepat, takže jsme ho zabalily do deky,aby byl v teple a dneska měl hladovku. Už je naštěstí v pohodě, ale hlídali jsme ho celou noc, kdyby nastaly komplikace.

I přesto jsme si ale Vánoce moc užili :o)

 

Fotky si můžete prohlédnout ZDE

 

 

Pár novinek

21.11.2008


Už delší dobu se tu neobjevilo nic nového, takže to musím napravit. Jednou z příčin bylo totální selhání počítače a bohužel se mi ho nepovedlo rozchodit, tak padlo rozhodnutí, že si pořídíme novou hračku a sice notebook. Nová hračka je doma a proto budu určitě aktualizovat častěji. Dál je u mě novinkou změna práce, přesedlala jsem do banky a mám teď tři školení, kdy pendluji z Ústí do Olomouce, takže dobrmánky hlídá mamka. Deynynka se tak dva dny rozkoukává a když zjistí, že pořád ještě nejsem doma, začne mamku docela zlobit potvůrka. Aronek se pro změnu vyznamenal roztrhaným pelíškem, tak máme doma celkem veselo. Nicméně před odjezdem na školení jsem ty naše zlatíčka stihla nafotit a podařily se mi celkem pěkné momentky. Ke zkouknutí jsou ZDE.

Poslední novinkou je, že jsem u nás na cvičáku začala pomáhat každou sobotu ve štěněčí školce a v neděli budu mít občas dospělé pesany a na jaře se zůčastním školení pro instruktory. Už se těším, protože mě tohle opravdu moc baví :o).  

 

 

Deyna a Aron

17.10.2008

Deyna chce občas ukázat, že má nad Aronkem navrch. Nejčastěji mu to dokazuje tím, že ho chytne za vodítko a tahá ho kam chce ona. Aronek z toho není moc nadšen,takže jí tohle řádění většinou dlouho netrpíme. Včera odpoledne jí to zase chytlo a Aronka odvlekla do vchodu když šli z venčení. Já byla připravená a stihla to nafotit. Pak se nezapoměli ještě mírně poprat v posteli a nakonec oba zalehli a nebylo o nich ani vědět.

FOTKY ZDE

 

 

Nabitý víkend aneb hopsa hejsa do Brandejsa

12.10.2008


V sobotu se u nás na cvičáku konaly tradiční závody "Zavírání studánek". S Deynou jsme se přihlásily do ZMky a skončily na 4.místě. 3.místo nám uteklo jen o jeden bodík což samozřejmě zamrzí,ale jak se říká není vždy posvícení. Měli jsme trochu problémy na poslušnosti s povelem volno a to nám sebralo nejvíc bodů. Deyna to však nahnala na obraně a ve finále ji měla druhou nejlepší :o).

Po závodech jsem se sebrala a s Deynou odjela do Borku za Líbou a jejími dobrmaními holkami Kelly a Afrikou. Borek leží kousek od Brandýsa n/L, kde je také kynologická organizace a dnes se tam konaly zkoušky dle KJ Brno. O těchto zkuškách jsem věděla a rozhodla se, že Deynu přihlásím na ZPU1. K těmto zkouškám jsem zlákala i Líbu, která se přihlásila s Afrikou na ZOP a s Kelly na ZPU2. U Líby jsem tedy ze soboty na dnešek přespala,abychom byly fit. V 9:00 to vše vypuklo a pan rozhodčí zavelel, že nejdřív se půjde na stopy, což byl i můj případ a navíc jsem měla jít první. Deyna mě ale mile překvapila a stopu měla moc hezkou. Sice špatně označila poslední předmět a udělala pár nepřesností díky zajíčkovi, který nám tam přeběhl, ale s bodováním jsem byla velmi spokojená. Pak přišly na řadu poslušnosti (nejdřív zkoušky ZOP) a my jsme nakráčely na plac. Deyna ovšem ukázala jak umí pěkně nadávat paničce a  od první chvíle až do odložení na mě štěkala (podotýkám, že dosud štěkala jen u přivolání), což se nejvíc projevilo u ovladatelnosti, kde jsme zcela oprávněně dostaly bodů nejmíň. Pan rozhodčí se ovšem u jejího projevu velmi bavil a nazval Deynu zvukovým dobrmanem :o), což se samozřejmě rychle chytlo :o)). Celkovou poslušnost i se stopou jsme měli za 74 bodů. Pak už jen zbývaly speciální cviky, které jsme taky zvládly a zkoušku nakonec udělaly celkem za 113 bodů, což je známka uspokojivě. Sice mě trochu mrzí, že Deyna takhle zmatkovala,ale co, zkoušku máme a jsem za to ráda.

Líba byla s holkama také úspěšná a obě zkoušky složila. Ještě jednou gratulujeme a děkujeme za nocleh a pohoštění :o)

 Fotky z řádění holek po zkouškách ZDE

 

Naše bodové hodnocení zkoušky ZPU1:

ZÁKLADNÍ ČÁST:

Přivolání - 6 bodů

Ovladatelnost bez vodítka - 4 body

Sedni-Lehni-Vstaň - 8 bodů

Štěkání - 7 bodů

Aport volný - 6 bodů

Skok vysoký - 9 bodů

Skok Šplhem - 10 bodů

Odložení (psovod v úkrytu) - 10 bodů

Volitelný cvik - Stopa - 14 bodů

SKUP.A SPECIÁLNÍ CVIKY:

Ovladatelnost ve skupině - 7 bodů

Sedni-Lehni-Vstaň ve skupině - 6 bodů

Odložení za pochodu - 9 bodů

Chůze po nepříjemném terénu - 7 bodů

Lhostejnost k nárazovému zvuku - 10 bodů

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

Krocení divé zvěře....

08.10.2008


Minulý týden odletěla mamka na dovolenou a já jsem měla na starosti nejen domácnost, ale samozřejmě i naše dobrmáňata.

K tomu mi přibyl na dva dny náš kamarád bulíček Alfík, jelikož panička Péťa musela na školení. Alfík je neposedné skoro tříměsíční miminko,ale musím ho pochválit, choval se vzorně, což se ovšem nedá říct o Aronkovi, který se rozhodl, že mi ty dva dny pěkně osladí. Samozřejmě se mu to velmi dařilo.

Péťa přivedla Alfíka v neděli večer s tím, že si ho v úterý večer zase vyzvedne. Po udělení všech instrukcí jsme se rozloučily a mě začal doma menší blázinec. Aronek stále nemá Alfíka moc v lásce tudíž bylo nejdůležitější hlídat,aby se k sobě moc nepřibližovali, což je v bytě 2+1 docela nelehký úkol, protože Aronek mi jako naschvál všude asistoval (Deyna samozřejmě taky,ale ta je, co se týká Alfíka v pohodě). Nedělní noc probíhala v pohodě, Alfík spinkal v kleci a na čůrání se vzbudil jen dvakrát. V pondělí ráno po vyvenčení a nakrmení zvěře jsem zůstala skoro v šoku, protože Aronek  (sice z bezpečí postele) začal na Alfíka dorážet a vybízet ke hře. Alfík se samozřejmě nenechal dvakrát přemlouvat a doráželi na sebe navzájem. Byla jsem pořád ve střehu,ale nafotit jsem jejich řádění stačila. Naštěstí má Alf z Arona respekt a nedovolí si ho kousat tak jako Deynu, dokonce se s Aronkem i pusinkovali :o). Dopoledne probíhalo celkem v normálu, okolo 13:00 jsem musela skočit do města, tak jsem vzala Alfa s sebou. To jsem ovšem narazila, jelikož se bulíček šprajcnul a že teda nikam nejde, tak jsem ho cestou do města nesla (není už zrovna nejlehčí). Naštěstí to bylo z kopce a domů už špacíroval po svých. Po příchodu domů jsem ale dostala šok opravdu. Aron se dostal k Alfíkovým granulím a na zemi zůstala už jen rozcupovaná taška (naštěstí těch granulích nebylo tolik). Ještěže jsem měla klíče od Péti bytu, skočila jsem pro granule nové a bezpečně uschovala. Tím ovšem Aronovi schválnosti neskončili, ba naopak, bylo to ještě horší. Neustálé obtěžování Deyny a olizování různých fujtajbů venku pominu, protože to dělá pořád, což se příchodem Alfa dost stupňovalo,ale nepovažovala jsem to po zhodnocení za nejhorší. Aronek se ovšem nezapoměl předvést ještě hůř a po Alfovi vyjel bez varování a bez důvodu. Stalo se to když jsem Alfa nesla do klece,abych mohla připravit krmení a Aron byl opět na posteli, najednou hupsnul k nám, ozval se řev a Alfík kníknul. Krev žádná netekla, takže jsem ho šoupla na zem a milého Arona pěkně zpucovala. Alfíka jsem pořádně prohlédla a zjistila, že má menší šrámek na hlavě, naštěstí nic vážného. Byla jsem ovšem zralá na panáka :o). Zbytek dne už probíhal celkem klidně a noc taky.

 

V úterý vše probíhalo opět standartně, vyvenčit, nakrmit, potom psiska odpočívala, Alfík chodil ven několikrát denně,aby se mu doma nestala nehoda v podobě loužičky a krmení taky dostával ve třech až čtyřech dávkách. Odpoledne jsem vyvenčila dobrmany, dala je domů, šla jsem s  Alfíkem a odjela s Deynou na stopu a na cvičák zakousat si. V tom spěchu jsem zřejmě zapoměla dovřít špajz. S dobrým pocitem z obran jsme přijeli domů a místo Aronka mě přišla přivítat černá tlustá koule (Alfík byl zavřený v ložnici a spinkal). Onen dobrý pocit byl pryč a mě úplně nejdřív napadlo, že má torzi žaludku, takže jsem rychle vplula do bytu připravená běžet na veterinu. V tom mě do očí bouchly dokořán otevřené dveře do špajzu a tam jak jinak roztrhaný pytel od granulí (tyto granule jsem dostala od babičky, jelikož je jeií pudlík nechce baštit). Nevím kolik jich bylo, víc jak 2 kg snad ne, ale stačilo to. Navíc Aron měl po nich ukrutnou žízeň, takže jsem zbytek večera nedělala nich jiného než natáčela vodu do misek a lítala s ním ven,aby se nepočůral doma. Po osmé zazvonila Péťa a došlo k bouřlivému vítání. Chvíli jsme pokecaly, rozloučily se a já padla na gauč a byla ráda, že jsme to všichni ve zdraví přežili.

 

Nebýt Aronkových výstřelků, hlídání by probíhalo celkem idylicky. Doufám, že sis tu pomstu pořádně užil :o), protože příště si na tebe dám extra pozor :o)).

 

Na fotky, kdy měl Aron pomatení smyslů a hrál si s Alfem se můžete podívat ZDE

 

 

Deyna a Alfík

25.09.2008


Jelikož bydlí Péťa s Alfíkem ve stejné ulici jako my, navštěvujeme se skoro denně. Nejčastěji chodí na návštěvu k nám, protože Alfík se díky blbnutí s Deynou krásně utahá. Roste jako z vody a do hraní se pouští opravdu s vervou. 

Při jedné takové návštěvě jsem opět vytáhla foťák a stálo to za to. Deyna s Alfíkem se nejdřív začali kousat na pelíšku. Když to Alfík náhodou se stiskem přehnal, Deyna do něj strčila až z něj spadnul. Bylo opravdu srandovní jak se každou chvíli kutálí s pelechu dolů a zelený vzteky se vrhá zpátky na Deynu. Jejich hra pokračovala různými výpady proti sobě, kdy se Alfík schoval pod stůl v obýváku a laškovně na Deynu štěkal a vrčel. Mimochodem jsem zvědavá jakou skrýš si najde až se pod ten stůl nevejde, což bude docela brzy. Deyna mezitím chytla amok a začala vražedným tempem běhat s obýváku do kuchyně a bylo jí celkem jedno jestli jí někdo nebo něco stojí v cestě. Zkrátka radost z kamaráda, který je stejně naladěn k "bojovým" hrám  byla silnější. Nakonec Deyna vrazila Péťe pusu a šla se kousat dál s Alfíkem na pelíšek.

 

Na fotky se můžete podívat ZDE

 

 

Řádění Deyny a Alfíka

05.09.2008


Včera odpoledne k nám přišla Péťa na návštěvu i s Alfíkem. Aronek se jako obvykle zdekoval a odmítl se s malým bulíkem jakkoliv kamarádit. Deyna nejdřív chvíli odolávala laškovným útokům, ale pak se pustila do hry taky. Oba na sebe doráželi a honili se mezi kuchyní a obývákem. Deyna několikrát do Alfíka šťouchla až se přetočil na záda, což ho rozblblo ještě víc a skákal po ní, lezl jí na hlavu a snažil se jí přeprat. Pak se přesunuli na Deyny pelíšek kde hra vesele pokračovala. Po cca půl hodině tohoto "boje" :o) byla na Alfíkovi znát únava, tak se přesunul do Péti náruče kde se oddal spánku spravedlivých a vůbec mu nevadilo, že ho někdo fotí.

Jsem ráda, že ho Deyna takhle krásně přijmula za kamaráda a doufám, že se tak stane i příští rok až k nám přibude do smečky další dobrmaní holčička.

 

Na fotky z jejich řádění se podívejte ZDE

 

 

Sobotní výlet s dobrmánky

02.09.2008


Počasí nám opravdu přálo, svítilo sluníčko a bylo moc krásně. Do Borku jsme dorazily okolo 14 té hodiny, Deyna se už netrpělivě drala z auta připravena na nějakou pořádnou akci. U branky nás přivítala Fífa, která nám i otevřela pronásledována Kellynkou. Do doby než se Deyna vřítila do baráku o nás nikdo jiný nevěděl :o)). Když jsme se se všemi přivítaly, vpustily jsme smečku na zahradu. Na návštěvu přijela z Německa i malá Black Berry Coldplay s páníky, jelikož ji také čekala výstava v Mladé Boleslavi. Holky si hrály, běhaly a prudily se navzájem. Asi o půlhodinku později se u branky objevila druhá černá holčička z vrhu B a sice Bonie Bianco. To už byla skrumáž 5ti dobrmanů kompletní a mohla začít parádní honěná. A taky, že začala. Měli jsme všichni co dělat, aby jsme se vyhýbali pobíhajícím, šíleným stvořením, naštěstí jsme to všichni ustáli :o). Potom nás Líba posadila na terasu, udělala kafíčko a pěkně jsme všechno podrobně probrali. Mezitím si Deyna našla hračku a předváděla jak umí aportovat a jen tak se nenechá odbýt.  Asi v 17:30 jsme vzali smečku na hřiště, jelikož někteří z nás už museli odjet k domovu. TAm došlo na hromadné focení, které psí slečny považovaly za nudu a snažily se jej bojkotovat :o))). Fífa se rozhodla pronásledovat Deynu, která jí občas pěkně sepsula, ale i tak se Fífa nedala odradit. Chvíli Deynu pošťuchovala, ale ta si jí už moc nevšímala což Fífa považovala za menší zradu a Deynu ve hře laškovně štípla. Jenže to hnědý střívko sebou škublo a kus kůže bylo pryč. Tudíž jsme tak báječný výlet zakončily návštěvou veteriny, kde nám kůžičku sešily třemi stehy, daly antibiotika a propustily. Dobrmani jsou prostě dobrmani a jiní už nebudou. Domů jsme dorazily asi ve 21:00, Deyna okamžitě zalehla a nabírala síly. Zranění jí ovšem vůbec nevadí, lítá za kroužkem jak splašená, dokonce si v neděli střihla i lehkou obranu.

 

Tímto Líbo moc děkuju za krásně strávenou sobotu a pohoštění. Ostružinový koláč byl opravdu vynikající. Těšíme se na další návštěvu.

 

Fotky ze soboty najdete ZDE

 

 

Venčení se malým dobrmánkem

22.07.2008


Jeden můj známý si pořídil štěňátko dobrmánka, je to hnědý pejsek Rocky. A tak jsme se domluvili, že spolu vyrazíme na dobrmaní procházku. Rocky je pěkný čipera a miluje ostatní pejsky. Na vodítku se sice našich halamů bál, ale jakmile byl na volno tak je pronásledoval skoro pořád. Aronek si samozřejmě jako 10-tiletý pán zachoval vážnost a štěněti se snažil vyhýbat i když se mu to občas nepodařilo, a tak se podle toho tvářil. Prý se nenechá takovým pískletem strhnout ke hře :o). Deyna už byla o něco příjemnější a s malým Rockýskem se alespoň očuchávala a provokovala ho klacíčkem. Mimojiné když má Deyna nějakou hračku nebo klacíček a přiběhne k ní jiný pejsek, většinou ho varovným vrčením odhání a odmítá se kamarádit. U Rockyho sice provokovala tím, že držela klacíček v tlamě a furt mu ho ukazovala, ale když ho Rocky chytil a drželi ho oba dva, Deyna bez vrčení čekala co se bude dít. Věděla, že je to štěník a na štěníky se nevrčí. Pak ho Rocky pustil a Deyna s provokováním přestala :o)). Na naší venčící louce jsme se taky potkali s kamarádkou Petrou a jejím bulteriérem Báčkem. 

Na fotky z venčení se podívejte ZDE 

 

 

Výcvikový tábor Litoměřice

15.07.2008


Prvních čtrnáct dní v červenci jsme strávily s Deynou v Terezínské kotlině na výckovém táboře, který pořádala ZKO Litoměřice. Každý den v půl osmé ráno jsme vyráželi na stopy, po kterých následoval výcvik poslušnosti. Obrany byly každý den od 18:00. Mezi poslušností a obranami jsme měli volno.

Volná odpoledne byla většinou ve znamení odpočinku, často se hrál voleybal nebo karty :o) a taky jsme se byly s Deynou koupat na kopališti v nedalekých Píšťanech. Přidala se k nám tábornice Klára se svým pudlíkem Bennym, aby byla větší sranda. Sranda byla i beztak, protože Deyna neumí plavat jako normální pes, ale plave jak parník. Chvílemi se sice snažila, ale stejně radši dělala gejzíry. Koupán í jí dost unavilo a tak to před obranami pěkně zalomila ve stanu.

 

První týden nás taky zastihla pěkná bouřka, takže nikdo nesměl zůstat ve stanu a všichni jsme čekali na verandě u klubovny až se počasí umoudří.

 

Celých 14 dní uteklo jako voda a byl tu víkend a s ním zkoušky. Deyna se hezky rozchodila na stopách a na zkoušce ZM předvedla co umí. Hodnocení a bodování stopy = 43 bodů. Pak přišla poslušnost a s ní i Deynynky pěkný zásek. Holt se rozhodla, že mi tu ZMku jen tak nedaruje, takže jsme taky skončily a na obrany už se nedostaly, což mě dost mrzí jelikož  jsme jí pěkně vypilovaly.

 

V neděli jsme byly přihlášeny na zoušku FPr1, jenže celá neděle propršela a tak se Deyna na stopě různě ošívala a oklepávala jak jí déšť vadil a odešla si pěkně účko tak jak měla ale bez předmětů. Takže ani v neděli se nám nedařilo.

 

Nicméně celý tábor jsme si užily, byla tam bezva parta a jsem ráda, že jsme se obě naučily jak správně trénovat stopy. Těšíme se na příští rok, kdy zase vyrazíme do Terezínské kotliny

 

Na fotky se podívejte ZDE

 

 

Sobotní výlet u Líby

09.06.2008


V sobotu jsme se vypravily s Deynou za Líbou a jejími dobrmankami ( CHS Coldplay - odtud bude náš další přírustek). Líba je moc fajn a jsem hrozně ráda, že budu mít štěndo právě od ní.

Deyna se hned s Kelly a Fífou vítala tak jsme je vypustily na zahradu kde chvílemi nabíraly vražedné běhací tempo, takže jsme s Líbou jen tak tak uskakovaly. Sušák s prádlem uskakovat neuměl a tak to bohužel odnesl.

Mimojiné si Deyna padla do oka s Kellynkou a láskyplně se navzájem oňuchávaly, na což byla krásná podívaná. Obě byly opravdu roztomilé. 

Potom holky naučily Deynu hrabat což považovala za ohromou legraci až jsem jí musela krotit. Po obědě jsme všichni včetně dětí vyrazily na procházku k Labi. Sice nám před tím sprchlo, takže cesta byla "mírně" rozbahněná a občas jsme měli co dělat, abychom udržely balanc, ale jinak bylo krásně a teplo.

Deyna se v Labi pěkně vyřádila, byla tak zmáčená, že vypadala jak vydra, ale nesmírně si to užívala.  Po procházce jsme při kafíčku a poháru  ještě probraly dobrmánky a dobrmáňata, ale jelikož je čas neúprosný musely jsme se pomalu zvedat k odjezdu. Deyna ještě ukázala Líbě jaká je hračička a vášnivá aportérka a taky jak umí skákat do náručí.

V autě se Deyna rozvalila a prospala celou cestu a doma vesele pokračovala, na cvičák se v neděli dokonce šourala za mnou což jsem u ní snad ještě nezažila.

Výlet jsme si obě moc užily, Líbě děkuju za skvělé pohoštění a těšíme se na další návštěvu.

 

Na fotky ze sobotního dovádění dobrmaních holek se podívejte ZDE

 

 

 

Nové fotky Deynušky

06.06.2008

  

Obrazek

Deynynka mi zapózovala, takže jsem měla možnost udělat pár roztomilých fotek na které se můžete podívat ZDE

 

 

 

 

Výstava v LTM 25.5.08

27.05.2008


S Deynou jsme byly na kukandě na výstavě v Litoměřicích. Byly jsme okouknout dobrmánky, abychom věděli co nás čeká s budoucí holčičkou. Deyna se skamarádila s Issou Od dvou lvů, roční černou fenečkou. Rozblbly se takovým způsobem, že málem lítali židle. Deyna se chovala naprosto úžasně, na nikoho nevrčela a chtěla si furt někoho očuchávat. Asi byla v šoku z tolika kamarádů :o). Sice jsme se dlouho nezdrželi, protože nás čekala ještě návštěva u babičky, ale i tak jsme si to užily. Nakoupily jsme plno pamlsků, já jsme měla šťastnou ruku, jelikož jsem si na ně vytáhla 20% slevu a možnost nechat vyfotit Deynu a následně z fotky obdržím samolepku na auto. Tuto možnost jseM samozřejmně využila. Deyna vykouzlila i moc hezký postoj, takže mám pár fotek na které se můžete podívat ZDE

 

 

Dobraní bitka

24.05.2008

Obrazek

Hry a bitky našich dobrnamů vypadají nejčastěji jako zápasy Sumo nebo kdo koho dřív zakousne :o). Jedna taková bitka se mi včera podařila nafotit. Rozblbli se oba opravdu dokonale a nevěděli kdy přestat. I když by se podle fotek mohlo zdát, že navzájem přišli k úrazu, opak je pravdou. Ani jeden neutrpěl žádné zranění a přežila dokonce i kytka, která se dost často otřásala :o)

Na fotky se můžete podívat ZDE,

 

 

Pondělní odpolední procházka

20.05.2008


Včerejší odpoledne bylo jako stvořené pro delší procházku. Nepršelo, sem tam vysvitlo sluníčko, bylo teplo a pofukoval lehký větřík. Rozhodli jsme se teda, že se dobrmáci pěkně projdou, aby byl večer klid :o).

 

Vzali jsme to přes naše venčící louky, kde Deyna nezřízeně blbla a běhala, že se to ani nestíhalo fotit. Naštěstí jsem pár fotek ukořistila. Pokračovali jsme sídlištěm, okolo nemocnice, podél čtyřproudé silnice a zase mezi baráčky až směrem do centra Ústí. Deyna s Aronkem se po cestě různě pošťuchovali a zároveň koukali co by kde prohnali.

 

Prošli jsme centrem Ústí a vydali se k domovu přes Letní kino, kde se oba opravdu předváděli a dělali na schodech modelky , což se mi náramně fotilo. Jsou oba prostě úžasní.

 

Jelikož pesani nasadili při procházce tempo, trvala jen 2 hodiny, ale i tak se domů docela šourali.  S mamkou jsme se radovaly, že zalehnou a bude klid, ale chyba lávky. Aron vyprovokoval Deynu ke hře a začali se honit po bytě a prát až málem schodili kytku a hnuli se stolem. Musela jsem je ale rozehnat, jinak by zdemolovali půl obýváku :o). Za to se mi Deyna odvděčila prošacováním kapes u mojí mikiny, což mimochodem dělá velmi často a ráda - no co kdyby tam bylo něco jejího .

 

Fotky z procházky si můžete prohlídnout ZDE

 

 

PRODLOUŽENÝ VÍKEND

12.05.2008


Čtvrteční odpoledne patřilo jak jinak než výcviku jelikož nás v sobotu čekala zkouška ZOP, takže to byla tzv. generálka :o).

 

V pátek  jsme si udělali výlet do Roudnice za babičkou a od ní ke známým, kteří nás pozvali na kafčo. Nejdřív jsem měla trochu obavy, protože mají kocoura a my jsme měli s sebou Deynu. Ta sice kočky nehoní, ale ani se s nimi nikdy nesetkala v uzavřeném prostoru. Nakonec to bylo všechno v pohodě, kocour byl pěkně zvědavý a i když na něj každou chvíli Deyna dorážela, nenechal se odradit a prozkoumával dál. 

 

Fotky z návštěvy ZDE

 

V sobotu přišel náš den a byly tu zkoušky dle KJ Brno. My jsme dělaly zkoušku ZOP. Deyna nezapoměla předvést svojí divokou povahu, takže mi chvílemi vstávaly vlasy na hlavě :o), ale podařilo se a zkoušku jsme úspěšně složily s hodnocením VELMI DOBŘE a s 85 body.

 

Jednotlivé bodové hodnocení jsme měli takovéhle:

 

PŘIVOLÁNÍ (náš věčný problém, Deyna ode mě nechce odejít) - 5 bodů

OVLADATELNOST NA VODÍTKU - 8 bodů

OVLADATELNOST BEZ VODÍTKA - 7 bodů

SEDNI-LEHNI-VSTAŇ - 10 bodů

ODLOŽENÍ - 10bodů

OVLADATELNOST VE SKUPINĚ - 8 bodů

SEDNI-LEHNI-VSTAŇ VE SKUPINĚ - 8 bodů

ODLOŽENÍ - 10 bodů

CHŮZE PO NEPŘÍJEMNÉM MATERIÁLU - 9 bodů

PŘENESENÍ PSA - 10 bodů

 

 

 

Další úžasná návštěva za štěňátky

21.04.2008


V sobotu odpoledne jsme se opět rozjely za Líbou a její dobrmaní smečkou (CHS Coldplay). Chtěli jsme ještě naposledy vidět štěňátka než se rozutečou do nových rodin. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme si výlet náramně užily. U Líby jsme se potkaly s budoucími majiteli červené holčičky (Black Berry), kteří bydlí až v Mnichově. Já jsem se hned vrhla na mojí oblíbenkyni Bohemku která se po mě šplhala a oňuchávala. Pak Líbu napadlo, že bysme se mohli zajet podívat na tatínka štěňátek Jagana Gujar of Gudas do CHS Z Podolanky a my jsme nadšeně souhlasili. Přivítala nás Jarka a její psí smečka (Jagánek, Ira a Basta). Jagan je opravdu krásný pes a všechny nás okouzlil, hlavně mojí mamku. Zhruba po hodinové návštěvě jsme se vrátili zpět k Líbě, kde pokračovalo nadšené focení psích miminek. Líba se pustila do vytírání podlahy což velmi zajímalo Bohemku, která nadšeně hopsala za hadrem a snažila se ho ulovit.

Líba nás pozvala na čaj a bábovku, samozřejmě miminka u toho nesměli chybět. Všichni jsme se uvelebili na pohovce obloženi štěňátky, když vtom se přihnala Fífa a všechny nás zalehla, prý je taky miminko :o). Nakonec Líba dostala nápad, že nás využije a že zkusíme nafotit miminka v postoji. Jenže ti už tak svolní nebyli. Jednak se divokými hrátky na pohovce a na zemi unavili a jednak byli napapkaní takže o masíčko a následně o tvarůžek moc zájem nejevili. Čtyři štěnda se podařilo vyfotit, červenou holčičku čekání na focení zmohlo natolik, že nešla ani probudit. Baracka jsme sice probudili, ale ten nám to oplatil originálním postojem :o)).

Po dlouhém loučení s miminky jsme se rozjely zpět do Ústí kam jsme dojely v půl deváté večer :o). Tímto Líbě děkuji za pohoštění, bylo to výborné a určitě se zase dostavíme :o)))

 

Příští štěnda plánuje Líba za rok nebo za dva a z tohoto vrhu se budeme těšit na další přírůstek do rodiny - samozřejmě fenečku. 

 

Fotky z výletu za štěňátky najdete ZDE

 

Neděle opět patřila výcviku na cvičáku, kde mě Deyna mile překvapila při revíru, kde napoprvé oběhla  5 maket najednou. Poslušnost už takový zázrak nebyl, Deynynka zřejmě chytá předzkouškové manýry :o)).

 

 

Sobotní výlet za dobrmánky

07.04.2008


V sobotu jsme si udělaly výlet za Líbou, která má chovnou stanici dobrmánků. Zatím jsme se znali jen z internetu, tak jsme se rozhodly, že se poznáme i osobně. Deynu jsem vzala s sebou, aby se seznámila a mamka nesměla chybět, protože výlet byl spojený i s pomuchláním štěňátek. Po přijezdu nás přivítala nejen Líba, ale i její dvě úžasné dobrmanky - Kelly a její dcera Fífa (Afrika). Nejdřív jsme vzaly holky vyběhat na louku, aby to seznamování proběhlo tak jak má. Deyna mě mile překvapila, nijak se nezalekla a běhala a běhala a nezklamala ani s aportováním klacíku. Počasí se opravdu vydařilo, svítilo sluníčko, takže holky měly během chvíle jazýčky vypláznuté, ale nejlíp ochlazení vyřešila Fífa. Vyhrábla si ďůlek do kterého si snažila lehnou, ale vešla se tam jen z poloviny :o). Potom už na řadu přišli miminka. Šest krásných štěňátek se batolilo v pelíšku a mezi nimi nepřehlédnutelná hnědá holčička s bílou mašličkou, po které už dlouho pokukuji  a nejde jí odolat . Na fotkách je proto převážně ona :o). Hned jsem si jí samozřejmě vzala na ruku a muchlovala a muchlovala. Bohužel čas byl neúprosný a tak jsme se musely rozloučit, ale za 14 dní jedeme na návštěvu znovu (to už budou miminka zase o něco větší). Deyna padla v autě únavou a usnula hned jak jsme se rozjely. Doma její odpočinek pokračoval a Aronek byl štěstím bez sebe, že už jsme doma a čumáčkem nás s velkým zájmem očuchával.

Jsme moc ráda, že jsem Líbu a její dobrmanky poznala, všechny jsou skvělé a na další návštěvu se moc těšíme....

 

Fotky z výletu jsou ZDE

 

 

Slunečná neděle na cvičáku

31.03.2008


Nedělní počasí se opravdu nesmírně vydařilo a to se to na cvičáku hned jinak cvičilo. Deynu poslušnost kupodivu bavila (asi měla rados, že je tak hezky) a taky se náležitě předváděla. Po skončení řadové poslušnosti jsem si vymyslela, že by nás mohla naše výcvikářka Janička zvěčnit, což se už Deyně moc nelíbilo a přesnost v chůzi u nohy byla ta tam. Jelikož máme zraněného figuranta, byl nedělní cvičák bez obran a tak jsme si šli natrénovat alespoň maketky. Ty už Deynu bavily víc a bylo jí celkem jedno, že jí někdo fotí, hlavně když uloví pešíka. Běhání jí natolik zmohlo, že utekla do stínu a domů se celkem šourala. Prospala pak celé odpoledne.

 

Fotky jsou k vidění ZDE

 

 

Velikonoční víkend

25.03.2008


Velikonoční víkend jsem zahájila sobotní návštěvou na MVP v Praze s naší milou výcvikářkou Janou. Zatímco Jana jela ukázat svoje štěndo chovatelce, je jela hlavně pro nového pešíka a vodítko na obranu. Mimo to jsem samozřejmě přivezla i spoustu pamlsků. 

Sobotní odpoledne už patřilo venčení hafíků, tentokrát jsem ho absolvovala sama (bez mamky - ta se věnovala pečení bochánků). Bohužel to nebylo moc šťastné venčení pro Deynu, která utrpěla šok, protože jí stačil prohnat  kříženec malamuta, který byl jedenkrát větší a navíc neodvolatelný. Řev Deyny musel být slyšet snad na celé Ústí, ale naštěstí tu byl ještě Aronek se kterým jsem pro změnu bojovala já, protože byl vzteky bez sebe (já samozřejmě taky) a snažil se mi ze všech sil vyrvat  a Deynu zachránit. Ta se nakonec dostala ke mě kde se schovala a malamut už se naštěstí kvůli Aronkovi nepřiblížil. Deynu venčení natolik zmohlo, že prospala celý zbytek odpoledne a nabírala síly.

Nedělní dopoledne jsme s Deynou strávily na cvičáku a zbytek dne jsme projezdily s mamkou po návštěvách zatímco pesové odpočívali doma.

Pondělí bylo opět klidné, pesové se rozdováděli (nejspíš proto, že je nikdo nevyšupal  ) a tak se chvíli mazlili a chvíli kousali až je to celkem zmohlo. Nesměla samozřejmě chybět delší odpolední procházka, která se pro změnu neobešla bez zranění jelikož si Deyna sedřela polštářek na pacičce......

 

Na fotky se můžete podívat ZDE 

 

 

Ranní procházka 19.3.a 20.3.2008

19.03.2008


Ve středu ráno nás překvapil sněhový poprašek (pesany velmi mile), takže jsme se s mamkou nabalily a s foťákem vyrazily na naší venčící cestu. Jelikož se ráno na cestě moc lidí se psy neobjevuje může být Aronek na volno, sice s košíkem, ale to mu nebrání,aby se zůčastňoval aportování klacíku ( Aronek klacík vždy zalehává a čeká až ho Deyna přiběhne provokovat) a jiných her. Čtvrteční ráno byl ale šok, protože napadlo sněhu opravdu dost. Tentokrát už se tolik fotit nedalo, protože sníh padal víc a víc, ale nějaké fotky se podařilo udělat. Oba pesani byli ze sněhové nadílky velmi spokojeni a navzájem se různě pošťuchovali a honili.

Fotky z procházky ZDE

 

 

 

Stopujeme a stopujeme

18.03.2008


Včera jsme se vydaly s Deynou na stopu (začali jsme jezdit zase každý týden), počasí sice nic moc, ale to nás neodrazuje. Cestou na Střižák jsme vyzvedly naší kamarádku a výcvikářku Janičku, která byla tak hodná a náš výkon zdokumentovala. Deyna bezpečně poznala co jdeme dělat a šílela radostí v autě už na Bukově. Po příjezdu na Střižák jsem šla našlápnout stopu a Deyna zůstala v autě, což jí přišlo jako podraz a dávala to dost hlasitě najevo :o). Po čtvrt hodině jsem šelmičku z auta vypustila a šlo se na věc. Deyna se pustila po stopě moc hezky, díky větru sice trošičku přešla lom, ale během chvilky ho našla a pokračovalo se dál až jsme dorazily na konec kde krásně zalehla předmět a čekala až k ní dojdu. Samozřejmě následovala velká pochvala a odměna ve formě míčku. Deyna byla příjemně unavená a já spokojená, že se nám to vydařilo. Deynynko jen tak dál.

 

Fotky ze stopy jsou k vidění ZDE

 

 

Slunečná procházka 15.3.

17.03.2008


V sobotu 15.3. vysvitlo sluníčko, tak jsme nelenily a vytáhly pesany na delší procházku. Foťák jsem měla samozřejmě sebou takže se chvílemi muselo povinně pózovat a jindy se mačkala spoušť na poslední chvíli, aby byl na fotce aspoň kus dobrmana :o). Deynynka si užívala běhání a velmi jí bavilo dělat na mě nájezdy, abych jí mohla fotit co nejméně.

 

Na fotky se můžete podívat ZDE

 

 

Novinky z naší rodinky

17.03.2008


Konečně máme doma další technickou vymoženost a sice digitální foťák. Ten je v provozu skoro pořád a díky tomu už jsem si doma vysloužila přezdívku fotící maniak :o).

Na fotečky se můžete podívat rozkliknutím jednotlivých galerií v tomto příspěvku.

FOTOGALERIE:

Domácí momentky

 

Hrátky

 

Na procházce

 

Siestička

 

 

U babičky

03.01.2008


Občas jezdíme s Deynou na víkend k babičce do Roudnice nad Labem, kde je Deyna hodně rozmazlovaná a má tak volné pole působnosti. Nejen, že neustále provokuje babiččina pudlíka Dominika, ale má taky povolen pobyt na gauči. Babička ji v nestřeženém okamžiku (což je velice často) krmí vším možným. Na moje námitky vždycky ale přijde odpověď: "Vždyť ona tak smutně kouká". Domů se Deyna vrací samozřejmě přežraná :o). Babičky jsou holt babičky :o)

Deyna zkouší Domčův pelíšekObrazek                  

Obrazek

Obrazek

S Domčou na gauči   Obrazek

                       Deyna pózuje      Obrazek

 

Společné focení na cvičáku

01.11.2007


V září bylo krásné počasí a proto jsme se všichni fotili na cvičáku. Za krásné fotky děkujeme naší hlavní výcvikářce Janičce Gollové.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek   Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Aronek na cvičáku

13.08.2007

 

Poprvé jsem vzala Aronka na cvičák ve čtvrtek 2.8.07, aby nebyl doma sám, protože  mamka byla v práci. Přece jen má své nálady a někteří pejsci mu nesedí a ve čtvrtek moc psů na cvičák nechodí. Aronek se choval velmi slušně a i cesta tam a zpět byla klidná. S Deynou šli po městě vedle mě, s prověšenými vodítky, no úplně k sežrání :o)). Problém trošku nastal, když měl jít Aronek do kotce, tam se mu opravdu nechtělo,ale nakonec se to podařilo a i to snášel velmi dobře. S Deynou jsme si zacvičily a pak šel na řadu Aronek, který to spíš bere jako srandu a i já ho nijak nepéruju, přece jen je to už starší "pán". Takže jsem se rozhodla,že ve čtvrtek bude chodit s námi.

V neděli 12.8. jsme se s Deynou opět chystali na cvičák. Aronek najednou začal vyvádět a běhat po bytě, že chce jít taky. Po dlouhém rozmyšlení jsem ho tedy vzala taky, ale s obavami jak se bude chovat, když v neděli tam chodí spousta psů a z nich docela dost provokatérů. Nicméně Aronek překvapil a choval se přímo na výbornou. Na nikoho zbytečně nevyjížděl, jen se mu nelíbili dva velcí knírači, kterým to dal najevo, ale byl pokárán a přestal :o). Naopak byl přímo okouzlen štěnětem Bernského salašnického psa od kterého jsem ho nemohla odtrhnout :o). Cesta ze Střižáku taky probíhala poklidně, pesani přišli unavení takže hned usnuli.

Aronka budeme brát na cvičák i nadále :o))

Obrazek

Obrazek

Obrazek      Obrazek

 

Deyna a Aron - společné foto

03.08.2007

 


Aron i Deyna jsou hrozně neposední a proto je někdy těžké je vyfotit - a hlavně spolu.

Při jednom venčení, kdy bylo moc krásně a svítilo sluníčko se nám je podařilo zklidnit a výsledek je zde:

  Obrazek   Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

Další fotky obran

02.07.2007


V neděli  nás opět fotily na obranách, tak tady je malá ukázka jaká je Deyna šikulka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Litoměřice

21.05.2007


V neděli 20.5. jsme se byly podívat na výstavě psů v Litoměřích. Deynu jsme vzali s sebou a díky krásnému počasí se výlet vydařil. Deyna byla vzorná a nečekaně poslušná :o). Přesto, že je bez PP, tudíž nevýstavní zastavovalo nás plno lidí, jestli si jí můžou vyfotit.Deyna samozřejmě ochotně pózovala.

Potakli jsme se tam s Jarčou od Pellynky, která si nás taky vyfotila :o) a tady je výsledek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

 

Deyny obrana

15.05.2007


 

Každou neděli na cvičáku probíhá individuální obrana. Deynu to nesmírně baví, hlavně když si může pořádně kousnout do rukávu.

A tady je pár fotek za které děkuji naší výcvikářce Janě :o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek      Obrazek

Obrazek      Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek